Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. RNDr. Vojtěch Adam, Ph.D.

Ústav chemie a biochemie Mendelovy univerzity v Brně a farmacie? A proč ne?

Exkluzivní rozhovor s prof. RNDr. Vojtěchem Adamem, Ph.D., prorektorem pro vědu a výzkum Mendelovy univerzity v Brně a současně vedoucím Ústavu chemie a biochemie.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Opary rtu [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Tereza [Počet reakcí: 21, Zobrazit]
Datum: 16.03.2005, 09:39:59

Dobrý den, ráda bych věděla jaké máte zkušenosti s léčbou oparu typu 1. Momentálně mám jeden velký opar nad celým horním rtem. Samoléčba selhala a tak už musím k lékaři. Budu ráda, když napíšete, jaké mastičky či jiné přípravky vám pomáhají, abych mohla příště zasáhnou včas. Díky.

Reakce k tématu…

Re: K článku Opary rtu
Autor: Mirka [Reaguje na: Věrka]
Datum: 01.03.2016, 09:57:23

díky za odpoved, vyzkoušíme. Navíc jsem se ted na nej koukama na lekarne na netu a da se vyuzit i na jiný veci.

Autor: Věrka [Reaguje na: Mirka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 22.02.2016, 13:49:57

U nás ho na pusu zkoušela pouze dcera, která si tím mazala pusu odrenou od fixních rovnátek, a ríkala, že to nemá chut.

Autor: Mirka [Reaguje na: Dana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 18.02.2016, 12:21:04

Je to ten gal za cca 130kč? má teda široké využití, mě zajímá skrz ty afty...chutná nějak? a opravdu je i do pusy?

Autor: Věrka [Reaguje na: Dana]
Datum: 16.02.2016, 09:58:55

ha gel mi hodne pomohl hojit po porodu

Autor: Dana [Reaguje na: laaali] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 08.02.2016, 16:18:46

NA afty a opary trpím už on dětství. Na doporučení známe jsem si koupila v lékárně Rosen HA gel a ted už s ním mažu vše, popáleniny, afty, opary, pomáhá rychle hojit.

Autor: blanka [Reaguje na: Simona]
Datum: 10.06.2015, 10:43:46

Martin nejspis nic nevi ,kdyz to tu tak ctu ,taky trpim momentalne ,cela huba ,koutky a jako bonus tri na tvari ,mam tu hruzu od nedele a nejradeji bych skocila z okna ,(ale bydlim v prvnim patre)jak dlouho me jeste bude brnet cela huba.

Autor: laaali [Reaguje na: stáňa] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 04.02.2015, 13:04:34

a co to je ten zázračný lék :-)

Autor: laaali [Reaguje na: Martin]
Datum: 04.02.2015, 13:01:26

Matine snažila jsem se napsat vám mail jak píšete kliknutím na Martin a prostě to nejde.tak mi prosím písněte vy ale nevím nevím jestli si to tady přečtete tak by bylo fakt snadnější napsat váš recept na opar tady :-)

Autor: Mirek [Reaguje na: Tereza]
Datum: 26.04.2014, 18:01:28

Vždy mi nakonec zabrala samoléčba, i když někdy až po dlouhé době. Používám klasický Herpesin popř. mastičku Abreva (nevím, zda lze sehnat v ČR), ale měla by jít v USA a Německu.

Autor: Kamila [Reaguje na: Míša]
Datum: 25.03.2014, 16:37:12

Dobrý den, ráda se podělím o zkušenost s mým malým synem. Před 14 dny se mu udělal škaredý opar. V lékárně "V bílém domě" v Brně mi doporučili vyzkoušet nový český produkt Healer gel. Koupila jsem mu 1 ml na vyzkoušení. Za dva dny bylo po oparu!, který se nehojil 6 dní. To mě opravdu dotalo. Na obalu píšou, že to obsahuje calf blood extrakt (prý krevní deriváty). Máme to vyzkoušeno i na afty a bomba :-).

Autor: Míša [Reaguje na: Tereza] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 05.03.2014, 19:58:50

Acylpyrin minimálně 3x denně a náplast na opary proti svědění a když už není tak moc mokvavý tak masticku Help Lips.. osvedceny recept.. okolo 5/7 dnů je po něm :)

Autor: lída [Reaguje na: Martin]
Datum: 28.01.2014, 13:04:05

Martině, je to od vás přinejmenším sobectví. Tolik prosebných dotazů a stále nechápu, o co vám jde??????

Autor: Jarka [Reaguje na: Martin]
Datum: 08.09.2012, 10:40:20

Dobrý den Martine, i když je téma již poměrně staré, stále aktuální. Prosím o Vaši radu na opar na rtu. Bojuji s tím dosti často. Děkuji a přeji hezký den

Autor: Vendula [Reaguje na: Kamila]
Datum: 25.01.2012, 19:51:23

já na opary užívám Riboflavin a ten je fakt učinný tablety užívám 2 - 3 dny a opar je fuč všem doporučuji.

Autor: Eva [Reaguje na: Tereza]
Datum: 18.01.2012, 12:53:57

Používám slivovici. Na vatičku a potírat, potírat, potírat. Tak 50x denně. Tím se opar vysuší a vůbec nepropukne. Nepít!!!

Opary kolem úst
Autor: Vojtěch
Datum: 25.12.2011, 19:59:20

Může se obličej omýt vodou mezi nanášením mastí? Zdá se mi, že se mi ta tvoří vrstva staré kůže, která se neodlupuje nebo jen částečně.

Díky za radu

Autor: lucie [Reaguje na: Tereza]
Datum: 23.12.2011, 14:29:59

v nemecku se prodava takova "tuzka" jmenuje se herpifix, jakmile citite, ze na vas leze opar tak aplikujete na postiizene misto, kde ta "tuzka" snizi pH a zastavi tak rust oparu. tuzka je na baterku, mam ji zatim rok a pul a porad funguje na tu prvni baterku. cena je okolo 60eur, ale je to naporad. aplikuji to i kdyz uz mam treba i male puchyrky a i tak to zastavi dalsi prubeh. da se aplikovat i preventivne. hlavne to vypada jak propiska, takze je to nenapadne.

Autor: Dan [Reaguje na: Martin]
Datum: 16.12.2011, 19:10:39

Ty hnupe, tak to sem bud napis nebo zavri hubu a prestan vydelavat na lidech cco maji problemy.

Autor: Dáša [Reaguje na: Tereza]
Datum: 13.12.2011, 19:59:01

Mně se asi nejvíc osvědčil tea tree olejíček...Smrdím na sto honů,ale to se nedá nic dělat :).

Autor: Martin [Reaguje na: Tereza]
Datum: 12.11.2011, 00:13:38

No to je síla, lidi.
Když jsem kdysi v roce 2008 psal, že kdo chce fakt pomoct, ať mi napíše, že mu poradím, ale že nebudu dělat reklamu, tak jsem fakt myslel, že každý musí pochopit, že mi má napsat na e-mail. Nemůžete přece čekat, že budu čtyři roky pročítat diskusi.
Omlouvám se tedy tímto všem, kterým jsem neodpověděl, protože nepochopili.
Protože nevím, jestli je váš problém ještě aktuální, na starší žádosti jsem už neodpověděl. Kdyžtak mi napište znovu a tentokrát na ten mail (kliknete na jméno Martin ...)

Autor: Krušinová M. [Reaguje na: Martin]
Datum: 19.10.2011, 08:42:22

prosím o radu,děkuji

Autor: Kateřina Veselá [Reaguje na: Martin]
Datum: 28.09.2011, 09:25:35

Dobrý den,moc prosím o radu co dělat s opary.Dělají se mi pravidelně při rýmě.Mám doma novorozeně a bojím se abych ho nenakazila.Předem srdečně děkuji Veselá

Autor: Marta [Reaguje na: Martin]
Datum: 23.08.2011, 16:59:50

Martine prosím tě,sem stím.Nevidíš ten prosící dav,připojuju se k němu.

Autor: Marta [Reaguje na: Eva]
Datum: 23.08.2011, 16:52:44

Souhlasím.

Autor: Miloš [Reaguje na: Tereza]
Datum: 18.08.2011, 07:29:37

Zdarek, mě nejvíce na opary pomáhá Mundisal gel,je to sidce určené na afty,ale mě to pomáhá na opary a stojí to kolem 100 ;-)

Autor: Jája [Reaguje na: Tereza]
Datum: 30.07.2011, 09:16:17

Mám vyzkoušenou mast Oparstop je z jedu chřestýše. Stojí kolem 100,-Kč (oproti jiným, které stojí až 200,-Kč) a pomohla mi vždycky nejrychleji, navíc je jemná , dobře se vstřebává, takže nemáš rty vysušené a popraskané, přitom opar vysuší. Vyzkoušej uvidíš. Mast je k dostání v každé lékárně.

Re:
Autor: Martina [Reaguje na: Tereza]
Datum: 12.04.2011, 16:07:57

Dobrý den, mě pomohla zinková mast i když je bílá dávala jsem si ji přes noc a opar byl do týdne pryč a přes den je nejlepší používat Kosmín, který dobře funguje i na popraskané rty, koutky a ošetří i nos po rýmě. :)

Opar nebo ne?
Autor: Karolína
Datum: 11.04.2011, 18:48:53

Dobrý den. Vytvořil se mi na rtech takový puchýřek...nebolí to, nesvědí to, tlak na tom místě necítím..tak se chci zeptat, jestli je to opar nebo ne. Děkuji.

Autor: marketa tannerova [Reaguje na: Martin]
Datum: 05.04.2011, 14:12:38

martina, prosim, prozradrte ten vas lek, budu vam nesmirne vdecna:)
diky, marketa

Autor: Romana [Reaguje na: Martin]
Datum: 23.02.2011, 11:30:19

Trochu pozdě Martine, ale přesto bych moc ráda poprosila o radu na opary, není měsíc aby se mi neobjevil v tu nejvíc nevhodnou dobu. Děkuju

Autor: yamaha [Reaguje na: Father Tedd]
Datum: 11.01.2011, 13:07:17

Tohle mi už jako dítěti radila moje babička na koutky, na opary funguje taky. I když pro někoho nechutné, účinné a v dnešní době zdarma.

Autor: Jana [Reaguje na: Martin]
Datum: 26.12.2010, 17:54:12

Prosím, poradíš i mně:(

Autor: Lucie Langova [Reaguje na: Renata]
Datum: 15.12.2010, 22:24:26

skus si koupit vitamin b je na opary stoji kolem 20 kc a opary bys nemela mit tak casto, ja je taky mivala tak 7-8 do roka a skusila jsem riboflavin vitamin b a mam pokoj vzdy tak mn na dva roky :-)

Autor: Swejky [Reaguje na: Martin]
Datum: 29.11.2010, 00:31:05

ahoj moc prosím o pomoc protož už se mi během týdne udělaly 4 opary jsem zoufalá jeden se ani nezahojí a mám nový... POMOOOOOOC

Autor: jana [Reaguje na: Martin]
Datum: 02.08.2010, 15:35:22

ahoj Martine, jetli muzes prozrad mi tvuj lek.. diky jana

Autor: Ivan [Reaguje na: Martin]
Datum: 10.02.2010, 10:27:09

Ahoj, budu rád, když mi napíšeš, co ti na ty opary zabírá. Díky, Ivan

Autor: arnette [Reaguje na: Martin]
Datum: 18.11.2009, 16:45:29

Prosim te o to!! Jestli tva rada pomuze, jsem ti zavazan za zbytek zivota.. Nedelam si srandu.

Autor: arnette [Reaguje na: ivana kalábová]
Datum: 18.11.2009, 16:37:00

Nic me nedokaze nastvat vic, nez opar na rtu.. Jsem peknej kluk, ale kvuli tomhle jde vse do pryc.. Zkusil jsem snad uz vse od naplasti az po propichovani jehlou, coz je asi stejne nejlepsi.. Nejradsi bych si vzal nuz a tu hubu si odriz, pac na to uz nemam nervy!! Ozon jsem nezkousel, vazne to pomuze??? Udelam pro to vse, jen kdyz se toho uz nadobro zbavim!! Prosim odpovez, uz jsem vazne zoufalej!!!

Autor: ivana kalábová [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.10.2009, 20:20:14

Začínající opar mi zatím vždy zastavila ústní voda Curaprox,výborná i na afty,velký opar jsem si nechala ošetřit ozonem u zubní lékařky,ozon zničí ložisko a již nikdy by se opar neměl na tom místě objevit,zatím je rok klid.Ozon velmi urychlil hojení.Je to zcela bezbolestné ale prý strašně drahé,1000,- a více, já byla jako pokus u mé dr. která sbírala zkušenosti co všechno ozon umí.Mohu doporučit.

Autor: Renata [Reaguje na: Martin] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 10.09.2009, 10:32:02

Ahoj písni mi prosím, ten zázračný lék na opary na e-mail.. Už jsem vážně zoufalá.. Mám je od malička, na každé fotce z 1., 2. 3.... a tak dále třídy až na střední mám opary a ted v dospělosti je mi to ještě více nepříjemné, mám opar minimálně 2x měsíčně a ne malý a ještě k tomu jsem štastná, když se mi nerozlezou po celých tvářích.. Děkuju moc!!

Autor: lada [Reaguje na: Father Tedd]
Datum: 21.03.2009, 05:50:00

Maz z ucha funguje perfektně používám již několik let.

Autor: honza d. [Reaguje na: eva]
Datum: 08.02.2009, 11:24:15

taky jsem chytl opar v chorvatsku. mořská voda opar neléčí, ale udržuje. dopadlo to tak, že se mi místo oparu začalo několikrát plnit krví, vyrostlo v 8mm bambulku, prasklo a teklo. opravilo se to až doma

Autor: Lenka [Reaguje na: Jana]
Datum: 21.10.2008, 12:42:45

To je super, taky mám biolampu, ale myslela jsem, že na kožní problémy je spíš zelený filtr.Jestli máš vyzkoušený červený filtr, určitě vyzkouším

Zdá se, že to zabírá
Autor: stáňa [Reaguje na: Tereza] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 21.10.2008, 07:45:05

Vypadá to, že to funguje. Nechala jsem si poradit od Martina (příspěvek z 16.6.) a zatím super. No ještě uvidíme.

Autor: Andrea [Reaguje na: Tereza]
Datum: 20.09.2008, 11:35:43

Dobrý den já mám a v posledních 3 měsících trpím často na oprary vetřinou se mi udělají na tom samém místě nad horním rtem. Používám sice mastičku zovirax ale žádně urachlení lečby to nemá. citím velké pálení. Ted mě to dohnalo az k lékaři a beru leky . Ale ráda bych věděla zdali je mozno nějak tomu něčim zabránit. Mívám k tomu i zimnici?

Autor: Jana [Reaguje na: Father Tedd] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.08.2008, 11:29:45

Já mám tu nejlepší zkušenost s červenou biolampou. Je to dokonalé. Když se opar objeví, hned začnu svítit. Opar se téměř zastaví, rychle se zhojí. Mívám je teď i daleko míň než kdy před tím. Nevím, jak je to možné, ale na opary hotový zázrak.

Autor: Father Tedd [Reaguje na: Tereza] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 14.07.2008, 10:05:57

Osvedcna rada pro zinajici opar, tzn. stadium, kdy misto svedi, brni, ale jeste nezatly vyrane puchyrky. Jedna se o babicin recept a verim, ze velke vetsine lidi bude funovat - i kdyz asi 100% recept pro vsechny neexistuje:
Takze postizene misto potrete mazem z vlastniho ucha -ano, ctete spravne - "zdravy" maz je totiz tvoren velmi silnym a ucinnym (telu vlastnim, cili netoxickym) antibiotikem a antivirotikem, ktery musi chranit otevreny a velmi citlivy otvor do hlavy = ucho. Nasleduje rychla rakce, opar uschne a nesiri se dal, prestane svedit a udela se stroupek. Pak uz jen staci dolecit pokozeny ret - strup po mrtvem oparu - jakoukoli masti nebo balzamem. Preji at to funguje co nejce lidem...

Autor: Terka [Reaguje na: Tereza]
Datum: 03.07.2008, 08:04:48

Ahojky, já používám HemaGel. Je fakt výbornej, nevyléčí sice zázračně opar, ale vůbec není cítit ani bolest ani nepříjemné pálení (vždyť to znáte), takže o oparu v podstatě vůbec nevím, což si myslím je obrovská úleva. Nevím jak vy, ale mě nejvíc vadilo pálení a svědění a práskání oparů, čehož jsem nyní ušetřena.

Autor: doktor [Reaguje na: Kristýna]
Datum: 30.06.2008, 08:57:58

compeed jsou na nic, ty nic neléčí, jen to přelepíš a zakreješ. mně funguje viru-merz gel.

Autor: Simona [Reaguje na: Martin] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 25.06.2008, 07:50:35

Ahoj Martine. Moc tě prosím o radu jak na to abych už žádné neměla....je to velmi bolestivé......a nepříjemné......teď mám tři vedle sebe.....a to se mi teprve minulý týden zahojil na horním rtu. Jsem opravdu zoufalá :-( díky za radu :-)

Strana: 1 2
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Opary rtu

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Tibor Czuľba

Komerci v rámci soustavné...

PharmDr. Tibor Czuľba
16.01.2011

PharmDr. Daniela Seberová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Seberová...
20.10.2009

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba
06.04.2012

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 3. – nepovo...

PharmDr. Martin Beneš
11.04.2011

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž
11.09.2012

Dr. Emil Zörner

Boj proti farmakorupci, g...

Dr. Emil Zörner
29.10.2012

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.
12.01.2010

Mgr. Stanislav Havlíček

Dva dny v Bruselu s presi...

Mgr. Stanislav Havlíček
10.12.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček
13.04.2009

Prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. MUDr. Jaroslav Drša...
25.11.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.