Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně a farmacie? A proč ne?

Exkluzivní rozhovor s prof. RNDr. Vojtěchem Adamem, Ph.D., prorektorem pro vědu a výzkum Mendelovy univerzity v Brně a současně vedoucím Ústavu chemie a biochemie.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: ptačí hrudník

TÉMA ZAVEDL(A): Dagmar Plecháčová [Počet reakcí: 10, Zobrazit]
Datum: 06.06.2004, 14:50:09

Prosím o napsání zkušeností s touto diagnózou a léčbou. Jedná se o 13-letého chlapce.

Reakce k tématu…

Re: ptačí hrudník
Autor: jakub [Reaguje na: Dagmar Plecháčová]
Datum: 19.06.2015, 07:34:07

na operaci sem byl než se to zahojilo tak to bylo hodně nepříjemný ale ted už v pohodě omluvte pravopis vim že lidi jsou hodně kritický ja sem silný dislektik :D

Autor: Vojta [Reaguje na: Dagmar Plecháčová]
Datum: 14.11.2014, 20:38:26

Ahoj lidi ja mam podobnej problem akorát mam vystouplou jen jednu polovinu hrudnik asi o 1-2 cm. Chtel bych se zeptat jestly ma nekdo podobnej problem a jak ho vyresil klidne i operaci.
prosim odpovídejte na email vojtechkuera@seznam.cz
dekuji
Vojta (14)

Autor: Petr [Reaguje na: Drake]
Datum: 29.12.2013, 10:45:31

Operace bych se vubec nebál, v motole ti to srovnají, sice to nepujde možná uplně,ale bude to znát.

Autor: Petr [Reaguje na: Koudy]
Datum: 14.03.2013, 19:15:04

Ahoj, prosím tě, ty jsi teda nešel na operaci ale svičil jsi?, pomohlo ti to?, nebo mám spíš jít na operaci?, prosím jaké jsi dělal sviky?, dkují moc, napiš na email s pozdravem Petr

Autor: Pavla [Reaguje na: Drake]
Datum: 27.03.2012, 15:09:03

Ahoj,
mám 14-ti letého syna, má taky ptačí hrudník, ale má diagnozu Marfanův syndrom, tak nevím, zda by operace byla vhodná. Jezdíme k protetikovi, syn dostal korzet, ale tedy kvůli problému zad. Cvičí, posiluje. Pravda, z estetického hlediska nic moc, ale, jak tady psal Drake, smát se mohou jen blbci. Taky to synovi říkáme, zatím to nijak psychicky neřeší, ale kdo ví. Chci se tedy zeptat, máte-li podobnou diagnozu a zkušenost s operací při marfanu?

Autor: Pola [Reaguje na: Mirka]
Datum: 11.01.2012, 17:43:19

Muj syn mel taky problem s hrudnikem, "vyskocilo to " kdyz mu bylo 12 let. Ortoped mu doporucil cvicit,plavat,ale zminil se i o lekari,ktery se zaobira hrudnikem, je to sef detske chirurgie v Motole. Podstoupil tam operaci. Dnes je mu 16let a krome jizvy cca 12cm na hrudniku nik nic nepozna. Zdravotne to problem nebyl,ale psychika kluka byla v cudu. Stydel se svliknout. Operace je plne hrazena pojistovnou,pobyt v nemocnici byl 5dni na Jip,bolesti odeznely cca po mesici,hodne pomahal lek aulin a pak cca 3mesice byl osvobozen od telocviku. Na kontrolu se chodi jednou za rok 3roky po sobe. Synovi to pomohlo a od te doby chodi v lete bez potizi svlecen. Naopak na jizvu bali holky :-))))

Autor: Michaela [Reaguje na: Klára]
Datum: 25.11.2011, 14:39:46

Černopolní 9 - dětská nemocnice, dr. Crha. Bohužel coby matka nesmím povolit, cvičení - posilování hrudníku a řádně utažetá pelota - to je záruka zlepšení. Když vidím synův zarudlý, otlačený hrudník, je těžké necouvnout... Michaela

Autor: Klára [Reaguje na: Michaela] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 18.11.2011, 22:48:24

Můžu se zeptat, na jaké ortopedii v Brně jste byli?

Autor: Michaela [Reaguje na: Dagmar Plecháčová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.11.2011, 14:15:42

Během půl roku (nejprve to byl jen náznak) se diagnóza potvrdila u mého 13-letého syna. Pan doktor na ortopedii v Brně postřehl mé zděšení, ale tvrzením, že "vše se dá ještě cvičením a nošením peloty zachránit", mi-nám dodal sílu se s tímto problémem poprat. Takže syn nosí 23 hodin denně sternální pelotu zhotovenou na míru a 15 minut cvičí na posílení hrudníku. Již po 3 měsících pozoruji změnu k lepšímu.
Michaela

Re: ptaci hrudnik
Autor: Mirka [Reaguje na: Dagmar Plecháčová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 21.09.2011, 16:32:16

Taky mam tenhle problem. Je mi 17, a jako holku mne to opravdu obmedzuje, zajimalo by mne ako je to s operaci, aka jizva zustane? kolik to stoji? jako je to s rehabilitaci? dekuju

Autor: Filip [Reaguje na: Dagmar Plecháčová]
Datum: 29.06.2011, 15:34:22

Ahoj

Je mi 13 a mam hodne vystouplej hrudnik :\ delam kliky a nepomaha to tak bych se chtel zeptat jaky mam delat cviky ? Prosim o odpoved... Napiste mi to na email : Jecnyf@seznam.cz :) Dekuju predem

Autor: Jirka [Reaguje na: Jan]
Datum: 20.06.2011, 18:35:10

Podle toho, co jsem se dozvěděl, tak by ti to měla zaplatit pojišťovna, viz http://diskuse.doktorka.cz/pectus-carinatum-ptaci-hrudnik/archiv/30/ příspěvek od uživatele JS

Autor: Marek [Reaguje na: "tony"]
Datum: 29.03.2011, 13:14:49

Dobrý den, proičetl jsem si to tu a vidím tu jen samé otázky ale žádné odpovědi. byl jsem u doktorky ta mi řekla že mám ptačí hrudník ale na rengenu mi řekli že to mám v pořádku ikdyž jsem přesvědšený o tom že ne. prosím pomoste mi někdo kdyžtak se mi ozvěte na email MikoFars@seznam.cz a můžeme si o tom promluvit a moc rád bych sehnal kontakt na Nemocnice Praha motol - Pan doktor Šnajdauf - prosím napište mi někdo kdo tomu rozumíte na EMAIL. děkuji..

Autor: Michaela [Reaguje na: "tony"]
Datum: 24.03.2011, 18:20:47

Ahoj prosím Tě mám prosbu,můj malej brácha(14let) by měl jít taky na tuhle operaci,tak se chci jen zeptat jestli je ta operace bolestivá? Budu ráda když odpovíš,děkuju

Autor: jakub [Reaguje na: Drake]
Datum: 07.12.2010, 16:08:43

ja mam tiez pectus excavatum nato sa neda divat je my 14 lekari my odporucali cviki a odbornici nato tiez lekari ale iny ze operacia :D cvikom sa to da zlpesit ale nie o vela ale ma to horzne vela ludi ja len chcem povedat ze si s toho nic nerobte su aj horsie veci jak ptaci hrudnik kazodpadne robte vsetko pre to aby sa vam to zakrilo co najviac :D lebo budete neskor lutovat .. a teraz je nova operacia aspno tu na slovensku trva hodinu bez bolesti daju vam dlahu do vnutra a to vam tam nehaju tri roku a vyltaca vam hrudnik von a po troch rokoch vam to vyberu a hrudnik mate v normal stavu a dve malicke jazvicky na bokoch

Autor: Onďa [Reaguje na: Dagmar Plecháčová]
Datum: 23.11.2010, 17:40:31

Zdravim,

Toho, že mám ptaří hrudník jsem poprvé zaznamenal zhruba v 14-ti letech. Byl to šok. Nedalo se na to dívat. Vyhýbal jsem se všem situacím, kde se mělo sundávat triko, to myslím jako v létě koupáky atp. Nicméně v 17-ti jsem začal posilovat, po čase koupil doplňky stravy(tzv. PROTEINY nebo GAINERY) hodně jest a dnes v 19-ti letech mám hrudník o dost zvětšený a tak z 80% se to schovalo...Je to furt pozorovatelné ale co už. Na operaci jít nehodlám. Proto všem radím: FITKO FITKO FITKO :-)

Ptačí hrudník
Autor: Jirka
Datum: 30.10.2010, 23:23:26

Dobry den,je mi 16,jsem hubeny a trpim problemem tzn." PECTUS CARINATUM (ptačí hrudník)".Mam strach z operace,tam me proste nikdo nedostane.Potreboval bych poradit,jak zamaskovat ten svuj zobak,aby nebyl tolik videt.Nedokazu si predstavit,jak by na to zareagovaly budouci slecny.Na brichu lezet nemuzu,neni mi to prijemny.Moc prosim o radu,jak ten zobak zamaskovat. :(

Autor: "tony" [Reaguje na: Bušínová Marcela]
Datum: 05.10.2010, 21:33:57

Tak to opravdu nevím, nic takového mě nejspíš netížilo... po operaci ano, ale to bylo tím pooperačním stavem, před operací nejspíš ně.

Autor: "tony" [Reaguje na: Vojta] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 05.10.2010, 21:33:01

Nemocnice Praha motol - Pan doktor Šnajdauf - dosmrti mu budu vděčný.

Autor: "tony" [Reaguje na: Kikina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 05.10.2010, 21:32:08

273994442 , doufám, že nereaguju pozdě :)

Autor: Kikina [Reaguje na: Tony] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 17.09.2010, 19:22:01

Ahoj, napíšes mi pls tvůj kontakt? Třeba icko? Chtěla bych to probrat s někým, kdo na té operaci byl. Díky moc. K

Autor: Vojta [Reaguje na: Tony] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 15.09.2010, 20:39:28

muzu se te zeptat kde si byl na operaci..?:) dik za odpoved

Autor: Bušínová Marcela [Reaguje na: Tony] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.09.2010, 16:00:29

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je možné mít díky ptačímu hrudníku bolesti žeber a zad.Děkuji za odpověď

Autor: Drake [Reaguje na: Renča] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 07.08.2010, 00:25:06

ahojky,
jak tady čtu, tak tu řešíte deformaci hrudníku. Mě je 15let, jsem kluk, jsem hubenej a mám pravou stranu hrudníku hrudníku vyvýšenou a taky to mám na levé straně jak hrudník končí. Takže když se pak podívám do zrcadla, tak to na mě působí, jako bych tu levou stranu měl zapadlou. Řeknu vám to takhle, sice mi je to nepříjemné a vadí mi to. Ostatním klukům, co mají hrudník v pořádku popravdě řečeno závidím, ale nesedím a nefňukám a snažím se udělat něco proto, aby se mi to zakrylo. Nedávno jsem začal posilovat a věřím, že tím posilováním se to trochu zakryje. To víte, pro krásu se musí trpět:). Kdybych nebyl hubenej, ale měl silnější postavu, tak by to tak nešlo vidět. Právě proto, že v sobě nemám žádné tuky skoro ale pouze svaly, tak to jde vidět i přes tričko. Já bych si s tímhle nelámal hlavu (sice jsem si hlavu s tím lámal v minulosti, ale uvědomil jsem si, že na světě jsou horší věci) a myslel na něco pěknýho. Já vím jak ti je, protože to samé mám i já. Doktoří jsou v dnešní době na h.... Ortoped mi řekl, že se s tím nic dělat nedá, ale cvičením by se to mělo trochu zakrýt. No a právě jsem se rozhodl posilovat:))) Za půl roku pravidelného posilování by se to mělo zlepšit. Když takhle jdu do bazenu, na koupaliště nebo prostě když jdu bez trika mezi lidi, tak abych pravdu řekl, ani si toho nevšimli. Posmívat se ti můžou za to leda imbecilové. Nejsi sám kdo má tuto vadu, já jí mám taky a spoustu lidí na světě. Jde jenom o to, že je to takový vzhledově divný, ale buďme

Autor: Jan [Reaguje na: Zdeněk Borocký] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.07.2010, 17:50:38

dobry den muzu se zeptat kolik takova operace stoji. dekuju

Autor: Ali [Reaguje na: Bagiy]
Datum: 17.06.2010, 20:16:03

Může mně někdo poradit jaké cviky dělat při diag.pectus carinatum.A jestli je vhodné je provádět u 4.letého chlapce.

Autor: Bagiy [Reaguje na: salming] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.03.2010, 18:53:10

je mi 15 a byl jsem byl u ortopeda, a ten mi rekl, ze pokud se mi dycha dobre tak ze by to nechal bez operace, ze se to postupne zacne cvicenim zlepsovat..docela mi vadi ze mam takovej hrudnik.i kluci v telocviku si toho vsimli..ale kdyby se to nezlepsovalo tak bych asi na tu operaci sel..

Autor: Tony [Reaguje na: Dagmar Plecháčová] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 13.01.2010, 16:39:45

ja mam asi mesic a pul po operaci, vysledek je perfektni, operoval me pan profesor snajdauf - lepsiho doktora sem nemohl mit!!! jde to zvladnout a jizva neni tak velka...

Autor: Dr. Pyžmon [Reaguje na: Renča]
Datum: 10.01.2010, 22:04:50

držim ti palečky já mám taky propadlý hrudník ...ale jako malý jsem se na to vykašlal ...ted toho lituji...ale nemusíš si z toho lámat hlavu až potkáš kluka svých snů tak mu bude záležet na tom jaká jsi uvnitř ;-)

Autor: salming [Reaguje na: Dagmar Plecháčová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 16.06.2009, 18:15:35

Já mám tk ten ptačák zejtra du na ortopedii tak doufám že me stim pošlou na kuchání protože mě to fakt vadí chtel bych se zeptat někoho jestli s tím máte skusenosti jestli stim ortoped neco udela nebo ne a co delat popripade ze se na to ....... a nechá to bejt děkuji za odpoved

Autor: Renča [Reaguje na: Zdeněk Borocký] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 13.05.2009, 21:03:56

Dobrý den nevím co je to za druh deformace, ale je mi 17let a uz od svých 7let mám zdeformovaný hrudník a to tak že pravou část hrudníku mám propadlou a levou vystouplou, vůbec nevím co s tím cvičím a nepomáhá to. Jsem holka a strašně mi to vadí, musím nosit trička co nejvíc u krku aby to nešlo vidět a pomalu se bojím chodit na bazén.Nemohl byste mi poradit co s tím?existuje nejaka možnost aby se mi to spravilo anebo je potřebná operace?

Autor: Pavlína Holá [Reaguje na: Koudy]
Datum: 05.04.2009, 11:39:40

Dobrý den, prosím můžete mi popsat cviky, které se cvičí na ptačí hrudník, mám dceru 7 let poslední rok strašně vyrostla a zjišťuji, že má asi ptačí hrudník, ráda bych ji pomohla, děkuji moc
Holá Pavlína

ptaci hrudnik
Autor: David [Reaguje na: Lea]
Datum: 30.11.2008, 22:00:52

Ja mel taky ptaci hrudnik a teda nejaka fletna na to to je pi.... Pred mesicem sem byl na operaci a ted am mam jizvu a davam ze do hromady. Holkam jizvu odstranuji laserem.

ptačí hrudník
Autor: Honza [Reaguje na: Zdeněk Borocký]
Datum: 29.07.2008, 20:16:26

ahoj vsem zjistil jsem ze mam taky zdefor.. hrudnik ale potreboval bych zjistit jakej mam jestli ptaci nebo ten druhej diky

Autor: Andrej [Reaguje na: Lea]
Datum: 06.06.2008, 22:09:40

já nevím občas sem mýval lehčí problémy s dýcháním ale to je jedno, žiju aktivní život a ten tomu taky pomáhá, no myslim mojí holce to nevadí...tak to neřeším

Autor: Pavel [Reaguje na: David]
Datum: 31.05.2008, 12:10:42

Však ta jizva se potom dá odstranit pomocí laseru, tak to by pak mohl být i bez jizvy ne ? :)

Autor: Lea [Reaguje na: Andrej] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 20.05.2008, 21:02:05

No to je pěkný, že když cvičíš tak tovje prsní svaly vypadají úžasně, ale co máme dělat my holky? :-D Mě je teď 14 let za necelej měsic mi bude 15. Asi tak před rokem si mamka všimla, že mam jaksi zdeformovanej hrudnik. Šla se mnou k doktorovi a ten mi oznamil, že mam ptači hrudnik. No tak mě mamka, na jeho doporučeni, přihlasila do flétny. Flétna mě nebaví a nevidím žádné výrazné změny. Ale co už sem se s tím smířila. Když jsem si někdy vzala tričko s výstřihem, tak se mě holky ptali co mam s hrudnikem. Ja sem jim to vysvětlila, a už se neptají. Ale kdyby byli nějaký dobrý cviky tak to by bylo super :-) Protože ja sem cela jaksi divna. Ne, že bych byla nějak oškliva :-D Ale mam vyrustky na nohach (se kteryma půjdu v 18 letech na opeci) a delší ukazováčky u nohou. Ale co? To mě nijaka neomezuje :-D Ale něco vam poradim ta fletna zabira. Dříve se mi hůř dýchalo, ale teď už je to mnohem lepší. Takže motto roku: ptačím hrudníkům zdar! Názdar! :-D

Autor: Andrej [Reaguje na: Zdeněk Borocký] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.03.2008, 23:59:31

je mi čerstvě 17 let a mam taky ptačí hrudník :D chci jen říct že to neni tak zlí, nejspíš v 15 letech mi to trochu vadilo, protože ikdyž sem dost cvičil vypadal sem jako bych celej den seděl u telky... kliky tomu trochu pomohli, a když sem začal posilovat na hrazdě a muj hrudník šel do šířky trochu se to schovalo.
Jedna výhoda kerou to fakt má! je že břišní svaly vypadají neuvěřitelně :D

Autor: radim [Reaguje na: Koudy]
Datum: 04.11.2007, 20:50:29

Dobry den chtel sem se zeptat jake mam cvičit cviky na ptačí hrudnik : prosim napište na RHirsch@seznam.cz

Ptačí hrudník
Autor: David [Reaguje na: Jirka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.09.2007, 11:02:49

Zdar, ve 20 letech je podle meho nemozne, srovnat hrudnik který se deformuje od mejch 16 let. Myslim si, že tak hrudní kost je tak srostla, že je nemožné ji rozcvičit nebo plaváním narovnat. V 16 snad ale ne ve 20. Pan dokotor Snajdalf ( sympatak ) me povedel, ze nikdo na svete to nedokaze srovnat 100 pro ale, ze o takovych 60 - 70 prc. ano. Kdyz je clovek po puberte tak se pry hoji rychle a za tyden muze dom. Ten kdo je v puberte .... trvato dele. Osobne bych se na nejakou operaci vybodl ale holky jsou dnes strasne narocne a kuli nim tam jdu..... nedokazu si totiz predstavit, ze pri akci se zacne vyptavat co to je ? Radsi bych se obesil !! Prazdniny u vody neprichazeji v uvahu ... obesil bych se podruhe !! Proste mam z toho komplex jako svin.... a podle meho je lepci kdyz tam bude jizva a reknu, ze jsem mel neco ze srdce nez kdyz reknu nooo mel jsem ptaci hrudnik ..... uz z toho nazvu je me na bliti.

Autor: lup [Reaguje na: Zdeněk Borocký]
Datum: 16.09.2007, 13:51:29

jakym cvičením by se to dalo srovnat,pomohlo by i plavání?

Autor: Jirka [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 11.08.2006, 17:39:41

Také mam tuto vadu,hodně mi to vadí,ted je mi 20 let a rozhodl jsem se že pujdu na operaci,cvičení mi nepomohlo,ted posiluji,ale ani tím to zcela nezmizí....

Autor: Ondra Nacke
Datum: 29.05.2006, 22:16:41

take mam pectus carinatum je mi necelych 18 ... vubec s tim nemam problemy naopak jsem rad ze se necim lisim od ostatnich mam dva roky fajn pritelkyni a zadne pritelkyni to nevadilo ani nikomu z okoli podle me je to same jako kdyz mate treba krive nohy :o) kosmeticka vada ale nijak extra zavazna

Autor: Koudy [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 28.12.2004, 17:17:38

Když jem byl malý měl jsem tuto deformaci hrudníku ( bylo mi cca 7-8 let) začal jsem s každodenním cvičením dle instrukcí paní doktorky. Cvičit jsem přestal cca v 16 letech. Dnes mi je 30 a nikdo by nepoznal, že jsem měl ptačí hrudník. Kost se cvičením perfektně srovnala. Přeju mnoho zdaru.
Koudy

Autor: Zdeněk Borocký [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 21.07.2004, 00:43:09

Ještě pro doplnění co jsem zrovna našel na internetu: Ptačí hrudník (pectus carinatum) je méně častá deformita, neboť její základní příčina rachitis je v současné době velmi vzácná. Deformita je charakterizována ostrým vystoupením horní části hrudní kosti ve tvaru lodního kýlu. Léčení je chirurgické, z kosmetických důvodů. Pokud byste měla nějaké otázky týkající se tématu či jiné, napište, rád Vám pomůžu, pokud to bude možné.

Autor: Zdeněk Borocký [Počet reakcí: 4, Zobrazit]
Datum: 21.07.2004, 00:37:21

Nevím, zda je to možné nějakým způsobem léčit, snad by pomohlo pravidelné cvičení - posilování oblasti hrudníku, například tzv. benchpress. Je mi necelých 21 let a také se potýkám s touto viditelnou nepříjemností, která v žádném případě nemá žádný vliv na zdraví. Jinak se můžete samozřejmě zeptat terapeuta, který Vašemu synovi rád pomůže.

Strana: 1
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

ptačí hrudník

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček
01.01.1970

27. Lékárnické dny v Plzni

27. Lékárnické dny v Plzn...

27. Lékárnické dny v Plzn...
16.10.2011

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček
05.08.2009

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová
09.07.2012

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater
25.01.2010

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti japonské e...

RNDr. Marek Petráš
26.10.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...
15.11.2010

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Řešení reexportů zvýšením...

PharmDr. Jiří Skalický, P...
07.06.2016

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš
14.09.2008

PharmDr. Ján Valjan

Konec bonusů za recepty n...

PharmDr. Ján Valjan
29.09.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.