Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…lékárenství začíná tady!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: zánět močového měchýře

TÉMA ZAVEDL(A): Pavla Kubelková
Datum: 27.02.2006, 18:49:02

J e mi 54let a poprvé v životě mám podle obvodní lékařky zánět močového měchýře.Týden jsem s tím chodila a netušila jsem o co jde.Dostala jsem tbl GYRABLOCK 400,Algifen na bolesti a koupila jsem si bylinky na zánět moč. měch..Složení je bříza,truskavec,libeček,yzop,zlatobýl,jehlice,kopřiva.3x denně pít.Dnes začínám,tak uvidím.Vrtá mi hlavou,kde jsem k tomu přišla.Je možné,že to mám po pohl.styku,ale jak jsem stará,tak nechápu, co mohl do mě manžel zanést.Vždyť dbáme oba na hygienu.Určitě jsem nenastydla.Odpovězte mi prosím někdo.Styděla jsem se zeptat lékařky.

Reakce k tématu…

Re: zánět močového měchýře
Autor: Arthur [Reaguje na: Anezka]
Datum: 23.03.2010, 15:20:00

Zdravím, je mi 20 let a dostal jsem taktéž tento produkt bez uvedení důvodů. Chtěl bych se zeptat, jestli mohu posunout počátek užívání tablet či jestli je konzumace alkoholu nezávadná, když můj stav po fyzické stránce není oslabený jako např. u angíny? děkuji

Autor: Petr [Reaguje na: Anezka]
Datum: 30.06.2006, 01:29:49

Zdravim, plně se připojuji k postupu předchozí pisatelky Anežky. Sám jsem trpěl záněty moč. měchýře velmi dlouho(8let). Potom jsem změníl doktora a můj nový lékař mi předepsal kombinaci antibiotik a Wobenzymu. Po krátké době užívání se mi začaly zmírńovat bolesti a jiných obtíží až to nakonec odeznělo vše. Takže můžu kombinaci Wobenzym a antibiotika absolutně doporučit! Hodně štěstí petr

Autor: anezka
Datum: 01.03.2006, 10:10:49

doplnění - infekcí se můžete nakazit také na veřejných wc, resp. když navštívíte WC po osobě, která nemá zrovna hygienické návyky. Držte se!

Autor: Anezka [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 01.03.2006, 10:07:51

Zdravím, je mi 27 a záněty moč. měchýře trpím asi 6 let - dodávám, že nejsem nijak promistuitní a onemocnění se neváže ani k "ročnímu období" -tj. teplo, zima, ani k zeměpisné poloze (moře, vnitrozemí, hory) ani k nedostatečnému příjmu tekutin. Tzn. dodržuji vše jak mám, ale stejně si tak 10 do roka "užívám" :-) Snad Vám mé zkušenosti něco napoví.
Ale zpět k problému: existuje široké spektrum antibiotik a chemoterapeutik, které Vám lékař může na zánět předepsat (vč. Gyrablocku). Algifen je klasicky od bolesti, neléčí - jen ulevuje. Mě se opravdu HODNĚ osvědčili čaje Dr. Poppova - Diuret (pěkně voní i chutná, na rozdíl od klasického urologu) a také Stop písek (ten je spíše na pročištění ledvin, ale také ok.) S bylinkami rozhodně neuděláte chybu.
A co se týče možné nákazy: dá se rozhodně onemocnět jakkoliv. Vzhledem k faktu, že jste v tom poprvé, nebude nejhorší. Nejspíše se stalo: malý příjem tekutin, prochladnutí (to vylučujete), příliš kořeněné či slané jídlo, nevyprázdněný moč. měchýř před pohl. stykem, poranění při styku.
Věřím, že Vám léky zaberou a čajík bych si doporučila pít i průběžně přes rok. Ono to v podstatě pročišťuje organismus.
No - jsem se nějak rozepsala :-) Hodně zdaru a síly!

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

zánět močového měchýře

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová
19.06.2008

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková
19.11.2009

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban
27.03.2012

Liz Hoctor

Current situation on the ...

Liz Hoctor
20.01.2010

Helena Vanžurová

Studenti se představují.....

Helena Vanžurová
17.03.2009

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon
05.01.2010

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...
14.10.2009

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
15.07.2011

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
02.06.2010

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček
05.08.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.