Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně a farmacie? A proč ne?

Exkluzivní rozhovor s prof. RNDr. Vojtěchem Adamem, Ph.D., prorektorem pro vědu a výzkum Mendelovy univerzity v Brně a současně vedoucím Ústavu chemie a biochemie.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: kondylomata

TÉMA ZAVEDL(A): Veroniika [Počet reakcí: 46, Zobrazit]
Datum: 20.10.2006, 23:40:30

tohle je šílená infekce! Vubec nevím, jak jsem k ní přišla, je možné, že jsem měla sníženou imunitu a k tomu silnou mykozu, protože partner je naprosto zdráv. Kondylomata jsem na sobě zjistila před 4 měsíci, ovšem ze začátku jsem si myslela, že to zmizí. Až se to začalo rozrůstat, měla jsem strach a zašla ke gynekologovi. Ten mi řekl, že je to pohlavní nemoc, což mě vyděsilo! Připadnu si jak nějaká ,,lehká žena" !!!Mám stálého partnera a sex zas až tak často neprovozuji. Nyní chodím ke gynekologovi každý den a on mi kondylomata potírá nějakou vodičkou...po třech dnech je to už pěkně nepříjemné...celý den to pálí. Doufám, že se to vyléčí a nikomu z vás tohle nepřeji...je to pěkně nepříjemné. A hlavně chodte zavčas na gyndu:-)

Reakce k tématu…

Re: kondylomata
Autor: koki [Reaguje na: Veroniika]
Datum: 06.04.2016, 18:48:05

neprodává někdo wartec? díky

Autor: kama [Reaguje na: Veroniika]
Datum: 23.01.2016, 12:49:55

Ahojte, já měla nejspíš taky kondylomata, ve zprávě od Dr. mám "chová se to jako kondylomata". Měla jsem ale pigmentové skvrny, něco jako znamínka. Našla jsem si na internetu, že jde o vir a měla by být hodně posílená imunita a být celkově v pohodě. Tak jsem zkusila hlívu ústřičnou, každý den zelené čaje sypané, občas jsem to tím i potřela (je protivirový) a hlavně sirup z goji od značky Himalyo. A cca po 2 týdnech už to mizelo a dnes, po 1,5 měsícu uplně vše zmizelo. Myslím že stojí za to to vyzkoušet, já osobně bych se jim na tu jejich léčbu mohla akorát tak vys... :) přeji všem hodně štěstí s uzdravením a hlavně musíte věřit, že to bude zase dobré :)))

Autor: baliczech [Reaguje na: Šárka]
Datum: 30.10.2015, 07:39:02

Mě osobně lék Isoprinosine má imunoložka předepisuje pravidelně.Nevím,jak na Kondylomata pomáhá,ale myslím že ne.Nic se neděje a já se cítím stále stejně.

Autor: Milan [Reaguje na: luu]
Datum: 06.08.2015, 22:08:14

S cenou Aldary to není asi všude stejné.
Měl jsem napsaný recept přímo od primářky kožního oddělení v Liberci a stejně jsem platil plnou cenu.

Autor: kikina [Reaguje na: veronika]
Datum: 27.07.2015, 23:40:30

Ahoj, chci se zeptat..byla jsem na gynekologii a vypalovali mi to takovou kyselinou, hrozně to pálilo a bolelo..ale dalo se to vydržet..po té mi seschly a zčernali..bojím se, že se nějak rozrostnou nebo tak něco, prosím o radu. :(

Autor: Šárka [Reaguje na: Šárka]
Datum: 22.07.2015, 18:00:18

Četla jsem také lékařskou studii, že když se Isoprinosine kombinuje s chir. řešením, je riziko vrácení pouze 7%, pokud se kondylomata jen odstraní chirurgicky je riziko vrácení 20-30%. Ne všechna doporučení lékařů jsou ta správná! Byla jsem nejprve u gynekologa, ten mi hned doporučil chir.odstranění. Šla jsem do nemocnice na konziliární vyšetření, lékař byl zastupující, ani mne neprohlédl a hned mě objednal na zákrok, když jsem se ptala, zda to bude v celkové anestezii, jen kroutil hlavou, že ne. Nesmířila jsem se s tímto řešením (podle lékaře jediným). Hledala jsem na internetu co se dalo. Beru hlívu, zinek, piju zel.čaj, stříkám epigen intimo, občas potírám 3 % tea tre Femigel. Na nemocnici jsem se vykašlala, termín operace jsem zrušila a objednala se do jiné nemocnice. Mezi tím, se mi bradavičky trochu zmenšily. V té druhé nemocnici je doktor musel hledat pod mikroskopem, říkal, že to zatím na chir.odstranění není, že mám přes léto počkat a objednat se na září pokud se to nezlepší, že to odstaní. Předepsal mi Aldaru, doporučil Indonal. Nemusím prý spotřebovat celý pytlík Aldary, stačí prý malinko vetřít"uchošťourem". Tak jsem zvědavá. A zkusím ještě jednou přemluvit imunoložku kvůli tomu Isoprinosinu. Kdybych nedala na svůj selský rozum, a šla bych do té první nemocnice, tak teď trpím bolestí a nic to neřeší. Chtěli mi to tam udělat v lokálním umrtvení. Zajímavé je, že v té druhé nemocnici, pan doktor říkal, že to bych byla blázen, že by mě to strašně bolelo, že to je hodně citlivé, a že to u nich dělají v celkové krátkodobé anestezi :). Nenechme se odbít lékaři, zkoušejme, hledejme pro sebe to nejlepší!

Autor: Šárka [Reaguje na: Milka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 22.07.2015, 17:24:48

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo větší zkušenost s lékem ISOPRINOSINE. Je to protivirový lék, který podporuje imunitu. Kondylomata mi vznikla po častých gyn. a urol.zánětech.Tedy mám minimálně místně oslebenou imunitu. Nechce se mi proto jít na chir.odstranění ani mazat mastí, jelikož je mám skoro v pochvě a veškeré přípravky mě pálí. V příbalovém letáku, tohoto léku je přesně popsáno, že se doporučuje při nálezech na čípku a proti HPV. Proč tento lék tedy normálně nepředepisují gynekologové. Nebo imunologové (?). Má zkušenost : byla jsem se na Isoprinosine ptát na imunologii, že bych ho chtěla zkusit krátkodobě užívat, kvůli kondylomatům : udělali mi veškeré imunologické vyšetření, výsledek vyšel v pořádku. Imunoložka mi tento lék nechtěla předepsat, že prý mám imunitu v pořádku. Myslím, že ani moc nevěděla, že takový lék existuje. Musela jsem jí o něm říct a vysvětlit jak učinkuje. Může se tento lék brát i třeba preventivně při kondylomatech? i když je imunita jinak v pořádku? Má tento lék nějaké nežádoucí účinky? Zajímají mě osobní názory. Příbalový leták jsem už četla :) Díky za každou zkušenost.

Autor: Kika [Reaguje na: Veroniika]
Datum: 13.05.2015, 22:36:13

Zdravím všechny a taky přispěji svou troškou do mlýna:) Jednou jsem se tam dole solidně řízla při holení a myslela si pak, že se mi z toho udělal strup-prostě jsem cítila, že tam mám hrbolky... Po nějaké době jsem koukla do zrcátka a zděsila se. Šla jsem na preventivní prohlídku a řekla jsem si, že jakmile mě dr. uvidí, tak mi snad řekne, že mi něco je.... Dr. neřekla nic. Jenže hrbolků přibývalo. Šla jsem tam znovu a řekla jí to. Dr. řekla "hmm" a poslala mě na kliniku, že mi to jen vypálí dusíkem a "no stress". Když mě viděl dr. na klinice tak mi řekl, jestli si jako dělám srandu, že jdu HODNĚ pozdě a že dusík mi už nepomůže, že musim na operaci. Tak jsem šla na 15min pod narkózu... Pak příšerný bolesti atd. Jenže se to udělalo znovu. Během dvou měsíců jsem střídavě chodila na vypálení dusíkem a střídavě používala Aldaru. A nakonec jsem se toho zbavila a byl klid. Ovšem teď, po 3 letech, se mi to udělalo znovu. Čekala jsem to, protože toho se nezbavíte už nikdy. Tak jdu zase bojovat. Přeji všem hodně zdaru :)

Autor: Hááá [Reaguje na: Ella]
Datum: 29.01.2015, 00:00:07

četla jsem, že se může objevit i skrytý přenašeč viru. Je ale i možné, že přítel má kondylomata málo výrazná, nebo na místě, kde je špatně vidět (např. anální otvor, šourek) Pokud nejste promiskuitní, tak si nemyslím, že by se vám kondylomata objevila z ničeho nic...bohužel. Přeji hodně štěstí

Autor: hááá [Reaguje na: Maja]
Datum: 28.01.2015, 23:56:54

Mě třeba Aldara zabrala velmi rychle, proto si myslím ,že je lepší investovat, než se trápit. Je třeba zkusit opravdu vše. A i kdyby Vám nezabrala alespoň budete mít pocit, že pro vyléčení děláte vše.

Autor: Maja [Reaguje na: luu] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 26.01.2015, 16:38:05

nevim jak jsi na to prisla,ale ptala jsem se na to spousty koznich a dermatovenerologu a nikdy by mi nenapsali aldaru tak abych doplacela tak malo,pacient si ji ma podle nich platit v plne vysi,je to neporadek tak drahou mast si nebudu kupovat kdyz nevim jestli mi pomuze,tudiz jsem si koupila wartec a ten mi nepomohl bohuzel

Autor: Ella [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.01.2015, 22:36:38

Je mozne, aby jeden z partneru mel infekci a druhemu se vubec neprojevila? Mam dost promiskuitniho pritele a i kdyz sama jsem "hodna holka", tak s ohledem na lokalizaci nevim, o co jineho by se melo jednat. Pritel, ale zadne priznaky nema.

Autor: Koko [Reaguje na: AVA]
Datum: 09.12.2014, 20:49:08

ahoj, muzu se zeptat, kde si se lecila?
dekuji.

Autor: Mrtvola [Reaguje na: Eva Malcová]
Datum: 04.12.2014, 00:44:46

Budu reagovat postupně na vše co jsem tu četl, ať nepíšu sto odpovědí :) HPV virů je asi 120 druhů, a ty které způsobují kondylomata nemají na děložní čípek žádný vliv, a naokpak. Tedy očkování brání pouze těm virům. co způsobují rakovinu. Takže proti kondylomatům nebrání. Další věc je vědět, že Aldara neleptá jen tak. Ona "nařídí" buňkám, které jsou již nakažené virem, aby spáchaly sebevraždu. Doporučil bych si nechat od stejného lékaře předepsat antibiotickou mast a brát po dnech: aldara-antibio-aldara-antibio... atd. Virus HPV se navzdory obecně mylně zaměňovanému názoru nedrží někde hluboko v těle (to dělá herpes v nervech), ale pouze v kůži a v mělkém podkoží, čím drastičtější tedy léčba je, tím lépe. Předem upozorňuji, že léčba mechanickým seškrabáváním není nejlepší, protože se akorát to svinstvo roznese po mikrotrhlinkách způsobených tahy chirurgické lžičky. Lepší je laser, nebo kryo. Rozhodně doporučím kuřákům přestat kouřit, lenivcům začít cvičit a masožroutům jíst zeleninu. Hlíva je super. Hlavně se neza*rat homeopatiky... Ta jsou už z podstaty věci nefunkční, a fungují spíše jako placebo + ve většině případů ničí játra. Aldara je drahá a doplácí se všude. Je hrazená pouze jako léčba karcinomu. Pokud by se nějakému lékárníkovi chtělo pátrat, mohl by z toho jinak být dost velký problém. S wartecem zkušenost nemám, nicméně aldara/hlíva/framykoin/dobrá hygiena je božská kombinace. Nakonec po uplynutí cca 18 měsíců od posledního výsevu kondylomat tělo virus kompletně zničí (nicméně každý to má jinak). Je tedy dobré řešení nevyměňovat partnera, protože to má. Pokud to má on/ona, máte to také, protože inkubační doba je cca 5 měsíců, než se objeví první kondylom, ale nakažlivá je daná oblast už ve chvíli nakažení. Chytit se to dá i od člověka, který sám nemá žádné projevy (má silnou imunitu a má tzv. tichou infekci) Poté, co se viru oba partneři zbaví, je dobojováno a vy můžete odpočívat na poli vítězství, takže to určitě není důvod k sebevraždě :) Pevný nervy a hodně štěstí :)

Autor: luu [Reaguje na: luu] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 24.09.2014, 12:37:35

a jenom bych ještě chtěla napsat svou zkušenost. Pokud vám předepíše aldaru gynekolog (tak jako mě), tak si ji plně hradíte - u nás 1740,- ovšem pokud se s problémem obrátíte rovnou na kožní, tak je dopltek pouhých 40,- !!!!!

Autor: luu [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 17.09.2014, 21:39:18

ahoj, tak dnes jsem začala s léčbou. Díky všem pisatelům zde, protože jsem načerpala mnoho rad a taky podpory. Dnes mi byla předepsána ALDARA. Vyčetla jsem zde, že aby měla účinek, musí být 100% imunita, tudíž testy na ni. To mi dnes dr vyvrátila. Tak snad se nemýlí. První dny mám ale v plánu vyzkoušet konopné masti a taky konopí v alkoholu. Za 2 týdny mě čeká kontrola, podle ní se uvidí zda to mizí, jinak prý na zákrok.. Mám zákaz plavání na které jsem chodila 2x týdně, protože by to prý mohla být příčina - jelikož jsem dlouho bez partnera. No a taky mám v hrnci dle vašich rad polévku z hlívy :-)

Autor: Já [Reaguje na: xy]
Datum: 30.08.2014, 20:59:18

Můžu se zeptat jaká konopná mast vám pomohla? Děkuji

Autor: xxx [Reaguje na: Hanni]
Datum: 20.08.2014, 16:48:55

Jaké očkování že to bylo?

Autor: petr [Reaguje na: Veroniika]
Datum: 05.08.2014, 15:20:58

Dobrý den, asi vás nepotěším, ale opravdu je to pohlavní nemoc a bez problému to na vás mohl přenést váš partner, který klidně může být bezpříznakový přenašeč.
Teď už jen záleží, jestli chcete pátrat nebo ne.

Autor: Klára [Reaguje na: Tynuscha]
Datum: 04.08.2014, 23:33:39

Mě Aldara vůbec nepomohla akorát mě šílené poleptala

Re: Kondylomata
Autor: AVA [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.07.2014, 17:36:43

Zdravím všechny, kteří si s tímto problémem lámou hlavu. Mě tato ošklivá infekce také postihla, přišla mi na to paní gynekoložka. Nejdříve jsem mazala Veregenem, ale bez účinku. Musela jsem tedy přímo na kožní, kde mne pan doktor objednal přímo do nemocnice na operaci. Měla jsem šílený strach z toho co se semnou bude dít a když jsem k tomu všemu četla na internetu, že to může byt projev HIV, byla jsem z toho psychicky na dně. Naštěstí mám tak skvělého přítele, že všechno vzal v pohodě, zašel si také na kontrolu a pomáhal mi, jak se dalo. V nemocnici jsem si poležela 3 dny, provedli mi také testy krve včetně všech pohlavních nemoc. Teď mám vše černé na bílém, že jsem úplně v pořádku :-) . A když mi sestřička řekla, že tento problém tam mají dost často, byla jsem hned klidnější. TAKŽE PRO VŠECHNY, KDYŽ NA NĚCO TAKOVÉHO PŘIJDETE, NEBOJTE SE, NESTYĎTE SE A DĚLEJTE VŠE PRO TO, ABYSTE BYLI V POŘÁDKU :-) HLAVNĚ KLID A POKUD MOŽNO ŽÁDNÉ NERVY, TÍM JE TO AKORÁT HORŠÍ. Mějte se hezky

Autor: Ivana Kalášková [Reaguje na: aqu]
Datum: 18.06.2014, 17:10:00

Dobrý den, už 3 týden mě přítel maže krémeme Wartec a stále nevidíme žádné výsledky. :/ můžete mi poradit jak jste je mazala??? Děkuji

Autor: Klára [Reaguje na: Daniel Petrovič]
Datum: 16.06.2014, 21:22:52

Jen Vás opravím... HPV virus z těla spontánně odejde, u každého za jinou dobu, ale v žádném případě to není doživotní záležitost!

Autor: vĚRA [Reaguje na: Veroniika]
Datum: 15.06.2014, 14:21:39

hMMM,TAK TO JSI MĚ NEPOTĚŠILA,JÁ SI TO NAŠLA VČERA JSEM Z TOHO V ŠOKU,TRAPNĚ JE MI UŽ TEĎ JÍT S TÍM NA GYNDU!!!dO HÁJE CO TEĎ?

Autor: KlaRA [Reaguje na: Síma]
Datum: 04.06.2014, 21:48:40

Ahojky...mohu se jen zeptat ,jak dlouho jsi to tím forte potírala?? Děkuji za odpověď :)

Autor: Hanni [Reaguje na: Eva Malcová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 26.05.2014, 14:47:40

ahoj, já jsem s tím taky měla problémy. Vypalovali mi to dusíkem, dost bolestivé, ale musím říct, že mě toho opravdu zbavili. Do toho jsem brala hlívu na velké posílení imunity, což určitě prospělo. Předtím jsem očkovaná nebyla, očkovala jsem se až po onemocnění, po léčení, které trvalo 3 měsíce. A musím to zaklepat, ale od té doby NIC. Věřím, že to očkování mi pomohlo, aby se to už neobjevilo. Je to 3 roky a můj problém prostě zmizel. Takže doporučuji očkovat i po.
Hodně pevných nervů všem, protože toto člověka dost podlomí.

Autor: pavlína krčmářová [Reaguje na: aqu]
Datum: 24.05.2014, 15:14:03

Ahoj Mám dotaz ohledně tvého používání Wartneru. Já provedla aplikaci opatrně a s mírou na všechny condylomata co jsem viděla a ony zbělali jak říkáš...a nechala jsme to ale jen chvilku palit a pak omyla vodou..a tak nevím jestli jsme to nemela nechat déle.. všechno jinak v pořádku, akorát ta kandylomata takle hodně vystoupla, a bojím se aby mi to tam nezustalo bílé. začne se to potom odlupovat? Já to mám zatím den, ale vubec se mi nelíbí jak to ted po aplikaci vypadá, oředtím to nebylo skoro vidět. Díky za odpoved, budu ti moc vdečná kdyz mi odpovíš na email

Autor: Eva Malcová [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 16.05.2014, 12:41:51

Moc by mě zajímalo,jestli tady někdo z diskutujících,co má problémy s kondylomaty,je naočkován proti rakovině děložního čípku.Pokud ano,tak by se,jestli vakcina funguje,kondylomata vůbec neměla objevit,protože to je ten virus,vůči kterému ta vakcína je.Eva

Kndylomata jak na ně, aneb osobní zkušenosti..
Autor: Daniel Petrovič [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.04.2014, 16:29:31

Cítím se všemi kdo řešíte Kondylomata protože velmi dobře vím jak je to nepříjemné chci se podělit ( o zkušenosti) s těmi kdo se s tím právě začínají potýkat.

1. Léčit! Asi všichni dobře víte jak je to psychicky nepříjemné a vztahových komplikacích nemluvě..

2. není to o hygieně. Konydlomata způsobují HPV viry (kterými se v životě infikuje cca 80% populace) to samé platí pro afty, opary.. Pokud máte kondylomata máte HPV viry a patrně i ostatní členové vaší domácnosti (nepřenáší se jen pohlavním stykem). Inkubace je v řádu měsíců, ale nikde není dáno, že se HPV viry musí v těle nějak projevit.

3. zejména ženy by měli své lékaře upozornit že prodělaly Kondylomata, tzn že mají HPV viry, které jak je známo, stojí za rakovinou děložního čípku, tedy je záhodno chodit pravidelně na kontroly, aby se případné změny odhalily včas..

4. na věčné časy..
Kondylomata se mi po dvou letech vrátila - virem jste infikování doživotně a kdykoliv může znovu vystrčit růžky (u mne opět při oslabení imunity z důvodu stresů).

5. Léčba - osvědčil se mi krém Wartec i Aldara. Wartec je agresivnější. Uvadí se aplikace čtyři dny 2x deně mazat a pak tři dny pauza, po dvou dnech se měl tak opuchlou předkožku, že sem jí další tři dny nemohl přetáhnout.. Takže nedržet se slepě předpisu, ale svého rozumu, mazat dle situace a spíše méně a dát pokožce čas regenerovat. Když budete příliš spěchat bude léčba bolestivější a nakonec možná i delší.
Aldara je jemnější a hlavně "chytřejší" nefunguje tak že bradavici "rozleptá", ale skrze imunitu. "Učí" vaše tělo vyrábět správné protilátky a je pravděpodobnější, že při dostatečném doléčení v pokožce nezůstanou žádné zbytečky bradavic, které by znovu narostly.

Jeden z uváděných zp. léčby je i psychoterapie! Psychika je důležitá, úzkost a stresy se bradavicím náramně líbí. Pokud nejste v pohodě pouvažujte o antidepresivech. Při každé léčbě je důležité být v pohodě a dobře spát..
Vitamíny zejména C, důležitá je také selen, zinek. Nic nepokazíte Hlívou ústřičnou, nebo enzymy stimulujícími imunitu např. Phlogenzym (volně prodejný). Taktéž doporučuji denně pít zelený čaj, nejlépe se zázvorem.
Nově zkouším i vnitřní léčbu (Isoprinosine, blokuje množení virů v těle)
Má být vhodný i pro prevenci recidivy. Tak se případně zeptejte svého lékaře.

Všem přeji pevné nervy a at jsou ty potvory co nejdřív pryč. .)

Autor: stanka [Reaguje na: aqu]
Datum: 05.04.2014, 14:16:12

ahoj, chcem sa opýtať, od vtedy ako si to sem napísala, už sa ti bradavice nevrátili?
ja som už 7 mesiacov po odstráneni laserom a stále sa mi po dvoch, troch vracajú...
vobec neviem, či sa toho niekedy zbavím..skúšam wartec, duofilm, indonal..stále sa kontrolujem, je to na zbláznenie.
pomohol niekomu z vás isoprinosine?

Kondylomata Accuminata
Autor: Berenika
Datum: 12.03.2014, 22:24:43

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o moji zkušenost s touto velice nepříjemnou pohlavní nemocí. Když se mi objevila první bradavička, nedělala jsem z toho žádnou vědu, jelikož jsem netušila, co je to zač a tak jsem na to nijak nepoutala svoji pozornost. Jenže to byla chyba. Bradaviček se objevilo mnohem více než jen 1 a tak jsem se rozhodla navštívit gynekologa. Byla jsem pokárána, protože jsem prý přišla velmi pozdě a kondylomata se již dostala dovnitř do pochvy, Nejdříve jsme zkoušeli bradavičky odstranit vypalováním, ale kvůli velkým bolestem jsme zhodnotili, že bude nejlepší chirurgické odstranění v celkové anestezii. Pan doktor mi vypsal zprávu, žádanky, já si zařídila vše potřebné a o týden později jsem měla nástup na gynekologicko-porodnické oddělení, kde mi bylo provedeno odstranění kondylomat v krátkodobé celkové anestezii. Po probuzení z narkozy jsem krvácela, ale to z důvodu vyřezávaní bradavičky a tím pádem i tkáně ze stěny u močové trubice. Paní doktorka mi řekla, že operace proběhla v pořádku, bradavice byly vypáleny, vyřezány a provedeny 2 stehy, které samy vypadly. Poučili mne o zvýšené hygieně a o dodržení šestinedělí. Před návštěvou gynekologa se mi objevily další malé bradavičky, naštěstí jen v okolí malých stydkých pysků. Pan doktor mi umrtvil okolí postižené bradavicemi, což bylo velmi bolestivé a poté vzal ostrou chirurgickou lžičku a provedl odstranění, což představovalo jen lehký, tupý tlak. Ranky po bradavičkách sice velmi krvácely, ale už se neobjevili a doufám, že v životě už se nikdy neobjeví. Velmi nepříjemná zkušenost, nikomu bych to nepřála a doporučuji nic nepodceňovat a okamžitě vyhledat lékaře!

Autor: Andre [Reaguje na: Andre]
Datum: 28.01.2014, 22:19:13

Jo a ten citron se nechává v octu dost dlouho.

Autor: Andre [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 28.01.2014, 22:17:16

Tak trochu přírodní léčby - vnitřní strana citronové kůry namočená v octu. Ze začátku radši opatrně a zkoušet reakce kůže. A dejte vědět jestli to pomohlo. Mně tohle zabralo na bradavici na krku - zčernala a po třech dnech se přilepila k leukoplastu, který držel citron a odpadla, akorát má kůže se z té kyseliny vzpamatovala po týdnu (vypadalo to jako cucflek, a já jako borec :-D). Následně jsem to dal na kuří oko na noze. Týden a je skoro fuč. Přiložil jsem to na něj asi přes dvě noci (už radši ne po sobě :-) ). Nakonec jsem to zkusil přiložit i na tady to svinstvo ( kondylomata ). Měl jsem jen jedno nicméně doktor říkal, že to stačí udržovat v suchu a mělo by to zmiznout - nezmizlo, ale aspoň se to nerozšířilo dál. V současné době čekám jak to dopadne, nicméně prvotní reakce nebyla pro kůži moc dobrá, protože jsem to tam nechal přes noc i když to hodně štípalo. Asi po dni to pak zčernalo a i celkem rychle samo opadlo, ale je tam jakoby krev, ale nekrvácí to, pouze z toho něco teče, tak se to snažím udržovat v suchu přikládáním toaletního papíru (nepoužitého :-D ). Uvidíme co dál, ale vypadá to nadějně. Doufám, že vám (i mně) to pomůže. Na internetu se o octu a citronu dost píše, proto mně překvapilo, že jsem to tady nenašel.

Autor: iva [Reaguje na: Jarka]
Datum: 21.01.2014, 16:37:00

Mohla by jste mi prosím napsat podrobný návod na vyluhování marihuany ve slivovici.Trápí nás to už rok,tři operace a do dvouch měsícu jsou zpátky,opravdu hrůza.Děkuji

Autor: Chriss [Reaguje na: Jarka]
Datum: 08.01.2014, 11:47:51

Ahoj, chtěl bych se zeptat o jakém listí mluvíš. Chtěl bych to vyzkoušet. Děkuju. ;)

Autor: martin [Reaguje na: aqu]
Datum: 19.12.2013, 21:09:25

Ahoj zůstali po tom Wartneru tvému příteli nějaké jizvičky? na jakých místech měl bradavičky. přemýšlím že bych ho taky vyzkoušel. zda pomůže, bojím se trochu toho popálení. Dík za odpověď

Autor: miša [Reaguje na: Jarka]
Datum: 05.11.2013, 19:48:46

Dobry den muže se naložit celá rostlinka a jaký poměr

Autor: Jarka [Reaguje na: Luc] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 21.10.2013, 20:15:00

Je to úplně jednoduché. Listí nacpat do sklenice a zalít slivovicí. Zavíčkovat a nechat luhovat. Až je to zelené, tak slít a listí vyhodit.
Na odličovací tampónek trochu nalít a potřít postižené místo. Ze začátku je to trochu nepříjemné, ale pak už to jde. Myslím, že 3x do týdne to stačí.

Autor: Luc [Reaguje na: Jarka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.10.2013, 18:32:21

Dobrý den, mohla byste mi, prosim napsat, jak presne postupovat se slivovici a listim???? dekuji moc

Autor: Kristý [Reaguje na: Nikola]
Datum: 23.09.2013, 17:54:41

ahoj, vůbec nebuď zoufalá, já chytla tento nesmysl od svých ex partnerů, našla jsem si nového a po půl roce se mi vytvořili, jelikož jsem to měla první, do vztahu jsem to donesla já, na rovinu říkám, že důvěra ze strany partnera byla špatná, myslel si, že jsem to podvedla.Nebyla to pravda. Poté jsem zjistila, že tyto potvory se můžou vytvořit i po roce. Jelikož jsem nevěděla co to je, tak jsem si myslela, že to samo přišlo a taky že to samo odejde. Neodešlo. Po měsíci jsem se rozhodla jít k doktorce, která mi to vypalovala nějakou vodičkou. Pomohlo mi to, ale za měsíc jsem je měla znova. 'Jelikož byly prázdniny a moje doktorka měla dovolenou, zvolila jsem jiného doktora. Ten mi předepsal Wartec stojí okolo 400 Kč, měla jsem to uplně všude, z venku, vevnitř prostě všude. Tento krém mi pomohl. Různé mastě + vitamíny (hlíva, vit. C) mi pomohl, hlavně si myslím, že to bylo hodně psychické, čím víc jsem se tím stresovala, tím to bylo horší, když jsem to vzdala a řekla si, že mi je to jedno, že stejně na takovou blbost neumřu, tak tímto se mi to dalo dohromady, nic nemám a jsem znova šťastná. Takže ženy, nezoufejte a chce to hlavně POZITIVNÍ MYŠLENÍ. :)

Autor: Nikola [Reaguje na: veronika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 11.09.2013, 13:39:37

To ti pomohla úplně obyčejná konopná mast? Ale asi né ta doma vyrobená že ne?
Děkuji za odpověd užjsem zoufalá.

Autor: aqu [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 4, Zobrazit]
Datum: 28.08.2013, 13:29:02

Nabízela jsem tu na prodej krém Wartec - už je prodaný. Od té doby máme velké pokroky,tak se s Vámi o ně podělím. Mě napůl pomohlo vypalování,které ovšem dělala doktorka jednou za 14 dní,takže to bohužel díky té prodlevě nemělo ten tížený efekt. Nakonec jsem se naštvala a zkusila znovu Wartec krém a přesně to aplikovala,jak řekla doktorka. Večer min. množstvím potřít každou bradavici a poté s roztaženýma nohama zůstat min.15min. Potom jsem většinou nějak usla,ale šlo poznat,že ten krém je potřeba opravdu nechat zaschnout. Kůže nebyla kolem popálená. Aplikovala jsem pouze večer. 4 den jsem viděla,že jsou bradavice " načaté" tak jsem se rozhodla pokračovat. Aplikovala jsem ještě 5.den a 6.den ráno byly všechny bradavice pryč. Od té doby se už neukázaly. Ovšem příteli to zůstalo. U chlapů je nemožné nechat krém uschnout,takže jsme Wartec vzdali. Pak jsem viděla v reklamě volně prodejný lék WARTNER. Zaujalo mě to a zkoumala jsem po netu recenze a nakonec našla,že to jeden pán zkusil na kondylomata a úspěšně se jich po 1 aplikaci zbavil. I když tento krém NENÍ na kondylomata,ale pouze na bradavice na noze a rukách,tak jsme to i přesto zkusili. Koupili jsme tu levnější variantu za cca 250 Kč. Aplikace náročnější,protože je to voda-kyselina,ale když to děláte opatrně - a podotýkám že stačí opravdu MINI kapka- popř. průběžně otíráte kolem pokud to stíká,tak po pár min ta bradavice zbělá nebo zčerná. Po 2 aplikacích byly bradavice pryč - úplně!!! Doporučuji to vyzkoušet - ALE S ROZUMEM A OPATRNOSTÍ!!! U tohoto přípravku platí pravidlo - méně je lépe!!!

Autor: Barbora [Reaguje na: Nuni]
Datum: 08.08.2013, 17:18:38

To se sice lehko řekne potírat a jen bradavičky, ale jak chcete potírat kondylomata, která jsou uvnitř pochvy??????????

Autor: Klárka [Reaguje na: Lucka]
Datum: 30.07.2013, 12:31:47

Ahoj, chtěla jsem se tě zeptat jestli ti ten recept napsali na gyndě nebo na kožním.Mě všude řekli, že mi to nenapíšou :( Už jsem zoufalá :( Potřebovala bych kontakt na toho doktora co ti to předepsal.Kdyžtak se mi ozvy prosím na mail:MMMandy@seznam.cz. Díky moc ;)

Autor: Tynuscha [Reaguje na: Anna.Š.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 21.07.2013, 22:45:15

Ahoj Ahoj, můžu se zeptat, kdy Vám Aldara začala nějak působit?? jestli po týdnu, dvou ? Zatím sem okolo té mastičky skeptická ..

Autor: Nuni [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 21.07.2013, 00:54:31

Zdravím všechny nešťastníky...mně se to objevilo taky, pěknej hnus, byla jsem z toho nešťastná, jeliklož si na hygieně, obzvlášť intimní, dost zakládám...gynekolog mě ihned poslal na chirurgické odstranění, ale z toho jsem měla opravdu strach, tak jsem ho poprosila o jinou léčbu a předepsal mi Aldaru, která mi nepomohla. Za tu cenu, mě to opravdu naštvalo. Ale zkoušela jsem dál, koupila jsem si Duofilm, dočetla jsem se v diskuzích, že ho na to už někdo použil. I když na krabičce píšou, že se to v intimních oblastech používat nesmí, tak jsem použila a po 14ti dnech byly bradavice pryč. :) sice to pálí, ale pokud potíráte poctivě jen bradavičky, tak by se nic nemělo stát. Je to už asi pů roku? A nemám žádné problémy. :) Takže mohu doporučit :)

Autor: Síma [Reaguje na: Veroniika] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.07.2013, 20:06:04

ahojte, bohužel také patřím k těm nešťastníkům, co bojují s kondylomaty.. Vůbec nemám tušení, kde jsem k nim přišla.. nejdříve mo moje gynekoložka předepsala verrumal, který vůbec nepomohl, poté jsem byla 2x na chirurgickém odstranění. První nedopadlo nejlépe, jelikož mi ,,páni doktoři'' neodstranili všechno a navíc se ke mě v nemocnici chovali vážně příšerně. Připadala jsem si jako nějaká špína z ulice :( podruhé jsem šla na zákrok jinam a naprosto v pořádku :) ale bohužel, teď se objevily znova, používám na ně kolodium forte. Je to celkem dost drastické, pálí to neskutečně ale výsledky jsou :) malé zmizely téměř okamžitě, ve vaně jsem je jednoduše setřela. Ty větší se den ode dne zmenšují a postupně upadávají. Ale bohužel jsem byla nejspíš při aplikaci kolodiem až příliš důkladná a zůstaly mi jizvičky, které se sem tam změní ve vybouleniny. Ale hlavně, že ty potvory zmizí :) Takže všem spolubojovníkům doporučuji hlavně posilovat imunitu a nestresovat se s tím :)

kondylomata
Autor: Jiřina
Datum: 10.07.2013, 10:03:12

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, cjodím pravidelně na gynekolog.prohlídky i odběr cytologie a nic mi nenašli,v květnu se u partnera objevily kondylomy, u mne je poté diagnostikovala lékařka nyní v červenci, můžete mi poradit,trpí na změny na děložním čípku,může to s tím nějak souviset, jak je možné,když jsem partnerovi věrná,že mám pohlavní nemoc, popřípadě jak dlouho to můžu mít či může být přenašečem i partner.Děkuji za info.

Autor: Veronika [Reaguje na: Bara]
Datum: 01.07.2013, 20:03:46

ja byla na operaci asi před rokem a pul...zmizelo to,ale objevily se dve...mam je ještě porad,ale zacla jsem je mazat konopnou domaci masti tak se uvidi...vsem preju hodne stesti jke to neprijemne...

Autor: Petr [Reaguje na: Lucka]
Datum: 07.06.2013, 14:56:12

Ahoj, mohl bych se zeptat jestli ti trocha podofylotoxinu nezbylo ? :)

Strana: 1 2 3 4
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

kondylomata

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Alena Linhartová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Alena Linhartová...
23.09.2008

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková
12.11.2009

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Řešení reexportů zvýšením...

PharmDr. Jiří Skalický, P...
07.06.2016

Ing. Ladislav Rudišar

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Ladislav Rudišar
27.11.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Pozvánka na sezónu 2011 d...

Mgr. Ladislava Valášková,...
28.03.2011

Živá reportáž z akce

4. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce
22.05.2011

Mgr. Leoš Fuksa

Cenová regulace léčiv v Č...

Mgr. Leoš Fuksa
01.12.2008

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček
05.08.2009

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
14.12.2009

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš
07.04.2011

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.