Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?

TÉMA ZAVEDL(A): Martina [Počet reakcí: 31, Zobrazit]
Datum: 26.04.2005, 15:00:45

Prosím o jakoukoli radu! Velmi se trápím řekla bych silným exémem na pravé dlani. Na kožním mi sdělili diagnózu - Atopická dermatitida, Tinea ruky a Psoriáza... Ale žádné masti od nich mi nepomohly. Po všem mi to zhnisalo a pálilo.
Jinak ten exém vypadá tak, že celá ta ruka je zarudlá, loupe se, dělají se boláky a pupínky, které praskají a teče z nich průsvitná nebo bílá vodička... Často to velmi hnisá. Svědí to a bolí.
Budu vděčná za cokoli. Děkuji.

Reakce k tématu…

Re: Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?
Autor: Kristy [Reaguje na: Martina]
Datum: 15.07.2017, 12:14:02

Zkusila jsi mastičku od rosenpharmy? Myslím, že je to neophytiol. Je to dobrá mastička na ošetření kůže. Používám ji na ekzém, v létě pak taky hodně na zapařeniny...

Autor: jana [Reaguje na: Martina]
Datum: 28.10.2016, 12:38:13

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o mou zkušenost s tímto nepříjemným problémem. A možná i doporučit. Proč to nezkusit. Atopický ekzem jsem měla od mích 8 let a zbavila jsem se ho na doporučení mé kamarádky pomocí hypnoterapie u pana Vladimíra Felkla. Měla jsem celkem čtyři sezení a bez prášků a mastiček které jsem kupovala snad na kyla jsem se zbavila problémů úplně. Mužu jen doporučit. Dnes jím veškeré ovoce, chodím do lesa a sedám si na trávu a dělám všecky další věci které jsem dělat nemohla. Jana :D :srdce:

Autor: Alena Šedivá [Reaguje na: Martina]
Datum: 21.02.2016, 22:07:14

Já jsem 8 měsíců nemohla vyléčit lichen a mazala se kortikoidama - Dermovate patří mezi nejsilnější masti.
Pomohla mi Formula 1 - výživový preparát a za těch 8 měsíců jsem vyzkoušela veškeré vitamíny, čaje. Známý si tak hodně upravil lupénku, takže vše musíte začít léčit uvnitř těla. Kdo by se chtěl dovědět o tom více, napište. sedivaalca@email.cz

Autor: Vladimír [Reaguje na: Martina]
Datum: 02.01.2016, 17:18:42

Bez odhalení základní příčiny ekzémů nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou ekzémů jsou potravinové alergie způsobující zánětlivé poškození střev. To způsobuje zhoršené vstřebávání důležitých živin z potravy, což přispívá ke zhoršení imunity a mnoha dalším chronickým onemocněním. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých živin, máte v těle nedostatek. Následně poradím, jak si je doplnit a upravit si stravu, abyste si ekzémy sami trvale odstranili. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Autor: Helena [Reaguje na: Karolina]
Datum: 12.10.2015, 11:34:57

Na Radioxar jsem se hned zeptala v lékárně, co jsem četla tvé doporučení a už ho mám taky doma. Teprve pár dní, je příjemný, uvidíme, jaký bude na ekzem, to zatím nevím.

Autor: Denisa [Reaguje na: Danka]
Datum: 30.09.2015, 22:31:18

no a kde bych to mohla koupit, mají to v lékárně?

Autor: Danka [Reaguje na: Bára] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.09.2015, 21:20:30

já jsem měla protpan box a na ekzém je to to nejlepší, co najdeš, vřele doporučuji vyzkoušet

Autor: Bára [Reaguje na: Denisa] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 28.09.2015, 22:52:23

též mě trápí ekzém, suchá zarudlá pokožka kolem úst. Myslíte, že by mi to pomohlo?

Autor: Lída K. [Reaguje na: KArolina]
Datum: 21.09.2015, 14:25:32

to je příjemná cena.z lékárny jsem čekala dražší.to stojí za vyzkoušení

Autor: KArolina [Reaguje na: Lída K.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 18.09.2015, 12:32:09

Lído, kupuju ho v lékárně asi za 150kč je docela velký, takže cena je suprová

Autor: Lída K. [Reaguje na: Karolina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 14.09.2015, 14:54:42

za kolik ho maj? a dá se koupit v drogerce nebo v lékárně normálně?

Autor: Karolina [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 09.09.2015, 10:40:26

na exem je dobrej RadioXar krém, ale mažou se s ním u nás všichni :-)

Autor: Verunka [Reaguje na: Denisa]
Datum: 26.08.2015, 09:04:56

A local krém to je od nějaké značky? Nebo se to tak jmenuje?

Autor: Denisa [Reaguje na: Verunka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 21.08.2015, 16:48:51

Za sebe mohu doporučit local cream, zbavil mě ekzému po pár dnech používání. Tohle jedniné mi pomohlo a to jsem toho vyzkoušela požehnaně

Re: Kožní problémy Baobabový olej
Autor: Verunka [Reaguje na: Pavel] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 14.08.2015, 15:04:12

Navíc, když ho nevyužiješ na ekzém, použiješ ho na něco jiného.

Autor: Verunka [Reaguje na: Pavel]
Datum: 14.08.2015, 15:02:22

Tak já mám donrou zkušenost. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného. Tak třeba ti sedět nebude. Ale rozhodně bych ho zkusila. Není příliš drahý, takže ta investice se vyplatí.

Autor: pavel [Reaguje na: Bohdana Pufferová]
Datum: 12.08.2015, 08:43:40

Rad bych vyskousel neco jineho nes hormo.masti muzete neco poradit prosim psat na email p.bark@seznam.cz za vsechny rady a doporuceni predem dekuji

Autor: pavel [Reaguje na: David]
Datum: 11.08.2015, 14:03:50

Beloderm pouzivam take ale jsou to kotikoidi je to ucine v nejhorsim pripade ale chtel bych najit jinou metodu leto a velke poceni je katastrofa delaji se me mokvave pupinky a druhy den to je do krve strzeny a tezko to vracim zpatky muze nekdo poradit jake pripravky nebo nejake koupele pouzivate

Autor: Pavel [Reaguje na: Verunka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 11.08.2015, 08:15:30

Také mě tento problém docela trápí. A teď jak jsou ta vedra, tak je to přímo neúnosné.... O tom baobabovém oleji jsem teda ještě neslyšel....A neudusí to spíše u kůži, než aby jí to pomohl?

Autor: Verunka [Reaguje na: Linette] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.08.2015, 11:44:44

Léto tomu, skuktečně moc nepomáhá...ale já ho měla taky a na doporučení kamarádky jsem vyzkoušela baobabový olej. A je téměř pryč. Připadám si skvěle.... Zkus ho taky.

Autor: Linette [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.07.2015, 21:31:32

řeším stejný problém, jen mám ekzém rozlezlý po rukách. Teď v létě je to fakt na nic, bohužel mi zatím nic nepomohlo :(

Autor: Renata [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 10.07.2015, 11:27:06

Prosím o radu. Atopický ekzém se mi objevil asi před půl rokem, nikdy dřív jsem s ním problém neměla... Mám ho na krku a nemohu se toho zbavit. Už opravdu nevím, co s tím...

Autor: Bohdana Pufferová [Reaguje na: Elizabeth] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.07.2015, 01:20:47

Přesně jak píšete, hormon není dobré používat.Pokud chcete zmírnit, napište.P.

Autor: Julie [Reaguje na: Radkas]
Datum: 20.06.2015, 14:33:09

Mažu se stabilně Lulalu krémem pro atopiky, vyhovuje celé rodině, všichni máme stejné potíže, atopický ekzém. Je to čistě přírodní krém z nerafinovaného bambuckého másla. Vytváří ochrannou bariéru pokožky, která potom není tak citlivá, nesvědí a rychle se nevysušuje.

Autor: Vendula [Reaguje na: KARIN]
Datum: 28.05.2015, 22:13:29

:D :D tak to je taky fakt. Teď jsi mě dostala.

Autor: KARIN [Reaguje na: Vendula] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.05.2015, 16:25:23

Mě to taky nikdo neradil, ale říkala jsem, že když neublíží dole tak nahoře taky ne :D

Autor: Vendula [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 26.05.2015, 21:11:44

Ten intim používám na intimní partie, ale na celé tělo mě to nenapadlo nebo aspoň mi to zatím nikdo neporadil.

Autor: David [Reaguje na: Jaroslav Jirásek] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.05.2015, 02:06:33

Mel jsem to stejne a lekarka mi rekla uplne to stejne co vam. Ale pak nahodne po nekolika letech utrpeni jsem vyskousel mast Beloderm a je po exzemu.

Autor: Karin [Reaguje na: Martina]
Datum: 13.05.2015, 18:40:37

Zázrak mi taky pomáhá na problémy s kůží. Navíc mi bylo doporučeno se sprchovat i s jejich intim gelem, sice to zní blbě, ale taky to není špatné.

Autor: Vendula [Reaguje na: Martina]
Datum: 11.05.2015, 11:21:26

Ekzém byl i můj otravovač života. Zkoušela jsem od doktorů přes různé alternativní věci. I to co mi doporučila kámoška jako 100% jistotu mi nepomohlo. Až jsem zkusila bio havlíkův zázrak. Čisté bylinky a mám pokoj.

Autor: Radkas [Reaguje na: Bohdana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 10.05.2015, 18:58:32

Zdravím, objevil se mi na rukách atopický ekzém, už jsem toho vyzkoušela celkem dost, ale ne a ne se toho zbavit. Už jsem s nápady v koncích, tak se obracím na vás. Máte pro mě nějakou radu? :-)

Autor: Bohdana [Reaguje na: Lukáš] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.01.2015, 23:17:44

Do bazénu moc často ne. Chlor jednoznačně dráždí a vysušuje. Pokud už ano, namažte malou mastnou modrou indulonou. Vytvoříte ji alespon trošku filtr na pokožce. Na zjemnění pak doporučuji doma do vany rozpustit pár kostek droždí+lžička oliv. oleje. Kdyby něco ozvěte se mi na 737824349. Mám užitečné tipy, jak stabilizovat ekzém. Bohdana

Autor: Muffi [Reaguje na: Martina]
Datum: 15.11.2014, 23:12:38

Mě hodně pomáhá baobabový olej. Kůže je po něm vláčnější a není tak suchá. Já mám hodně ekzémy na rukách, takže ať dělám cokoliv - vaření, uklízení, atd. pořád s těma rukama něco dělám. Po baobabu to mám mnohem lepší a po ekzému už pomalu není ani památky.

Autor: Roman [Reaguje na: Martina]
Datum: 11.11.2014, 09:21:40

Mě moc pomáhá konopná kosmetiak od Canandermu, používám Atopos ošetřující krém, který pomáhá pro zvláčnění kůže, vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojeni.

Autor: Kamil [Reaguje na: Martina]
Datum: 26.10.2014, 17:43:50

Používám Exemu zklidňující krém, který si při zhorešní aplikuji přímo na konkrétní místo a svědění přejde opravdu rychle.

Autor: Elizabeth [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.10.2014, 11:47:33

mám ekzem od malička a měla jsem ho příšernej dokud jsem se nenamazala mastí BELODERM. Ale pozor, je to hormonální mast a není dobré ji používat moc často.

Autor: Křižáková Anna [Reaguje na: Kleinova Lucie]
Datum: 22.10.2014, 14:22:20

Kamaradka me dcery ma atop. exem skoro na celem tele.Momentalne je v Chorvatsku se svolenim sve lekarky , protoze uz pul roku je na nemocenske pro zhorseni exemu.Prosim o radu ktere prirodni prostedky vam pomohli.Je to moc hodna holka vyskousela uz podle ni vsechno nic ele nepomohlo.Navic me inspirovala vase svatba.Ona totiz se ma take vdavat a navic musela prerusit tehotenstvi.gynekolog ji zdelil ze dalsi tehotenstvi je uz bez rizika.Nevi o tom ze vam pisu prosim pomozte radou treba vasi lecbu jeste neskusila.dekuji a preji pekny den

Autor: Andy [Reaguje na: Martina]
Datum: 09.09.2014, 08:22:36

Hezký den, my se zbavili atopického ekzému za měsíc, za což jsem velmi vděčna, pomohly nám brněnské přípravky - přírodní, bez chemie .. nevím, jak moc zde se dá dělat reklama na přípravky, raději teda přidávám e-mail a pošlu např. odkaz, to bude asi lepší: greneia@gmail.com

Autor: Janka [Reaguje na: Martina]
Datum: 04.08.2014, 18:11:04

Zdravím všechny, já jsem bojovala s ekzemem dlouhou dobu, hledala jsem všude na internetu,než jsem našla a objednala tuhle bylynu:www.prodejbylin.cz/celik_zlatobyl_nat/index.html. Jsem naprosto spokojená.

Autor: Jaroslav Jirásek [Reaguje na: Kleinova Lucie] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 25.03.2014, 09:49:11

Dobrý den, prosím o radu co použít na atop. exém. Trápí mě již několik let v obličeji a na čele. Lékařka mi dala masticku ale ta nepomohla a pak mi řekla, že to nejde vyléčit. Děkuji Jarda

Autor: valentina [Reaguje na: Martina]
Datum: 24.02.2014, 19:19:45

Pani jasi oto myslim žetoje egzem rada odemně..

Autor: valentina [Reaguje na: Laila]
Datum: 24.02.2014, 19:16:58

Ano jasi otom mislim žetoje egzem pani/e

Autor: Petra [Reaguje na: Martina]
Datum: 12.02.2014, 10:59:46

U naší malé se ekzém objevil kolem 20tého měsíce. Nejprve jen tak trošku a pak to propuklo daleko více. Protože jsem v té době už měla spousty skvělých zkušeností s čistě přírodními produkty, vyzkoušeli jsme je i na atopický ekzém. Nebylo to ze dne na den, ale po 3/4roce se nám podařilo zvítězit a to bez jakýchkoliv kortikoidních mastí!!! Ráda poradím : petrapos@post.cz

Autor: Martina [Reaguje na: Martina]
Datum: 12.01.2014, 23:13:15

Všem atopikům (sama jsem atopik) vřele doporučuji oleje - především pak kokosový, jojobový, občas trochu tea tree oleje. O kokosáku se v současnosti mluví už hodně, takže žádná novinka, ale na moji kůži (jednu ruku jsem měla jak stařena - rozpraskaná do krve, šupiny, svědění) to vážně zabralo nejvíc ze všech zkoušených přípravků. Kokosový olej je údajně antibakteriální, antivirový a antimykotický, pokožku krásně zvláčňuje, jojobák je protizánětlivý a krásně se vstřebává, nezanechává mastný film. Tea tree má obdobné vlastnosti jako kokosák, ale měl by se nanášet jen lokálně, moc nehydratoval, jde spíš o přírodní dezinfekci. A co se týče vnitřní péče - omezovat potraviny, na které jste alergičtí, po kterých víte, že se vždy osypete. Atopický ekzém je porucha imunitního systému - mutace protilátek IgE (Imunoglobulin E), které jsou zodpovědné za alergické reakce. U atopiků bohužel nefungují tak jak mají, jsou hypersenzitivní, takže se spouštějí častěji než by měli - tzv. přehnaná reakce imunitního systému. Proto se u atopiků často souběžně vyskytuje také astma, senná rýma a jiné alergie. Neříkám, že se musí některé potraviny vyloučit z jídelníčku úplně, to prostě nejde, sama jím úplně všechno, jen jde o to, v jakém množství. Jinak teď piju kopřivový čaj (max. 10- denní kůra), prý také pomáhá. Dobré je i pití melty, je to odvar z čekanky, a pravidelné pití pročišťuje krev (může se přidat na dochucení trochu mléka, pokud vám mléko nic nedělá.....Shrnuto - atopický ekzém se nedá natrvalo vyléčit, problém tkví v mutaci genu a s tím už se nic nenadělá, dá se ale významně potlačit - zevně: výše zmíněnými oleji, také pomáhá sluníčko a moře; vnitřně- zdravou životosprávou a hlavně se nestresovat, stres tuto dermatitidu často aktivuje a jen a jen zhoršuje . Snad to někomu pomůže, mně osobně to hodně pomohlo :-)

Autor: Veronika [Reaguje na: Martina]
Datum: 21.05.2013, 13:55:02

Zdravím, lidé v mém okolí slaví skvělé výsledky co se jakýchkoli exémů, vyrážek i bercových vředů, plísní a podobně týče s přírodnímí připravky obsahujícími velkou koncentraci aloe vera gelu, který je jak po staletí známo vlemi detoxikující a hojivý. Pokud bych vám mohla jakkoli poradit, tak se na mne prosím obraťte. Hodně štěstí

Autor: Lenka [Reaguje na: Pavel Golian]
Datum: 02.03.2013, 08:47:48

Velmi bych uvítala radu, s ekzémem bojuju už víc jak 5 let, při stresu se zhoršuje a stres je na FaF téměř pořád. Docela se děsím státnic, po posledním zkouškovém jsem málem skončila v nemocnici... Pokud máte nějaký tip, jak se ho zbavit, prosím Vás o kontakt na email nelyccka@seznam.cz. Děkuju

Autor: Miloslava Píšová [Reaguje na: centaurea]
Datum: 17.08.2012, 18:43:01

Určitě bych to ráda zkusila ale mám to i na obličeji a kolem očí tak nevím jestli by to šlo díky za odpověď

Autor: Jan [Reaguje na: Pavel Golian]
Datum: 22.06.2012, 00:32:32

Neviem zistiť Váš mail, naozaj veľmi by ste mi pomohli, keby ste sa mi ozvali na jan.klas@rocketmail.com . Ďakujem veľmi pekne.

Autor: Milan [Reaguje na: Evička]
Datum: 20.12.2011, 10:34:53

Mohl bych prosím také dostat kontakt na čínského léčitele?Děkuji Milan

Autor: jana [Reaguje na: vera dadakova]
Datum: 23.11.2011, 13:53:40

diky za radu

Strana: 1 2 3
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?

apaPODCAST

Podcastový tip

Živá reportáž z akce

5. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce
26.05.2012

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková
21.09.2010

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko
02.07.2009

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel
30.08.2011

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
05.07.2011

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 4. – N...

Mgr. Veronika Hrabcová
06.04.2010

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...
15.06.2012

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Prof. PharmDr. Alexandr H...
20.02.2012

Mgr. Stanislav Havlíček

Kauza léčivé přípravky s ...

Mgr. Stanislav Havlíček
04.08.2008

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.
12.01.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.