Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…o lékárenství víme vše!®

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Vitiligo [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Ája [Počet reakcí: 143, Zobrazit]
Datum: 12.12.2004, 17:20:18

Zná někdo tuto chorobu? Popř má zkušenosti s její léčbou?
Díky

Reakce k tématu…

Re: K článku Vitiligo
Autor: Tereza Hrachovcová [Reaguje na: Norbert]
Datum: 15.09.2016, 13:57:17

Dobrý den,mám zájem o UV lampu.Děkuji Hrachovcová :)

Autor: Dagmar Mate [Reaguje na: RADEK]
Datum: 03.09.2016, 15:44:50

Dobry den porosim adresu kde se moze objednat Novitil Dekuji

Autor: Milan Prochazka [Reaguje na: EvcaP]
Datum: 21.08.2016, 21:52:41

Jezismarja, prosim prestante uz s tou teorii, ze kvasinky zpusobuji vitiligo...nebo spatnym prokrvenim pokozky, do ktere se nedostavaji vitaminy... to se ale opravdu neda cist...

Autor: Milan Prochazka [Reaguje na: EvcaP]
Datum: 21.08.2016, 21:48:38

Jezismarja, prosim prestante uz s tou teorii, ze kvasinky zpusobuji vitiligo... to se neda cist...

Autor: Milan [Reaguje na: maxinek]
Datum: 01.08.2016, 15:00:21

Ano, samoopalovaci krem zakryje samozrejme bila loziska vitiliga, tado metoda nema vsak zadny lecebny lecebny ucinek a misto "osetrene samoopalovacim kremem" by melo byt dusledne chraneno proti slunci. Tento postup se nazyva Camouflage. Nepouzivejte normalni samoopalovaci krem z drogerie, nechte si predepsat krem s ucinnou latkou Dihydroxyaceton. Podotykam - neni to lecebny ucinek, jen ucinek kosmeticky. Na youtube muzete najit videa "pred tim" a "potom".
Zdravi MP

Autor: loco [Reaguje na: Eva Palátová]
Datum: 12.06.2016, 16:33:05

dobry den co to je za lampu pomohlo vam to ?

Autor: Eva Palátová [Reaguje na: Eva Palátová]
Datum: 29.05.2016, 22:15:50

Přeloženo z Googlu:
Candida Slovo pochází z latinského kořene znamená jasné a bílé, a Candida albicans představuje i bělejší význam, protože albus odkazuje na bělosti křídy. Mukokutánní kandidóza je obvykle zřejmé, jako bílá houbové povlaku na jazyku (moučnivka), kůže nebo nehtů. Kruhové léze se také poznamenat, na sliznici úst nebo pochvy. Většina chronická kandidóza, i když nemá žádné viditelné známky a příznaky jsou rozmanité a nejasné. Existuje vysoká asociace v těžších případech kandidózy s autoimunitními onemocněními, zejména polyglandulární autoimunitní onemocnění a vitiligo, endokrinních patologií, zejména nadledvin patologií a hypoparatyreoidismus, stejně jako hypotyreóza, chronické únavy a syndromů. Candida je rodina kvasinek, které jsou za normálních okolností výhodné a symbiotické v lidském gastrointestinálním traktu, ale s nezdravým nerovnováhou mikrobiální bioty, a dysfunkční a nezdravé žaludku a tenkého střeva, jsou tyto kvasinky mohou přerůst, převádět do hyf nebo plísňové podobě tvoří biofilm, a šířit v krvi a lymfy, přispívat nakonec k mnoha zdravotním problémům s roztroušenou kandidózou.

Autor: Eva Palátová [Reaguje na: Eva Palátová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.05.2016, 20:08:52

Lampa je prodaná, už mi prosím nikdo nepište. Děkuji

Autor: simona [Reaguje na: Yoreth]
Datum: 12.05.2016, 11:53:27

Vzala jsem ve čtyřiceti letech me mile vitiligo jako dopis od meho srdce.Po zbytečném kolečku po doktorech se zamyslela nad svým životem.Následovala změna práce,rozvod,změna bydliště,jiná životosprava...S postupem času začlo vitiligo mizet a v mem životě se objevovat radost,klid a laska.Dnes už vim,že mě přišlo zachránit. Díky za něj.

Autor: Juliana [Reaguje na: Norbert]
Datum: 02.05.2016, 10:22:36

Dobrý deň,

máte ešte dermalight, alebo ste ho už posunul ďalej? Ďakujem

Autor: Eva Palátová [Reaguje na: Ája] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 20.03.2016, 09:32:36

Kdo má zájem, nabízím ruční lampu UVB 311 - dermalight 80, dvakrát používaná, originál od Dr. Honle Medizintechnik včetně návodu a brýlí. Vzhledem k mé pracovní vytíženosti nemám čas ji používat, každé místo je třeba opalovat až 4 minuty. Cena 6 800,- včetně poštovného evapalatova@yahoo.com

Autor: Eva [Reaguje na: Michal Dieneš]
Datum: 05.03.2016, 23:16:12

Dobry den, je tato vasa sprava aktualna? ze dovazate produkt melagenina plus z kuby....dakujem za odpoved.

Autor: Hajny [Reaguje na: Natalia]
Datum: 24.02.2016, 19:57:48

Dobrý večer, chcem sa Vás spýtať, či sa ešte liečite na vitiligo s tabletkami Vitilim+ a či má to pre vás zmysel, či sa vracia pigment. Dodržiavate aj zdravú stravu? ďakujem za odpoveď

Autor: Jana [Reaguje na: Eva Voňková]
Datum: 03.01.2016, 10:22:07

Dobrý den.Taky jsem tam byla často ,ale když jsem něco hledala ,bylo to na dlouho .Na nové stránce to je pěkně zaškatulkované do témat .Akorát asi o té stránce moc lidí neví....ještě se to tam moc nerozjelo.

Autor: Eva Voňková [Reaguje na: Jana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 25.12.2015, 23:21:56

Dobrý večer. Jestli tomu dobře rozumím, tak všechny rady a podpora lidí, co byly v článcích na světloléčbě, jsou pryč??? Smutné, pokud ano. Nějak nechápu, proč někdo zrušil tyto stránky, kam se spousta z nás vracela pro radu a povzbuzení.

Autor: Jana [Reaguje na: Gabriela] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 23.12.2015, 20:00:41

Dobrý den ...Nová stránka a diskuze k vitiligu je na http://www.vitiligoforum.cz/ Má to být přehlednější než tomu bylo na světloléčbě .Pěkný den

Autor: Norbert [Reaguje na: Ája] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 27.11.2015, 11:53:45

Zdravim. Liecil som sa dlhsie (asi 6 rokov) mal som to na tvari hlavne a na rukach. Nerozsirovalo sa mi to, takze som mohol postupne pigmentovat. Bolo toho vela ... tomesa v Kosiciach nemocnica v Saci, Novitil, UVB 311nm, vitaminy, strava, slnko+more, a posledne laser XTRAC.

Inak mam lampu Dermalight 80 UVB-311nm a novy Novitil Dermabest 125ml. Ak mate zaujem ozvite sa. Chcem to posunut dalej...Pekny den

Autor: Martin [Reaguje na: janak]
Datum: 11.11.2015, 17:31:20

Zdravím ,

s proxidom je to pravda ,dcéra absolvovala liečbu v Nemecku ( vitiligo.eu.com) a začalo to ustupovať , treba si kúpiť lampu Dermalight 1000 + krém PC KUS , za rok jej zmizlo cca 40% .

Autor: janak [Reaguje na: Gabriela] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 09.11.2015, 00:51:26

to neviem, ale skúste sa pozrieť na stránku vitiligo.eu.com. tam sú najnovšie vedecké info. Myslím si, že vitiligo je spôsobené nedostatkom enzýmu cataláza a SOD, ktoré odburávajú peroxid vodíka. Ľudia s vitiligom majú totiž v krvi a koži zvýšenú hladinu H2O2. Peroxid v koži reaguje s kovmi, preto na miestach, kde nosíte náramky sa vám koža po čase depigmentuje. Najprv treba upraviť stravu: kataláza sa nachádza v mrkvi, zemiakoch a h.pečeni. SOD v listovej zelenine a zelenom jačmeni. Potom sa poinformovať na tej stránke, kde by sa dal zohnať krém pseudokataláza, s ktorým mali doteraz najlepšie výsledky pri liečbe vitiliga. Ak ale máte už vitiligo roky a ďalej sa rozšírilo, ak sa naštartoval imunitný systém a napadol vám štítnu žľazu, tak veľká šanca na vyliečenie nie je. Najlepšie sa to lieči u mladých ľudí a keď to máte krátko. Tiež odporúčam dať si vyšetriť žalúdočnú kyselinu. Niektorí lekári endokrinológovia si myslia, že aj to môže byť príčinou - nedostatok HCL. Všimla som si tiež u seba a mojich malých detí, že po opakovanej konzumácií ovocia s vysokým podiel C vitamínu (šťava z pomaranča, ríbezle), sa objavili nové fľaky. Až oveľa neskôr som sa dočítala o objave Holanďanov, že C vitamín zvyšuje peroxid vodíka v krvi. V tom totiž spočíva jeho ochranná funkcia. U detí sa to zvykne samé zapigmentovať po niekoľkých rokoch. Na druhej strane peroxid vodíka má aj ochrannú funkciu, pretože likviduje rakovinové bunky. Tým totiž chýba príslušný enzým. Možno sa nakoniec zistí, že vitiligo je nejaká mutácia, ktorá pomáha organizmu sa vyrovnať s toxickým prostredím v ktorom žijeme. P.S. A ak sa vám podarí zohnať tú pseudokatalázu, objednajte sa do TOMESA. Ináč by ten krém neúčinkoval.

Autor: Gabriela [Reaguje na: Ája] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 08.11.2015, 17:21:57

Prosím, nevíte, kam zmizela stránka svetlolecba.cz, byla to stránka, která se nejvíce věnovala vitiligu, naposledy jsem tam byla, když tam vstoupil nějaký přispěvatel a založil nové diskuzní forum a to nyní také nemohu najít.Budu ráda za každou reakci.

Autor: Ivo Karásek [Reaguje na: Ája]
Datum: 16.10.2015, 06:31:46

Mám 59 roků a vitiligo mám od 7 let. V mládí se mnou rodiče absolvovali různé procedury včetně dovozu drahých léků ze zahraničí. Pochopitelně nic nezabralo. Celý život jsem se tedy s tímto onemocněním trápil (očumování, ap.). Nyní před několika lety se mi vitiligo rozšířilo tak, že jsem se s člověka s velmi tmavou pletí (což je problém ohledně kontrastu) změnil na člověka s pletí světlou s drobnými "původními" pihami a jsem šťastný. Musím sice užívat krém Deylong v podstatě od jara do zimy, ale můžu chodit v kraťasech, na koupaliště - no prostě paráda! Ale s vitiligem se dá žít a jsou mnohem horší nemoci a to by si měl každý uvědomit. Mám rodinu, vnuky (kteří to doufám nezdědí) a šťastný život!! Neutrácejte peníze za zbytečné přípravky a procedury-nemá to cenu a jsou to vyhozené peníze. Kupte si kvalitní samoopalovací krém, krém proti spálení Daylong a žijte hezké život!!

Autor: Petr [Reaguje na: Hadzim]
Datum: 07.10.2015, 22:10:14

Zdravím mám vitiligo na rukou,obličeji už i na nohou a v tříslech začalo to před rokem ,mám 50 let nevíte prosím zda je mastička s katalázou v prodeji?Co je to PABA.Děkuji za odpověd.P

Autor: lucia [Reaguje na: Dana]
Datum: 07.10.2015, 21:57:16

zdravim vas všechny..Tema vitiligo je zatím pre niekoho neznama a pre niekoho tabu..Mne osobne vitiligo komplikuje dost život..Pracujem v praci kde to ludia nepoznaju a myslia ze je to nakazlive..kozni pigment mam na dost viditelnych miestach jako je krk,brada,oci,ruky,nohy,brucho,prsia,kolena..Jedneho dna som sa však rozhodla ze budem patrat o tejto chorobe ..presedela som na internete niekolko hodin,robila som si zápisky,obvolala som niekolko lekarou...Po hodinách stravenych zvazovanim ano ci nie som sa rozhodla navštívit vinohradsku nemocnicu v prahe..Bola som velmi prekvapena prijemnym personalom,ochotnym tymou sestriciek jako sa věnuju pacientom...Momentalne mam za sebou 11 fototerapiu+ mam masticky jako su kortikoidy..Pani doktorka mi doporučila psychologa...Som velmi vdacna za pomoc ktoru my poskytuju..vsetkym by som vam chcela odkazat budte trpezlivy s tymto onemocnenim..Sanžte sa dodržovat správnou životosprávu a vyvarovávat se stresovým situacím.S pozdavom Lucia..

Autor: Hadzim [Reaguje na: Ája] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.09.2015, 18:37:02

Zdravím, mám vitiligo na rukách a chci se ho zbavit. Hledal jsem všemožně na webu a zatím vidím nej vědecký team z německa http://www.vitiligo.eu.com/news_en.php ti mají ve vývoji mastičku s katalázou, která funguje i na zkušebním vzorku 1000 lidí. Toliko do budoucna, vzpruha. Po kortikoidech, které nezabraly jsem testoval více věcí a zdá se mi, že jediné, co mi zabralo je PABA, což je vitamín. Po okrajích vitiligo fleků se sem tam utvořily jakoby silněji zabarvené okraje a zdá se, že tam již fleky nepostupují. H

Autor: eva [Reaguje na: Roman]
Datum: 17.09.2015, 18:45:39

Dobrý večer, hledám prodejce dermalight 80 a našlo to i Vás, jen nevím, kdy byl inzerát pořizován, takže je možné, že píši i několik let později :D :D :D
Kdyby jste ji ovšem ještě měl, tak mi napište prosím nabídku. Děkuji moc a hezký večer. E

Autor: lenka [Reaguje na: Natalia]
Datum: 10.08.2015, 21:59:38

dobri den natalia mohli by ste aj mne poslat fotky ako vam pomaha vitilem + us dlho na tie leky pozeram na internete ze si ich objednam , oplati sa to urobyt ? lenkax56x@azet.sk

Autor: Vlaďka [Reaguje na: Mylan]
Datum: 26.07.2015, 16:40:48

pro Mylana:
Nevím, co je to za program? To je jako k léčbě vitiliga? Prosila bych o bližší informace. Děkuji

Autor: Mylan [Reaguje na: mylan] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 22.07.2015, 15:51:39

Tak poďme do toho.Recepty akademika Kachavova:piť čaj z pľúcnika lekárského,umývať svetlé miesta s čerstvo vytlačenou šťavou z kapusty a mäty.Recept:3 P.L.vňať s kvetmi ľubovníka bodkovaného a cca 10ks membrán z orecha kráľovského(krížiky rozdeľujúce dužinu orecha,ale zdravé,nenapadnuté pliesňami)všetko dobre rozomlieť a dať do zmesi olejov,a to 1,5dclpanenského olivového+ 0,5 dcl kukuričného+0,5 dcl panenského slnečnicového oleja.Nechať stáť 28 dní t.j. od novu do novu mesiaca v tme.Potom precediť a mazať postihnuté miesta vitiligom.Je dobré sa opalovať.Držím palce Mylan

Autor: mylan [Reaguje na: eva] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 17.07.2015, 19:02:37

ZdravímVás,zadali mi v programe SPECNASS pomôcť vitiligom.Pomôžete mi so symptómami,aby sme sa dostali dopredu?Zatiaľ vieme,že má súvislosť s príbuzenským krížením,zanesenými a dotrhanými pľúcami,nesprávnou životosprávou(konzumácia kureniec zo supermarketov,s obsahom arzénu).Pôvodcami choroby sú hlavne kvasinky,aj z antibiotík a roznášačmi sú vaginálne trichomoniady.Liečba dľa nás dlhodobá t.j. koľko rokov dozadu,toľko mesiacov dopredu.Začať so striedmým stravovaním a umývať miesta s lˇadovcovou vodou s H2 SO4-1 kvapka na 1l. vody.Užívať E-vitamín dľa návodu 1/2 ročne.

Autor: eva [Reaguje na: Jana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 16.07.2015, 13:43:22

Dobry den. Koupila jsem si pakminovou mast ocistu jater a zinek k lecbe vitiliga. Mate s tim kladne zkusennosti a jak je to s opalovanim pri mazani pak.masti? Dekuji za odpoved. Hezky den E

Autor: Petra [Reaguje na: Ája]
Datum: 16.05.2015, 22:50:30

Zdravím. Moje dcera má Vitiligo od 5ti let. Nejdříve jsem zkoušela fototerapii a masti s kortikoidy. Moc to nepomáhalo. Při stresech se pigment ztrácel doslova před očima. Dá se říct, že jsem to vzdala, protože každý lékař mi řekl něco jiného a většina mi naznačila, že si máme zvyknout a předcházet slunění. Před rokem v lednu jsem na internetu začala opět hledat informace, protože pigment mizel dál a dál. Našla jsem článek o paní, která po zahájení bezlepkové diety měla v léčbě Vitiliga obrovské úspěchy. Ze dne na den jsem nakoupila potraviny pro bezlepkovou stravu. Dříve prošla i alerg. testy a alergie na lepek nebyla prokázána. Dietu držela 4 měsíce, ale kromě vitality jsem nepozorovala žádné změny. Až po 5ti měsících od zahájení a měsíc po ukončení diety se pigment začal závratnou rychlostí vracet. Vitiligo má na 30% těla. Dietu jsme přesto přerušili. Letos v březnu jsem začala opět pozorovat ztrátu pigmentu. Požádala jsem pediatričku o opětovné vyšetření na lepek a kupodivu tentokrát vyšel pozitivně, ale jen na hraně. Tak jako tak, opět již dva týdny drží bezlepkovou dietu a já doufám, že dojde ke zlepšení. Myslím, že strava je opravdu velmi důležitá a bezlepková strava je zdravá sama o sobě. Proč to tedy nevyzkoušet.

Autor: zuzana [Reaguje na: Ája]
Datum: 14.11.2014, 11:30:07

Dobrý deň, Vitiligo som dostala ako 12 ročná, mala som to na bruchu, okolo očí a na kolenách, lekári tvrdili, že je to nevyliečiteľná choroba, moja mamička na mne testovala horské slnko, svätenú vodu a dokonca aj panenský moč, nepomáhalo nič, ako 15 ročná som išla s rodičmi k moru do bývalej Juhoslávie, tam sa mi biele fľaky opálili a Vitiligo postupne začalo miznúť až zmizlo úplne. Lekári vtedy povedali, že to pravdepodobne súviselo s hormonálnou zmenou, keďže som to mala v období puberty. Teraz mám 45 rokov, idem do prechodu a Vitiligo sa mi po rokoch zase objavilo, pravdepodobne je to v mojom prípade zase hormonálna zmena, ale neriešim to lebo viem, že keď sa moje hormóny ustália Vitiligo znova ustúpi.

Autor: karol [Reaguje na: Ája]
Datum: 25.10.2014, 17:03:30

Zvlastne diskutuje sa tu o vitiligu. Ano je to neprijemne a casto stresujuce. Ist na kupalisko a nechat sa pozerat na seba ako na nieco odpudzujuce ako keby to bolo chytlave. Pritom nikoho nenapadne cumiet na niekoho kto je potetovany na celom tele. Mam 59 a vitiligo mam 40 rokov a viac. Jedno je iste tato choroba je neprijemna, ale nesposobuje vaznejsie zdravotne problemy a to by sme sa mali radovat. Zdravim vsetkych a prajem aby sme nemali ine problemy ako to nestastne vitiligo.

Autor: Boris Zimmermann [Reaguje na: Ája]
Datum: 12.08.2014, 15:45:56

Caute mam to od 8 rokou po celom tele a začína mi to MIZNÚŤ, raz som stretol stareho muža ktorý mi povedal nech sa opalujem že sa uplne vyliečil, tak som sa začal opalovať ( bez opalovacích krémov, -iba ak som sa hodne spálil a bolel každy dotyk tak som sa natrel opalovacím), vždy to miesto je červene-bolí to ale hned ked sa to zregeneruje to začína pigmentovať takže sa toho nebojte. Inak beriem beta karoten pri opalovaní a dobre sa stravujem ( apson si to myslim)-vyhybam sa ečkam ako acesulfam,aspartam atd, a som vegan. Mier a veľa štastia - p.s. neverte doktorom ale zistujte info sami na nete, ak by mali pravdu nebol by dnes každy chorý na niečo.

Autor: Klára [Reaguje na: Urszula]
Datum: 01.08.2014, 21:21:25

Dobrý den, s Vitilem+ nemám zkušenost, ale chtěla bych se s vámi podělit o to, co zabírá nám. Mám 10-ti letou dceru a má Vitiligo od 8 let, ze začátku ( po přečtení diskuzí), jsem z toho byla neštˇastná,ale rozhodla jsem se s tím bojovat, navštívila jsem kožařku, která mi sdělila o možnosti fototerapie ( světloléčby), tak jsme s dcerou chodily 2x na podzim minulého roku a na jaře letos ( ještě by náš měla čekat jedna kúra na podzim, ale zvažuji, že už tam nepůjdeme), také nám paní doktorka doporučila užívání antioxidantů ( Selenitabs multi) a kyselinu listovou. Měla Vitiligo na koleni a na očních víčkách, víčka už jsou zapigmenotvané a koleno se pigmentovat začíná ( malé ohniska od středu a po stranách). Snad vám to alespoň takto pomůže, podle sebe vím, že bych byla před rokem za každou takovouto radu vděčná. Držím pěsti a hodně trpělivosti.Klára

Autor: Urszula [Reaguje na: Irina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 25.07.2014, 11:16:55

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kolik stojí Vitilem+ a zda ho mohou používat i děti (mám 7 letého syna trpícího vitiligem)
Děkuji za odpověď

Autor: Petra Hovorkova [Reaguje na: Natalia]
Datum: 14.07.2014, 23:32:44

Dobry den, zaujala me vase zprava o Vitililigu a uzivani Vitilemu. Objevily se mi bile fleky na rukou, kolem oci a lehce po tele. To vse jsem zacala pozorovat v prubehu druheho tehotenstvi. Je mi 34 let a nechci nic zanedbat, chci udelat maximum pro zlepseni stavu pleti. Zejmena v obliceji a na rukou me fleky opravdu trapi. Muzete mi prosim poslat Vase fotografie se zlepsenim po uzivani Vitilemu? Predem dekuji. Petra

Autor: Jana Koštová [Reaguje na: Ája]
Datum: 26.06.2014, 18:19:03

odporúčam pozrieť si info na adrese: vitiligo.eu.com
dosiahol sa úspech s krémom pseudocataláza, čo je pseudoenzým - umelo vyrobený, podobný prírodnému enzýmu kataláza. tento enzým kataláza normálne rozkladá peroxid vodíka, ktorý je príčinou vitiliga. Ľudia s vitiligom majú všeobecne nízku hladinu enzýmu kataláza. Krém pseudocataláza + calcium + UV sa odskúšal v Nemecku na cca 1000 postihnutých vitiligom s veľkým úspechom. Repigmentácia sa dosiahla u všetkých farieb pokožky nezávisle na % postihnutia a dĺžke trvania choroby. Slabšie resp. žiadne sú pokroky na prstoch a kĺboch. Vedľajšie účinky sa neobjavili. U nás zatiaľ nedostať tento krém, ale pýtajte sa v TOMESE. Prepláca aj poisťovňa časť nákladov. Rýchlejší účinok (2-4 týždne) sa dosiahne, keď sa krém kombinuje s UV žiarením prechádzajúcim cez vodu obohatenú soľou z Mŕtveho mora. JanaK

Vililigo
Autor: O. [Reaguje na: Ája]
Datum: 23.03.2014, 17:12:31

Ahoj lidi- Já to mám cca od 7 let. Letos mi bude 48. mám již několik let zcela bílé vlasy a rostou mí bílé fousy. V dnešní době zaměřené na vzhled jsem tedy cca od 40, jak dědeček. Vím, že jsou horší nemoci a lidi mají větší starosti, ale já už s tím neumím bojovat - jsem unavený z věčných dotazů a vysvětlování. Vám všem však držím palce a věřím, že to zlomíte - protože věříte a to je třeba. Tak se držžte, O.

Autor: renata [Reaguje na: marie.hamzova]
Datum: 07.03.2014, 01:01:32

Marie,prosim,nikdy o sebe nevrav,ze si dalmatinka.ja mam vitiligo ani neviem kolko 30 rokov....a som normalny clovek,ako ini......niekto je biely,niekto ma lupienku,niekto je tmavi....no predsa je clovek...mozno to prirovnanie bolo myslene zo zartu,ale musis si hlavne vazit samu seba.a ja aj napriek mojmu malemu handikepu,naozaj malemu lebo su ludia,o trpia 100krat viac si myslim,ze som stastna.....a to vdaka ludom,kt.su po mojom boku.prajem vela zdravika a lasky...

Autor: renata [Reaguje na: Vlaďka]
Datum: 07.03.2014, 00:49:25

Vladka,prepac ze reagujem dost neskoro.nexhodim na tuto stranku casto.cistenim tela som citala,vyrazky ...moja nam toto nemoze ublizit.ak nam to nepomoze,tak urcite neublizi....ale teraz som pozerala moje fotky z dovolenky....najdes ma na fc.ak chces,daj si ma za priatela..uvidis moje nedostatky...a potom i povies...ma dve deti,uzasnych priatelov,super rodinu a priatela.....a flaky na mojom tele to nemenia..hlavu hore...obklop sa ludmi,kt.ta miluju.budem rada,ked sa. Ozves.

Autor: marie.hamzova [Reaguje na: Ája] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 06.03.2014, 19:16:47

Dobrý den, vitiligo se mi objevilo v padesáti. Sondovala jsem co s tím a našla zařízení, kde se o Vás postarají, jmenuje se PRO SANUM a sídlí ve Štěpánské ulici č.24 v Praze.
Tel.:222 231 577. Potřbujete akorát ručník , brýle a čas. Ošetření je hrazené pojišťovnami . O všem ostatním se dozvíte na místě.
Měla jsem veliké stresy v blbém zaměstnání a dva měsíce marodila s antibiotiky, kterých bylo víc než bylo únosné.
Je prý dokázané, že je to ze stresů a nebo to má souvislost s hormonálními změnami a oslabenou imunitou.
Myslím si to taky, protože jsem hodně sportovala a byla v poho a teď abych v létě, které tak miluju byla místo u vody někde ve stínu. No nedá se nic dělat než bojovat a nevzávat to. Srdečně zdravím všechny dalmatýnky!!!
Majda

Autor: Jarda [Reaguje na: Ája]
Datum: 17.02.2014, 10:50:01

Pokud má někdo zájem o Novitil, neváhejte mě kontaktovat na čísle 775940165. Nejlépe mezi 9:00 - 13:00, ale pravděpodobně budu na telefonu i v jiný čas.

Autor: Jirka [Reaguje na: andrea]
Datum: 02.01.2014, 11:43:56

Andreo, chlorella je sladkovodni rasa pouzivana k detoxikaci organismu, jde zakoupit ve forme tablet ve spouste obchodu na internetu pripadne zkus primo lekarny ve meste kde bydlis, taky by ji tam mohli mit.

Autor: andrea [Reaguje na: Vlaďka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 15.12.2013, 15:31:36

prosím můžete napsat nějaké informace co je chlorella, nikdy jsem o tom neslyšela,ale velice mě to zajímá,vypadá to na novou naději,já jsem flekatá dlouho a pořád víc děkuji

Autor: Monika [Reaguje na: Ája]
Datum: 26.11.2013, 19:38:05

Dobrý den,
sama nemám vitiligo, ale lupénku a hledala jsem nějaký zázračný olejíček právě na ní. A objevila jsem NIMBOVÝ olej, který je účiný nejen na lupénku, ale i na vitiligo, opary, pigmentové skvrny...tak třeba Vám to pomůže.

Autor: Vlaďka [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 26.10.2013, 15:40:07

Renatko, prosím tě, nenastalo po užívání chlorelly a ječmene nějaké zhoršení vitiliga? Četla jsem, že jak se začne tělo čistit, nastane zhoršení potíží. Díky a měj se moooc hezky.

Autor: lucie [Reaguje na: Natalia]
Datum: 22.10.2013, 19:37:01

Ahoj mám taky vitiligo a pořád přibívá, chtěla bych se pdivat na fotky jak vám pomáha Vitilem, protože na mojí psychiku to má asi stejný dopad jako na vaši, budu ráda když se mi ozvete na email luciekujova@email.cz

Autor: Renata [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 22.10.2013, 08:20:43

Vladka,nasla som este tuto spravu. Mam z nej radost.Takze isto na tom nieco je.

Silky123

Ukecaná baba ;)

1981 příspěvků

04.04.13 14:23
No, asi před čtyřmi lety mi skoro ze dne na den vyskákaly na kůži bílé skrvny, v tříslech, podpaždí, na krku, v podbřišku. Šla jsem radši na kožní, ta mě poslala na specialozované pracoviště do nemocnice, kde mi „brali“ vzorky (přilepili na mě nějakou lepenku, cože se tam chytí). Už tehdy mi bylo řečeno, že to vypadá na vitiligo.

Když asi za šest nebo osm týdnů (vzorek se musel nějak kultivovat) přišel výsledek, bylo vitiligo potvrzené. Kožní mi sdělila, že teď nebudu vědět ani dne, ani hodiny, kdy se mi někde objeví bílý flek. Můžu to mít přes oko, čili obočí a část řas bílé, ve vlasech jakoby fleky. Říkala jsem si, že to je sakra pech.

Kamarádka se věnuje „zelenáčům“, tak jsem si říkala, že zkazit s tím nic nemůžu. Brala jsem chlorellu víc jak rok a dost velké dávky (45 tablet denně). Nejdřív tedy pleť katastrofa, jenže… Holky, od té doby mám klid, sice stávající ložiska zůstala, ale jakoby se zatáhla, nejsou viditelná, pokud je vyloženě nehledáte, takže si myslím, že chlorellka měla vliv i tady. Všechno se nějak upravilo, takže počítám, že brzy nastane čas si to zopáknout.

Autor: Renata [Reaguje na: Vlaďka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 22.10.2013, 07:24:38

Ahoj Vladka,pytas sa, ako sa to uziva? Ja si robim kokteil z jacmena kazde rano a pred spanim.Chlorelu zapijam jacmenom. Dam si jej tolko, na kolko mam chut.Niekedy 20 ,niekedy 40. Ked mam boli hlava dam si aj 50. A jacmen?Ten som si zvykla robit z dvoch malych lyziciek. To tiez bude zalezat na tebe, ako Ti to bude chutit. V knihe som sa docitala, ze na vitiligo by malo stacit uzivat jacmen 2x denne.No uvidis sama, mozno ze Ti zachuti a budes ho chciet pit castejsie :).Precitaj si na internete ohladom zelenych potravin,aby si vedela aj nejake informacie ohladom nich.Ja uzivam Green Ways.Zatial Vladka len tolko.Ale hlavne, skus mysliet pozitivne, aj to velmi pomaha. Tes sa zo zivota a z ludi, kt. mas okolo seba.Prajem Ti vela zdravicka a nech sa nam to podari :)

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Vitiligo

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan
12.05.2008

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...
31.10.2011

PharmDr. Lubomír Chudoba

Reakce na akvizici Lékáre...

PharmDr. Lubomír Chudoba
16.08.2012

PharmDr. Petr Rejsek

Noc muzeí – tentokrát v č...

PharmDr. Petr Rejsek
25.06.2010

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
17.06.2011

PharmDr. Ján Valjan

Rozhodnutí Evropského sou...

PharmDr. Ján Valjan
08.06.2009

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová
31.07.2009

PharmDr. Stanislav Havlíček

ČR je v roce 2011 vícep...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
23.01.2011

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování II....

RNDr. Marek Petráš
15.07.2008

Dr. Emil Zörner

Generický trh léčiv v ČR ...

Dr. Emil Zörner
15.03.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.