Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně a farmacie? A proč ne?

Exkluzivní rozhovor s prof. RNDr. Vojtěchem Adamem, Ph.D., prorektorem pro vědu a výzkum Mendelovy univerzity v Brně a současně vedoucím Ústavu chemie a biochemie.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: hormon RISELLE

TÉMA ZAVEDL(A): Kamča [Počet reakcí: 15, Zobrazit]
Datum: 27.09.2007, 17:05:40

Má někdo zkušenosti s hormonem RISELLE?? Nevím jestli si ho mám nechat aplikovat. Poradíte prosím.
Děkuji

Reakce k tématu…

Re: hormon RISELLE
Autor: Eliška Sehnalíková [Reaguje na: Eliška Sehnalíková]
Datum: 30.08.2016, 08:41:20

opravuji - operace-vyjmutí dělohy se nazývá hysterektomie a ne mastektomie.

Autor: Eliška Sehnalíková [Reaguje na: Eliška Sehnalíková]
Datum: 30.08.2016, 08:39:50

Prosím o omluvu, v popisu o operaci jsem omylem uvedla odborné lékařské slovo mastektomie namísto hysterektomie.

Autor: Eliška Sehnalíková [Reaguje na: Eliška Sehnalíková] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.08.2016, 18:03:17

Ještě doplním, že mastektomii mi pan doktor provedl v mých 52 letech. Do 61 let jsem užívala RISELLE a pak onemocněla rakovinou prsu.

Autor: Eliška Sehnalíková [Reaguje na: Kristýna] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 29.08.2016, 18:00:40

Hormon Riselle je vysoce nebezpečný hormon!! Ženy, mějte se na pozoru. Nesmí se užívat dlouhodobě, delší užívání způsobuje rakovinu prsu. U nás v rodině se nikdy rakovina nevyskytovala. Babička rodila ještě v padesáti, maminka měla přechod v 61 letech a sestra v 58 letech. Bohužel jsem pana doktora upozorňovala na tuto skutečnost, ale on mě přemluvil na operaci dělohy tzv. mastektomii, z důvodu, že mám myom velkikosti 1 cm a ten se může zvrtnout v rakovinu. Když se řekne rakoviuna, člověk se vyleká, věřila jsem doktorovi a tak jsem souhlasila. Řekl mi, že ať se nebojím, že nepůjdu do přechodu, že mi vaječníky nechá. Po operaci asi po půl roce jsem začala mít hrozné problémy, nastal přechod. Když jsem k němu přišla, jednal se mnou už úplně jinak než před operací. Nevěřila jsem vlastním uším. Řekl, že když nebudu užívat umělé hormony, že budu stará babka. S brekem jsem odešla k jinému lékaři. Ten mi řekl, že jsem si neměla nechat dělohu vyoperovat a měla jsem si to ověřit i u jiných lékařů. Nabídl mi hormon RISELLE.Po jeho užívání jsem se cítila dobře a mohla jsem vykonávat svou práci. Uvedený hormon mi předepisoval devět let. Pak jsem onemocněla rakovinou prsu. Začala jsem pátrat na internetu a dověděla jsem se, že uvedený hormon je vysoce rizikový a způsobuje rakovinu prsu, pokud se používá více jak 5-6 let. Víte proč je v Německu uvedený hormon zakázaný? Tam si lékaři více váží zdraví žen než u nás. Bohužel u nás kvete pouze byznys, zdraví je až na druhém místě. Pokud nechcete dopadnout, jako já, nikdy hormon RISELLE neberte!!!!!
Lékařům už nevěřím a nikdy věřit nebudu, informace o hormonu RISELLE ve smyslu, že způsobuje rakovinu jsou již z internetu ztaženy a také to, že se nesmí užívat více jak 5-6 let. Kdo asi naše pány doktory chrání? Před dvěma lety jste se to ještě dočetly, že např. způsobuje rakovinu u 2-3 žen ze100. To je málo? 20-30 žen z 1000, 200-300 žen z 10000 atd. Kdybych ještě měla sílu, žalovala bych oba doktory. Ženy, nebuďte tak blbé jako já, otevřete si oči a hlavně logicky uvažujte. Eliška.

Autor: kam [Reaguje na: Věra Jaroňová ]
Datum: 21.04.2016, 18:15:50

Ja beru 5 let,,Anastrozol,taky zadny zazrak,nekdy se citim dobre nekdy ne.Estrofen ani neznam.

Autor: kam [Reaguje na: dada]
Datum: 21.04.2016, 18:11:17

Dobry den ,,ja beru na hormony Anastrozol,,uz 5 let.Riselle neznam.

Autor: zuzana kindlová [Reaguje na: dada]
Datum: 11.11.2015, 22:29:26

DOBRÝ DEN. Též jsem brala riselle a nyní jsem nenašla adekvátní náhradu Estrofem jako pášky mi nesedí a Gel Divigel taky nic moc nejlepší byl Riselle ala to nikoho asi nezajímá že ho spousta žen užívalo a byl nejlepší a že se stím kšeftovalo tak si to mají lépe zabezpečit a né aby jsme tím jako pacienti trpěli.A aby s tím nebyli problémi tak se přestane dovážet a hotovo.Toto není rozumné řešení.

Autor: dada [Reaguje na: Mirka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 06.06.2015, 11:18:09

dobrý den co berete místo Riselle??? děkuji za odpověď

Autor: Věra Jaroňová [Reaguje na: Selma] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 22.10.2014, 17:27:57

Riselle se nedováži už déle jak rok musím brát denně Estrofen a nevyhovuje mi z důvodů které uvádějí ostatní ženy. Jsem nespokojená, ale nic lepšího jako Riselle není.

Autor: Selma [Reaguje na: Sandra] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.10.2014, 20:37:34

Já jsem po rakovině bez vaječníku a dělohy a protože mi bylo teprve 32 let, tak jsem prostě hormony brát začít musela, protože bych se díky návalům ani nevyspala a nebyla bych schopná fungovat vůbec. Riselle mi vyhovoval i proto, že jsem pomalu začínala hubnout, protože jsem po operaci přibrala 30 kg. Teď beru Estrofem 3 mg a prostě cítím, že zase kynu. Představa, že to zase půjde nahoru je šílená. přece musí být nějaká náhrada. na ty dve preparáty se podívám a zeptam, tak děkuji moc za radu a odpověď :))

Autor: Sandra [Reaguje na: Selma] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.09.2014, 21:41:12

Známý gynekolog mi poradil Climodien nebo Climonorm.
Zatím jsem to nezačala, ale bolí mě hlava dost a klouby.On říká, že radši něco brát než nebrat. Jiní zas , že je lepší nebrat kvůli rakovině. Fakt nevím. Nahradil už někdo Riselle něčím jiným? Jak to dopadlo?

Náhrada za Riselle
Autor: Selma [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.09.2014, 21:14:00

Nemá prosím někdo nějakou radu čím nahradit preparát Riselle? Děkuji..

Autor: Marie Vrbická [Reaguje na: Sandra]
Datum: 25.02.2014, 14:55:39

A kde jste ho proboha sehnala??? Jsem bez něj již téměř dva roky, prý již není a nebude se ani vyrábět!!! Je mi bez něj strašně, asi tak, jak bylo i Vám. Nepomáhají náhrady, ani injekce. Otékám po nich a aniž bych se jakkoliv přejídala, strašně a to doslova "kynu", přibrala jsem na váze opravdu nehorázně. Jsem pohyblivý človíček, jím zdravě a čtvrtinu toho co kdysi, když jsem měla pravidelně Riselle. Proto zcela chápu Vaše slova paní Sandro. M.V.

Autor: Sandra [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.01.2014, 07:13:33

Riselle mám 4 roky a teď jsem byla rok bez něj a bylo to strašný. Mám ho od ledna a co budu dělat za půl roku nevím, představa, že mi zas bude tak hrozně jak bylo není milá. Sehnat se nedá. Vyrábí se v Irsku, prodávat se smí jen v Česku, Rumunsku a Brazílii. Asi ho zkusím sehnat v Rumunsku. Problém je i s aplikací, v jiných zemích to neumějí.

Autor: anonym [Reaguje na: Kamča]
Datum: 31.08.2013, 18:46:50

Riselle užívám již docela dlouho. I když jsem ve věku "starší a pokročilé" musím říct, že je (byl) skvělý. Poznám, když se mi jeho hladina sníží. Taky si nedovedu představit, co budu dělat. Zkoušet, než mi něco bude vyhovovat, jako Riselle? V tom vidím já problém. Předpokládám, že v tom bude cena a "nedohoda". S ohledem na prodlužující se důchodový věk se naskýtá otázka - jak? tak dlouho?

Autor: Kristýna [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.07.2013, 23:10:57

Dobrý den, dovolím si přidat jednu NEGATIVNÍ zkušenost. Moje maminka ho užívala 10 let po laparaskopii dělohy a vaječníků. Celou dobu byla spokojená, ale teď jí zjistili invazivní karcinom prsu. Tak jsem začala googlovat a zjistila, že je úzká souvislost mezi dlouhodobým užíváním hormonální substituce (třeba Riselle) a rakovinou prsu ( 25% nemocných!!!, ze serveru určený lékařům i odborné veřejnosti). Proto si myslím, že pokud není nezbytně nutné, je lepší mít dřív menopauzu než rakovinu prsu!!!

Autor: Mirka [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 10.05.2013, 20:04:09

beru tento lek 14 let a je to na pohodu nevím co budu dělat když už není k mání ,důvod proč není je že se mezi sebou nedohodla firma cena byla příčinou,co teda budem dělat když je o něj takový zájem?

Autor: Renata [Reaguje na: BINA]
Datum: 25.03.2013, 20:18:55

Ano, je to pravda, můj lékař to také povídal. v lékárnách již není. Důvod ale nevím. Mě též vyhovuje a je škoda, že nebude k mání.

Autor: BINA [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 31.01.2013, 19:07:15

Dobrý den, slyšela jsem, že Riselle se prý již nebude vyrábět. Nevíte někdo proč? Nedokážu si představit, že bych měla užívat jiný lék.

Autor: Jiřka [Reaguje na: Kamča]
Datum: 27.11.2012, 14:53:32

Jsem po operaci a strašně jsem se bála návalu a problému spojených s odstraněním vaječníku. Byla jsem ještě na konzultaci u jiného doktora a poté jsem absolvovala zákrok. Návaly během měsíce, ale takovým způsobem, že se to ani nedá popsat. Po zavedení implantátu? Během týdne se srovnala hladina a naprostá pohoda. Vždy poznám, kdy mi hormon dochází a okamžitě jdu na další, aby se mi to více nerzproudilo a nečekala jsem dlouho na účinek a vyrovnání hladiny hormonu. Opavdu, vydrží až půl roku. A za tu cenu? Super

Autor: nada [Reaguje na: Kamča]
Datum: 02.11.2012, 00:50:56

take jsem ho uzivala ale pak jsem prestala protoze me pomohl ale uz mam zase problem s navalama tak se znovu vracim ktomuhle leku jelikoz me pomaha

Autor: Soňa ctitelka [Reaguje na: Anna]
Datum: 29.08.2012, 17:06:08

Riselle beru už 6 let ,doporučila mě ho moje gynekoložka ,mám odstraněnou dělohu a už nefunkční vaječníky jsem s nim velice spokojená ,vydrží na půl roku a po tu dobu nemám žádné návaly,které jsem měla než jsem se rozhodla pro tento implantát ,také žádné přibírání.přeji pevné zdraví

Autor: irča [Reaguje na: Hela]
Datum: 10.04.2012, 17:40:10

Neboj se nic to nejí a je to super,doporučuju

Autor: Eva [Reaguje na: Kamča]
Datum: 09.01.2012, 11:31:19

Používám ho už druhý rok, je to super. Před aplikací mi lékařka dává umrtvující injekci. Aplikace nebolí.

Autor: jitka [Reaguje na: Anna]
Datum: 04.08.2011, 17:50:54

Mohu ho doporučit,beru ho už 5 let a jsem s ním maximálně spokojená.Ač se píše že vydrží 6-8 měsíců,tak já ho mám vždy na rok.Jinak co se týče bolesti aplikace,tak doporučuji umrtvovací náplast EMLA.Stačí jí nalepit 1 hodinu před aplikací a není vůbec nic cítit.

Autor: Anna [Reaguje na: renata] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 12.07.2011, 20:51:11

Riselle mně aplikuje doktorka do boku pod kůži. Vpich je nepříjemný, ale je to chvilka. Lepší jak náplasti, které se odlepují. Žádné přibírání na váze jsem nezaznamenala. Přeji všem hodně zdraví.

Autor: Jana [Reaguje na: Nováková Alexandra]
Datum: 04.07.2011, 13:35:18

Mohla bych se zeptat kolik estrogenu uvolňuje Riselle denně? Teď si nejsem jistá, jestli jde o nmol/l nebo pmol/l...děkuji.

Autor: Nováková Alexandra [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 09.06.2011, 15:59:45

Ahoj všem. Já si nechávám Riselle aplikovat po operaci už 11 let a jsem maximálně spokojena. Vydrží tak 5-6 měsíců, nepřibrala jsem ani kilo, cena je teď +- 250,- kč, když je na předpis a co je hlavní, nepozoruji žádné vedlejší účinky. Prostě můžu vřele doporučit všem. Přeji hodně štěstí Saša.

Autor: Eva [Reaguje na: Hana Machačová]
Datum: 03.03.2011, 09:25:00

Jestli se přibírá na váze díky Riselle je těžko říct. Přibírání na váze patří k období klimakteria. Já Riselle používám a jsem spokojena - je to úleva.

Autor: Hana Machačová [Reaguje na: ivana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.01.2011, 12:45:53

Dobrý den,zajímalo by mne zda se při používání tohoto hormonu přibývá na váze.

Autor: Jana Horáčková [Reaguje na: Kamča]
Datum: 06.10.2010, 18:18:30

Dnes jsem byla na kontrole u gynekologa,jsem 14dní po operaci odstarnění vaječníků,návrh lékařky byl právě hormon RISELLE,aplikace je nepříjemná,ale je to vteřinka,dá se vydržet..Mám provedenou aplikaci na hýždích.Přeji vám všem pevné zdraví.

Autor: Anna Kučíková [Reaguje na: Kamča]
Datum: 10.07.2010, 06:31:09

Mám hormon zavedený po operaci..a jsem spokojená,doktor mi ho zavedl bez umrtvení do břicha a je to vteřinka ..nebolí to...říkala jsem jaké čtu horory na internetu.....a to jsem strašpytel,nemusíte se bát ...doporučuji...

Autor: renata [Reaguje na: ivana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.06.2010, 10:53:05

Zajíma mě, jestli se po něm tloustne

Autor: JAROSLAVA kRUPIČKOVÁ [Reaguje na: Kamča]
Datum: 11.12.2009, 13:31:12

Jednoznačně mohu doporučit. Nechávám si jej implantovat už 3 roky a jsem max. spokojena. Zákrok nebolí. Samozřejmě záleží na šikovnosti lékaře. Ja moje je moc fajn.

Autor: Bara [Reaguje na: marie]
Datum: 08.11.2009, 21:04:52

Picha se to pod kuzi,ale jestli nekdo tvrdi,ze to neboli,tak nevi,ze mu to pred kazdou aplikaci lekar umrtvi.Jednou me to pichla lekarka !!! ktera zastupovala meho gynekologa a boleloto to strasne-nevedela,ze se to ma umrtvit....

Autor: Bara [Reaguje na: Kamča]
Datum: 08.11.2009, 20:59:59

Nechavam si ho aplikovat uz 2 rokem a jsem s nim moc spokojena.

Autor: Gita [Reaguje na: ivana]
Datum: 10.07.2008, 07:23:24

Chtěla jsem se zeptat kolik mě implantát Riselle bude stát. Slyšela jsem že něco kolem 1000,-- Kč. Protože to spěchá (rozhoduji se pro něj) a protože se nedostanu na internet pořád, mohla bych poprosit o zaslání odpovědi na můj e-mail? Děkuji, Gita

Autor: Helena [Reaguje na: ivana]
Datum: 03.01.2008, 15:02:01

Tuto léčbu taky užívám již déle a nemám žádné špatné zkušenosti. Snad jen to zavedení, ale je to chvilka a je to vlastně jako injekce. Doktorka mi to píchá do hýždě ne do břicha. Než jsem ji začala užívat zkoušela jsem nějaký gel, potom prášky i náplasti, ale návaly jsem měla i nadále. Proto také Risellu doporučuji.

Autor: marie [Reaguje na: Hela] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.11.2007, 17:10:41

Mužu Vám říct,že to vubec nebolí. Mám ho zavedený dnes, sice raději jsem se nedívala jak to vubec vypadá. Má lékařka mě ho zavedla pod břicho skoro do třísla,jenom jsem cítila tlak,tak nemusíte mít strach!

Autor: Léňa [Reaguje na: Hela]
Datum: 05.11.2007, 09:59:29

ty si to pícháš sama? já teda nevím, ale mně to zavádí doktor.

Autor: Hela [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 05.11.2007, 09:38:16

Také jsem se rozhodla pro hormon Riselle, mám ho koupený a když jsem viděla tu jehlu, není mi jasné, jak se to dá aplikovat, mám z toho strach. Píchá se to do hloubky nebo pod kůži? Odpoví mi někdo?

Autor: ivana [Reaguje na: Kamča] [Počet reakcí: 4, Zobrazit]
Datum: 02.10.2007, 18:59:50

HORMON RISELLE POUZIVAM UZ 7LET A MAM S NIM VYBORNE SKUSENOSTI.PREDTIM JSEM UZIVALA NAPLASTE A TY BYLY NEPRAKTICKE PORAD SE MI ODLEPOVALY.S HORMONEM RISELLE JE ZIVOT JEDNODUSSI.APLIKACE JE SICE TROSICKU BOLESTIVA ALE VSE SE DA VYDRZET A PUL ROKU KDY SE HORMONY POMALINKU UVOLNUJI ANI NEVITE ZE NECO POUZIVATE.DOPORUCUJI VSEM

Strana: 1
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

hormon RISELLE

apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

Mistrovství v lékárenské ...

Živá reportáž z akce
30.04.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...
14.03.2009

PharmDr. Daniela Holušová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Holušová...
05.11.2008

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...
16.12.2013

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
13.12.2009

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan
26.03.2009

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová
08.05.2012

Mgr. Michal Hojný

Test lékáren v podání čes...

Mgr. Michal Hojný
10.07.2011

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček
08.08.2013

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan
24.11.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.