Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a ukončení sezóny 2017 v Českém farmaceutickém muzeu

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát živě nahrávaný na Vánočních trzích.

…lékárenství začíná tady!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Alergie na slunce (polymorfní světelná dermatóza) [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Alexadra Zejdlikova [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 22.07.2006, 12:37:44

Precetla jsem si typy,ktere by mohly pomoci pri alergii na slune.Ale podle me zkusenosti,nepomahaji.Slunecni alergii mam od doby,co si pamatuji,zkusila jsem vse.Jak rikam nic mne nepomaha.Jsem z toho cela nestastna,protoze dovolenou si nikdy neuziju.Jestli by jste vedeli o dalsich radach,rada bych je uvitala.Dekuji Zejdlikova

Reakce k tématu…

Re: K článku Alergie na slunce (polymorfní světelná dermatóza)
Autor: hana tomasova [Reaguje na: Jitka]
Datum: 15.07.2010, 00:15:13

Alergie jsou dnes civilizační chorobou. Já se sennou rýmou bojuji celý život. Pomáhá mi pitný režim, kalcium a preventan na posílení imunity, aby ty obranné reakce organismu nebyly tak alergicky přehnané ... Alergii na slunce dostal můj otec v padesáti letech, co dodat?

Autor: Jitka Šindlerová [Reaguje na: Pavlína]
Datum: 27.04.2007, 15:10:13

Oběvila se umě alergie na sluníčko.Nemám stím žádné zkušenosti.Jsem z toho dost neštˇastná.Váščlánek mi zaujal.Pupínky už mám.Děkuji předem za radu.Jitka

Autor: Šulič Michal
Datum: 31.01.2007, 14:19:03

Prevence na sluneční alergii asi ne éxistuje, ale mám k dispozici bylinný extrakt v olivovem oleji, který umožňuje v letě opalit se bez problému. Funguje to tak, že když člověk je na slunci je možné, ale i dobré se týmto elejem namazat, ale důležité je poslunění tyto vyrážky požadně namazat na noc.Po namazaní se pokožka sklidní, že se nemusíte škrabat a tím se i poškrabat, hlavně v noci ve spanku. Do rana se všechny tyto vyrážky zahojí. A to se opakuje každý den s tím, že každý den je tých vyrážek meně a meně a po tydnu se již žadná vyrážka neobjeví a zbytek léta můžete se slunit bez problému na na slunci. Znamí, kteří to vyskoušeli, jsou týmto olejem přímo nadšení, protože se mohou bez problému opalit. Můžete mi zavolat na tel. 596744672, 608431916.

Autor: anna [Reaguje na: Pavlína]
Datum: 28.08.2006, 11:58:38

zadam p. Pavlinu jestli muze poslat meilovou adresu na meil divoka1@seznam.cz take se lecim homeopatiky Rada bych si vymnenila zkusenosti.

Autor: Pavlína [Reaguje na: Pavlína]
Datum: 02.08.2006, 23:04:11

Dodatek k předcházejícímu článku:
Omlouvám se, ale ještě jsem zapoměla napsat, že kuličky homeopatik se neberou do dlaní, ale z dózy je vytočíme do víčka a z víčka je rovnou nasypeme do úst a necháme rozpustit.
A jestli nepomůže tento lék v zásobě mám od paní doktorky, která se zabývá homeopatií ještě jeden lék
MURIATICUM ACIDUM 9 nebo 15 CH, ale ten bohužel nemám zatím vyzkoušený. Užívání je stejné.
Přeji hezký den

Autor: Pavlína [Reaguje na: anna] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 02.08.2006, 22:47:48

Dobrý den, s těmi vysokými dávkami calcia bych to raději nepřeháněla, neboť to má špatný vliv na naše ledviny. Taky jsem calcium uživala i když ne takové dávky a opravdu výsledek na sluníčku byl o něco lepší. Alergií na sluníčko jsem trpěla 15 let.
Pak jsem se setkala s homeopatií a nemohu na ni nechat dopustit.
Pořiďte si homeopatický lék HYPERICUM PERFORATUM 9 CH / je to malá dózička modré barvy, která obsahuje malé kuličky./ v každé dobré lékárně vám ho objednají a druhý den ho máte.
Cena se pohybuje tak okolo 55,- Kč.
Užívejte 3 granule 2x denně týden před sluněním,
jestliže pojedete k moři tak 14 dní předem.
Pak už jen 3 granule před sluněním.
Homeopatika se dávajíjí pod jazyk a nechají se rozpustit, nezapíjejí se a užívají se minimálně čtvrt hodiny před jídlem, nebo alespoň půl hodiny po jídle.
Mentol jejich účinek ruší, tak nežvýkejte žvýkačky s obsahem mentolu a po vyčištění zubů mentolovou pastou počkejte hodinu.
Homeopatika jsou přírodní léky a jestliže vám nepomohou, tak vám určitě neublíží. Ale věřím, že pomohou, jako pomohli mně a ještě dalším známým, kteří také trpěli touto alergií.
Přeji příjemný pobyt na sluníčku.
A jestliže už vyrážka vyskočila, tak mám taky první pomoc na zklidnění. O tom se už nebudu rozepisovat,
abych vás tím nenudila, v případě zájmu se ozvěte na meil. Pavlína

Autor: anna [Reaguje na: Jitka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.07.2006, 14:29:23

dobry den precetla jsem si vas prispevek. Pred casem asi 2 roky jsem mnela tytez problemy. Nekde jsem cetla , ale uz nevim kde ze se maji brat vysoke davky calcium tj. 600mg denne . Tak jsem to vyskousela pret 2 roky a mohla jsem na slunko a ani jsem se nemusela nicim mazat myslim vysoke filtry a ani flicek. Minuli rok jsem zadne calcium nebrala a hnet pri prvnim slunicku jsem se osipala.Letos beru od unora tech 600mg. calcia a muzu byt na slunci jak dlouho chci. Preji hezky den.

Autor: Jitka [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 25.07.2006, 13:24:40

Ja mam stejny problem, jedine, co me napada a co jsem jeste nevyzkousela, je natirat se kremem (zasadne z prirodni deklarovane kosmetiky), ktery zajistuje 100% ochranu proti slunci. Nevim, zda neco takoveho existuje, kazdopadne u prirodni kosmetiky existuji filtry 40, ktere jsou urceny pro citlivou detskou pokozku a pokud ani toto nepomuze, tak pak uz jedine nelezt na slunicko:))) Ja vim, ze to neni moc k nadseni, ale co, preci se z toho nezblaznim...

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Alergie na slunce (polymorfní světelná dermatóza)

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...
14.03.2009

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio
05.02.2010

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
01.01.1970

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš
05.03.2009

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek
28.01.2013

Živý záznam akce

5. Tématický den – Den lé...

Živý záznam akce
17.06.2010

PharmDr. Ján Valjan

Nevybírání regulačního po...

PharmDr. Ján Valjan
25.02.2009

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž
11.09.2012

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 3. – nepovo...

PharmDr. Martin Beneš
11.04.2011

XXI. Sjezd delegátů ČLnK

Lékárníci si zvolili nové...

XXI. Sjezd delegátů ČLnK...
07.11.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.