Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Den lékáren v ČR letos zastínilo neprofesionální spuštění nefunkčního webu pro pacienty [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Jaroslav Bažant [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 18.06.2015, 20:52:46

Upřímně řečeno, netuším, proč takovej článek. Web je k dnešnímu dni (což je den lékáren) funkční, a byl funkční ve všech standartních prohlížečích už ráno, kdy jsem to zkoušel. Je to velmi profesionálně odvedená práce, která je vidět na první pohled. To, že se tam občas vyskytne hrubka, nebo překlep, je normální a když se spouštěl Apatykář, taky nešlo všechno hladce. Jako člověk, kterej se kolem webu taky občas musí točit, musím zatleskat. Naprosto čistě provedeno, krásně čitelné, úžasné zpracování, bez problémů to běhá, prostě radost. Možná, že tě žere, že se zase něco podařilo. Kritizovat a kecat umí opravdu každej, ale něco udělat, to umí pouze pár lidí. A jsem rád, že je stále v komoře máme. Apatykář v poslední době přestává být nestranným médiem a já fakt netuším, jestli je to tím, že tě někdo z vedení Komory naštval a ty tímto mrzkým způsobem oplácíš, nebo jestli je Apatykář za tyhle bláboly placenej. Nicméně je to stará, ohraná písnička. Co takhle zkusit kandidovat do představenstva, abys mohl ukázat, co v tobě vězí.

Reakce k tématu…

Re: K článku Den lékáren v ČR letos zastínilo neprofesionální spuštění nefunkčního webu pro pacienty
Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Jana Šolínová]
Datum: 01.07.2015, 17:13:39

Den lékáren je nejdůležitejší dobře uchopit na té lokální úrovni, v tom se shodneme. Osobně bych mu dala větší publicitu, a líp zpracovala materiály pro pacienty. O problémech se debatí na komorovém webu v jednotlivých sekcích.
Ad OSL - průšvih je, že velká města se nesejdou, těžko můžeš donutit lidi dojít na schůzi. 3x na Praze 9 se sešli ti samí, chybělo 7 lidí na usnášeníschopnost. Na Praze 1 jsem obeslala lékárny, dostaly se mi 2 (slovy dvě) odpovědi od lidí, kteří by rádi něco dělali. Zbytek mlčí. V tuhle chvíli by byl mnohem lepší systém, jako máme v KVL - ti, kteří pracovat chtějí, pracují na lokální i celokomorové úrovni a ta mlčící většina má smůlu - do orgánů komory volí každý člen, žádní delegáti, a na sněm může taky každý člen. Kdo není aktivní, tak má pak smůlu - když si stěžuje, je to jeho boj, že nebyl volit.

Řada členů PČLnK je aktivních a snaží se, ale když už tam jsou a když už vědí, že jiní členové jim jejich činnost kazí (ať už neúčastí na schůzích, nečinností), tak s tím sami musí začít něco aktivně dělat. Totéž nápady - řešily se ty webináře, na představenstvu jim je prezentovala Marcela Škrabalová, která o nich nevěděla ani ň - kdyby chtěli, mohli mě oslovit, vědí moc dobře, že jsem jak aktivní účastník, tak aktivní přednášející pro KVL, mohla jsem jim tam odprezentovat ten náš fungující systém, mohli mít prakticky bez práce fungující webináře, totéž s přednášejícími - já mám kontakty, Zbyněk má kontakty, stačilo nás oslovit s prosbou o spolupráci a už to dávno mohlo fungovat. Ale když se kkdokoli snaží za každou cenu vymýšlet podle sebe a nedá si poradit, tak to pak dopadá špatně.

Re: K článku Den lékáren v ČR letos zastínilo neprofesionální spuštění nefunkčního webu pro pacienty
Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Kateřina Horáčková] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.07.2015, 16:31:22

Počítám, že další informace budou.
Web je dynamický, aspoň se tak chová.
Cenu si sama nemíním tipovat. Na to se necítím fundovaná.

Impuls pěkný, sledovali jsme. Troufám si říct, že nás den lékáren (týden) proběhl dobře.

Kritika komory, fajn, ale ať j k něčemu dobrá a má nějaké výstupy. Mluvení nestačí. Plácnout nasucho, že jsou problémy a neříct jaké, to moc konstruktivní není. A mluvit o tom, že jsou "léta"??Pouhý řečnický obrat. Ohraný.

Ať akční jedinci kandidují, volí, dávají návrhy na sjezdu, aby se nemrhalo jejich penězi. Pokud nejsou schopní dojít ani na volební OSL, o čem se tu bavíme? I z politiky víme, že nevolit je stejné jako volit protistranu.
Je pravda, že poslední volby byly hodně vypjaté a ne všechno bylo podle mého názoru košér. Přes fakt, že jsem sama byla na seznamu nežádoucích jedinců, si myslím, že řada členů PČLnK je schopných a aktivních a nehodlám jim házet klacky pod nohy pro nic za nic.
Podnět k revizní komisi, pokud člen představenstva neplní svou funkci zodpovědně, může podat každý člen komory. Revizní komise je na představenstvu nezávislá.

Autor: Míla [Reaguje na: Radim]
Datum: 01.07.2015, 12:17:36

Zdravím Radime,
neřeším, ale v roce 2015 mi fakt přijde dost mimo, pokud někdo nepočítá a nedělá si průzkum předem. To by na to museli přijít. Otázkou je, zda jim to neporadila agentura a oni na to neskočili (divil byste se, s čím jsou klienti schopní souhlasit). Ale když to zaplatili, tak asi ne a souhlasili s tím. Každopádně díky této diskuzi budou mít asi příště víc zájemců, kteří možná nabídnou i vyšší cenu:-))

Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Jana Šolínová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.07.2015, 06:50:21

Dle informací přímo od jednoho z členů představenstva, které mám, je tahle cena pouze částka za tvorbu webu, nejsou v ní zahrnuté žádné další náklady. Takže i toto víme ;-). Jaké měla zakázka parametry atd sice v tuhle chvíli nevíme, ale podíváme-li se n výsledek - statický web, který doteď nefunguje ve všech prohlížečích, je cena příliš vysoká. Takto vypadající web má skutečně hodnotu kolem těch 15-20 tisíc.

Ad kritika komory - oni se lidi ozývají už delší dobu, jen to řada slepých zastánců komory za každou cenu nechce vidět.

Když to shrnu - na Den lékáren bylo vyčleněno 300tisíc, z toho půlka padla na web. 300 tisíc prošustrovaných, vyhozených oknem, a co z toho bylo? Mediální výstupy kromě rádia Impuls nula. A podotýkám, že to umožnění impulsáckého vysílání a hraní si redaktora v laboratoři bylo z mé strany zadarmo. Asi vystavím komoře fakturu taky na nějakou desetitisícovou částku, koneckonců vstávala jsem kvůli tomu vysílání v pět ráno, tak bych si taky nějakou "malou domů" za tu újmu zasloužila...

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Kateřina Horáčková] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 22:16:56

To jsem asi přehlédla, to se omlouvám, ale stejně to byl jen příklad.
Nelíbí se mi to neustálé obviňování z nějakého nekalého úniku peněz. Hlavně si to při množství lidí, kteří s tímto projektem přišli do styku neumím ani nějak technicky představit.
Nevíme nic o tom, jakým způsobem byla zakázka zadávána, jaké měla parametry, další požadavky a co všechno obsahuje a na jak dlouho, jaké záruky, jaký servis, atd. Berte to, proboha, jako příklad a zamyšlení!
To rozhodně nevylučuje stav, že je/ mohla by být nehorázně předražená. Jenom je třeba to zjistit a případně se podobného problému příště vyvarovat.
Ale kvůli tomu si snad pár jedinců, kteří ještě mají zájem o dění v lékárenství, nemusí nadávat.
Kolega Dočkal se vyjádřil na lékárnickém webu, že komora už není nezaujatá a profesní. Tento komentář bez dalšího vysvětlení se Vám zdá OK?
Já jsem tedy absolutně nepochopila v čem by ta komory zaujatost měla spočívat. Proti komu je zaujatá? Nebo v čem?
Totéž další komentář, že problém komory je hlubší a trvá již 5-6 let. Kolik bylo mezitím sjezdů, dokonce jeden volební, vyměnilo se vedení a problém trvá dál?? Jaký problém? Mělo tím snad být řečeno, že obě poslední představenstva okrádají své členy a rozhazují jejich peníze? Proč se už někdo neozval dříve, když je "problém" známý 5-6 let?

Autor: Radim [Reaguje na: Míla] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 22:13:44

Ale myslí, Mílo, myslí:) Proč to řešíte? Když je někdo hloupej a je ochotnej zaplatit za stránky místo 10 klacků 150, tak proč ne? Volnej trh a obě strany se dohodly:-) Ten programátor musel bejt nadšenej takovým kšeftem.

Já měl tuhle klienta, kterej chtěl taky server na hosting jako u NASA. Když jsem mu řekl, že je to chujovina, protože měl statický stránky, ani eshop, tak řekl, že to tam prostě chce, protože to někde četl, že je to skvělý. Ale zaplatil, tak proč bych to řešil?

Autor: Velechovský [Reaguje na: Jaroslav Bažant]
Datum: 30.06.2015, 19:44:54

Pan Bažante, máte "můj obdiv". V kontextu ceny 150 tisíc za jednoduché stránky použít komentář o "profesionalitě programátora a placených blábolech Apatykáře" je hodně odvážné! Myslím, že korektnost tohoto webu se projevila i zde. Věřte tomu, že kdyby autor představil web společně s uvedenou částkou na odborném IT foru, vynesli by ho v zubech a rozhodně by celou věc nepopsali takhle slušně. To je fakt neskutečný, za co jsou lidi ochotni zaplatit a pak že nejsou peníze!

Velechovský

Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Jana Šolínová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 18:21:16

Autorské honoráře - žádné nejsou. Jestli jsi, Jani, četla dobře ten mail, kterým kolega Hojný žádal členskou základnu o zpracování článků pro web, tak tam bylo uvedeno, že odměna bude pro ty autory, kteří budou dlouhodobě spolupracovat. Takže za jednotlivé články nula nula nic.

Ani v zápise z představenstva není ani ťuk o tom, na jakém podkladě probíhalo výběrové řízení a jaká byla kritéria. A zrovna u zakázky takového rozsahu bych čekala, že budou jasně uvedena kritéria a požadavky, co má web splňovat.

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Jana Šolínová]
Datum: 30.06.2015, 11:31:34

Pokud se jedná o takto závažný přečin, je potřeba situaci řešit, aby se to příště neopakovalo, ale to není záležitost této diskuze a neustále opakovaní pocitů bez znalosti faktů. Pokud jste znalec v oboru, jsem ochotná Vám věřit. Já jím nejsem a cenu si netroufám soudit.

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Velechovský] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 11:24:16

Pane Velechovský, já neznám kompletní zadání, mluvíme stále dokola pouze o provedení webových stránek, může ale obsahovat např. autorské honoráře za články, nevím nic bližšího o financování tohoto projektu a jeho rozsahu. (Mimochodem zadání tvorby webu představenstvu je součástí usnesení sjezdu komory). Cena je vysoká, ale nebudu nikoho bez dalších informací minimálně obviňovat ze zpronevěry, to se na mě nezlobte.

Autor: Velechovský [Reaguje na: Jana Šolínová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 10:28:16

Vy si opravdu myslíte, že ty stránky mají hodnotu 150 tisíc?? To FAKT myslíte vážně?

Velechovský

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Martina Chytilová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.06.2015, 09:34:13

Takto závažná obvinění bez prověření situace a znalosti konkrétního stavu já osobně nepovažuji za konstruktivní kritiku.

Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: Míla] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.06.2015, 23:21:47

Že by nějaká "malá domů" ?

Ad p. Velechovský: i přesto, že jsem lékárník, tak s Vámi souhlasím, že my lékárníci jsme "přespříliš přecitlivělí" a těžko snášíme kritiku. Já sama v práci, kterou dělám, požaduji preciznost a takto nedokonalou práci bych si nedovolila předat.

Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Míla]
Datum: 29.06.2015, 22:12:43

Bohužel nespletla. Kdyby to bylo o řád míň, tak to beru a neřeším.

Autor: Míla [Reaguje na: Kateřina Horáčková] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 29.06.2015, 18:08:50

147 tisíc za takový web?????? To jste se snad spletla o řád, ne? To snad nemůžete myslet vážně.

Míla

Datum: 29.06.2015, 14:33:44

Tady se bavíme o webu, dílčí záležitosti dne lékáren, který ovšem dle informace dr. Chudoby stál 147 tisíc Kč bez DPH. Nikoli o dni lékáren jako takovém.

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Velechovský] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 29.06.2015, 13:45:30

Děkuji, pane Velechovský, za Váš názor.
Osobně jsem den/týden lékáren jako zpackanou věc nikdy nevnímala. Web má sice reálné nedostatky, ale je pro mne jenom dílčí záležitost, jinak řečeno jedna z mnoha věcí související s dnem lékáren. Dobře uchopený je tento čas příležitostí k navázání lepšího kontaktu s pacienty v daném městě a místě, jistá mediální podpora tady každopádně je i když každý rok není třeba úplně optimální. Ve výsledku je nakonec důležité vlastní provedení na lokální úrovni.

Autor: Velechovský [Reaguje na: Jana Šolínová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.06.2015, 20:12:51

Vážení, nejsem lékárník, ale na tyto stránky chodím pravidelně, protože zdejší informace využiju ve své profesi. Tato diskuze mě ale opravdu pobavila. Přiznám se, že neznám serioznější zdroj pharma informací, a tak jsem si tento článek několikrát opakovaně přečetl a hledal, co je v něm tak strašného.
Nic neobjektivního v něm ale opravdu nevidím. Je tam popsána situace a pokud web stále nefunguje (mě teda dneska v exploreru 8 taky ne, je to celé rozpadlé), pak je to špatně. Jak už tady píše paní Horáčková, spustit web bez vyzkoušení, to už dnes nědělá snad nikdo. A pokud si myslíte, že kritika v článku je tvrdá, pak se podívejte na diskuze na IT serverech, když se spouští jiné projekty, než takto triviální stránky. To byste si početli! Myslím, že lékárníci jsou přespříliš přecitlivělí.
Před chvílí jsem dočetl hezký rozhovor s dr. Sklenářem na jiném místě a musím říct, že byl pro mě jako nelékárníka podstatně zajímavější než nějaký web, na kterém jsou beztak informace, které najdu např. na stránkách SUKL olecich.cz (navíc ten je i pro mobilní verzi:-))

Velechovský

Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Jana Šolínová]
Datum: 27.06.2015, 18:45:21

Jani, ale to je v pořádku, že děláš to, co děláš, je dobře, když jsou pak takoví lidé vidět navenek a ukazují práci lékárníků nezdravotníkům. Mně šlo hlavně o to, že řada lékárníků se snaží zlepšit náš obraz u lékařů, a to je minimálně stejně důležité, jen to navenek není vidět. Ale ve chvíli, kdy lékař řekne pacientovi "o tomhle bude dobré poradit se v lékárně", tím i ten lékař udělá část práce za nás :-D

K tomu webu: ono by bývalo stačilo, kdyby ten chystaný projekt byl představen už v době, kdy se chystal, nám, řadovým členům. Stačilo dát v interní diskusi odkaz na testovací verzi, řada bot se mohla vychytat hned. Bohužel nic takového se nestalo, pouze přišla prosba o články na web. Takhle to zase vypadá, že si někdo zadal "úkol" a snažil se ho splnit za každou cenu, i když tu problematiku prakticky nemá zmáknutou. Pak by k téhle diskusi vůbec nedošlo.

Hele, já letos přešla s lékárenskými webovkami od jednoho poskytovatele k jinému - přestal mi vyhovovat, změny neprováděl dostatečně rychle na můj vkus - takže jsem řekla nazdar a vybrala jiného. A i na takovou ptákárnu si já sama udělala takové výběrové miniřízení - a za velmi přijatelnou cenu máme nové webové stránky. A i v tomto případě jsem dostala link na testovací verzi, kde jsme vychytávali chyby. Takže nechci slyšet, že něco nejde - schopný ajťák mi udělal vše, co mi v klávesnici viděl ;-)

Pokud budou ti nahoře s námi dole dostatečně komunikovat a nehrát si na svém písečku, tak nebude taková kritika potřeba.

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Kateřina Horáčková] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 27.06.2015, 16:30:25

Káťo, o tvých kvalitách nemám pochyb.
Dotaz, co kolegyně udělala konkrétně pro naše lékárenství, byl položený proto, že jsem na něj čekala odpověď. Kolegyně jí napsala. Nešlo o "navážení". Mohla toho udělat spoustu, co já vím, já jsem jí předem nelustrovala, prostě jsem se po tak ostré kritice práce jiných z její strany pouze zeptala.
Nejsem zvyklá diskuzi převádět do osobní roviny.
Nešlo také o žádné chlubení. Já nejsem ten typ, je mi to celkem jedno, pro mě jsou důležitější spokojení pacienti, tady, lokálně. To že jsem seděla ve zdravotním výboru není moje zásluha, byla jsem tam pozvána a říct to snad mohu, protože to je pravda. To, že jsem pozvání neodmítla bylo kvůli pocitu, že mohu přispět nějakou trochou do mlýna. Snad. Snažila jsem se pochytit nálady, náhledy, názory docela širokého spektra zúčastněných. Tady v diskuzi jsem jen konstatovala, že z daného úhlu pohledu mám dojem, že nám podobný článek moc nepřispěje. Považuju to za nešťastné. Možná měl web fungovat líp, ale je nutné upozornit takovým způsobem, že není vše OK a celý projekt shazovat?

Datum: 27.06.2015, 11:45:22

Ale Jani, proč myslíš, že já dělám to, co dělám, a tam, co dělám? Taky jsem nešla za nejvyšším platem a co nejmenším množstvím práce. A nikdo netvrdí, ani já, že se s přípravou na konzultace neplácáš po nocích. Ale navážet se do jiných s dotazem, co kdy pro lékárenství udělali, mi z téhle pozice nepřipadá fér. Sama to nedělám, a že bych sakra mohla.

Ad ajťáci - znám jich celkem dost. A každý z nich Ti řekne, že když se spouští takový web, tak se mouchy musí vychytat ještě předtím. Takže většinou "rozjedou" testovací verzi na jiné url, aby uživatel mohl web projet a upozornit na případné problémy. Navíc tohle je statický web, takže poměrně jednoduchý z hlediska tvorby (sama jsem si kdysi tvořila webovky, s grafikou si hraju doteď). Web tohoto typu, notabene když je mu "dělána reklama" i na půdě poslanecké sněmovny, musí už od začátku šlapat jak hodinky, a když se problém vyskytne, tak maximálně nějaký drobný a musí být okamžitě řešen. Ostatně komora za něj platí, nepředpokládám, že to někdo dělá zadarmo, jako třeba nám náš magistraliter web.

Datum: 27.06.2015, 10:49:56

Katko, myslím, že je naopak velká škoda, že když už něco děláme, že se mnohem, mnohem víc nechlubíme. To bychom opravdu měli. Jsem si toho osobně vědoma, ale den má pořád ještě jenom 24 hodin.
Ajťáci by Ti asi řekli, že je normální, že při spuštění něco nefunguje. Jedna věc je oprávněná kritika, druhá věc je zbytečná agrese. Myslím si pořád, že tento článek je trochu přehnaný a hlavně absolutně zbytečný. Pořád si kladu otázku, co má komu přinést??
Jako odpověď za svůj názor opět slyším, jako vždy i na webu komory (podvacáté?!), že kdybych neměla podporu v lékárně..... Ani mě to nepřekvapuje. Koneckonců to je pravda, já jsem zaměstnanec. Má to jenom pár nepřesností. Když jsem si lékárnu vybírala s diplomem v ruce, nehnala mě touha po nejvyšším platu, nejmenším pracovním vytížení a nejlukrativnější pozici, ale něco úplně jiného. Můžeš hádat, co? Ono nic nevzniká samo sebou a kdybych se tématice nevěnovala od školy, nikdy bych se ke konzultacím nedopracovala...Je v tom práce po nocích a víkendech, sama to znáš. Troufám si říct, že o mně toho víš dost málo.

Datum: 25.06.2015, 11:57:18

Jani, dost mne mrzí, co tu od Tebe čtu za příspěvky. Řada lékárníků dělá spoustu užitečného pro obor jako takový a nechlubí se tím a nemluví o tom. Ostatně Tvoje práce vyšla navenek až po x letech v jedné lékárně, a přiznej si to na rovinu, že kdybys pracovala například v řetězci, tak dnes nevyhráváš s postery, protože bys neměla takové příležitosti k provádění konzultační činnosti, jako máš u Jarky.

Co se pacientského webu týče, tak předevčírem například ani ve Firefoxu nebylo vše funkční (a to bylo 23.6.). Nediv se kritice, koneckonců doteď nám nikdo z představenstva nesdělil, kdože ten web vlastně dělá a hlavně kolik jsme za to my všichni zaplatili. Jen tak mimochodem, cena takovýchto webových stránek se běžně pohybuje kolem 7-8 000 Kč, takže pokud za to komora dala víc, opět mrhá našimi penězi.

Autor: Jana Šolínová [Reaguje na: Martina Chytilová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.06.2015, 15:51:58

Milá kolegyně, díky za vyjádření. Nejedná se o osobní spor, ale o diskuzi. Na webu jsem Vás nehledala.
S Vašimi postoji souhlasím, co se týče vztahu k lékařům, mám podobné zkušenosti. Chce to toleranci, pokoru, úctu k lidské bytosti a náhled na věc z více stran. Asi přímo nezachraňuji životy (i když i ve venkovské lékárně je možné zachytit i život ohrožující lékový problém, na to bychom měli myslet), ale lékárnická profese mě nesmírně baví a naplňuje.
Propagaci lékárníků podle mého názoru rozhodně nepřispívá podobný útok do vlastních řad a považuji ho za naprosto zbytečný akt. Komora je naše organizace, jaké si to uděláme, takové to bude. Takže vzhůru do představenstva, tam určitě budete mít možnost měnit situaci lépe než představenstvo současné. Možná bychom měli spíš ocenit spoustu práce, kterou odvedli M.Hojný, A.Krebs a další. Čekala bych od p.Dočkala, že se svými IT zkušenostmi podá spíš pomocnou ruku a nabídne nějaké zlepšení ke zjištěným chybám místo útočného článku o nefungujícím webu.
Berte to jako u Vás, dovolila jsem si po dlouhé době něco zase napsat.

Autor: Míla [Reaguje na: Martin Dočkal]
Datum: 19.06.2015, 15:49:29

Zdravím Vás srdečně, pane Dočkale,
vidím, že jste opět šlápl do vosího hnízda:-) Každopádně nám to chodí taky jen na macu s nejnovější verzí Safari (na jiných to vidím taky bez "spodku"). Jak mi vysvětlil náš IT šéf, současní programátoři stránek často přejímají (z důvodu ulehčení práce) hotové šablony, anebo ve větších firmách stránky generují softem. Už to prý není "jeho ruční škola" a kódování znají jen z vlaku. A tak se dost často neoptimalizuje pro starší verze prohlížečů, což bude zřejmě i tento případ. Nemálo z nich taky předpokládá, že všichni uživatelé si automaticky aktualizují prohlížeč a doplňky. Takže "já to vidím, tak je to ok a když to někdo nevidí, tak má něco špatně". Nevím, která z možností to je, ale buďte si jist, že agentura určitě chybu nepřizná:-)

Míla

Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: Jana Šolínová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.06.2015, 15:04:23

Vážená paní kolegyně,
podívejte se do kontaktů na tomto webu, přispívám. Nejsem z těch, kteří se chlubí, kde všude byli, kolikrát byli v televizi apod. a taky si nejsem vědoma, že bych byla častým kritikem komory. Prostě jsem si jen teď dovolila něco napsat.

Když to ale chcete vědět, prosím. Pracovala jsem v menší, pak poliklinické lékárně, teď ve FN. Všude jsem pracovala ráda, ale nejvíc mě zaujala práce ve FN, protože jsem se dostala k přípravě parenterální výživy (více se můžete dozvědět v mém podcastu zde http://www.lekarenskypodcast.cz/rubrika-podcast-pro-hosta/podcast-1893). Nechci, aby to znělo nějak povýšeně, ale je to práce opravdu o dost jiná, než běžná "lékárničina". Hlavně tam jde tzv. o život a vidíte, že díky vaší činnosti se podaří konkrétnímu pacientovi zachránit či prodloužit život.

Když jsem se poprvé setkala s lékaři z oddělení neonatologie a nutričního centra, věřte, že to nebylo úplně příjemné a dali mi jasně najevo, co si o lékárnících myslí. Já se však neurazila a z jejich kritiky jsem si vzala ponaučení. V oboru se vzdělávám (teď např. čekám, jestli mi komora uzná body do CV z lékařské akce už více než dva měsíce, protože je to strašný problém a musí se zvolit jakási komise) a tak se časem ukázalo, že lékařům naše "připomínky" už několikrát pomohly. Zjistili po několika měsících, že ti lékárníci "nejsou úplně hloupí" a že se nimi dá bavit. Nyní už komunikace funguje naprosto standardně, radíme se společně jakou výživu pacientům nastavit, zvou si mě na přednášky a mají zájem o zpětnou vazbu.

Toto samozřejmě není ze dne na den a musíte taky něco umět. Ale o to je to partnerství pro mě cennější. S lékaři se dá komunikovat, ale nemůžete působit, že jste bůh a rozumíte všemu. Myslím, že tímto partnerstvím přispívám k lepší spolupráci s lékaři a propagaci lékárníků, že nejsou "jen prodavači" poměrně dost.

Datum: 19.06.2015, 10:37:44

Mohu ze zeptat, paní kolegyně Chytilová, co jste za posledních deset let pro lékárenství v Čechách udělala Vy osobně?
Apatykář jsem vždy uznávala a vyhledávala, svoje názory přehodnotím.
Naše lékárenství trpí celé roky tím, že všichni hlavně kritizují. Kritik sice může kritizovat, aniž by věc sám lépe provedl, nicméně kritika by měla mít punc nestrannosti a odbornosti. A nestrannost tady nevidím. Účelem je poškodit. Minulý týden jsem při diskuzi ve zdravotním výboru rozhodně neměla pocit, že by nás jako stav podobné jednání mohlo kamkoli posunout.

Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: michal hojný]
Datum: 19.06.2015, 10:31:55

Já si myslím Michale, že schopný IT by si tyto věci měl hlídat sám a ne čekat, až ho na to někdo upozorní. Co se týká stránek lékárníků - asi to svědčí o tom, jak tyto stránky lékárníky zajímají.

Autor: michal hojný [Reaguje na: Martin Dočkal] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.06.2015, 08:23:53

V Safari na iPadu"Kapky" vidím komplet.
Naopak na něm koukám korektně neběží www.lekarnici.cz, ale za 7let se kvůli tomu nikdo neozval.

Autor: Martin Dočkal [Reaguje na: Jaroslav Bažant] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 19.06.2015, 07:55:06

IE8, Safari nejde stále (chybí celá spodní část webu). Měl jsem hlášený také iPad (předchozí generace).

Martin Dočkal

Autor: Jaroslav Bažant [Reaguje na: Martina Chytilová] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.06.2015, 07:12:12

A nehaníte mně kolegyně jenom proto, že s Martinem pracujete ve stejné lékárně? :D Ano, i takto bych to mohl brát, nicméně neberu. Dokážu ocenit opravdu dobrou práci a web lékárnických kapek je dobře odvedená práce. To, že představenstvo není ideální, to vím. Na to, aby bylo ideální, by bylo zapotřebí, aby pracovalo celé, nikoli pouze polovina lidí, kteří v něm sedí. Proto doufám, stejně jako Vy kolegyně, že delegáti zvolí do nového představenstva lékárníky, kteří budou chtít pracovat a něco pro náš stav udělat a nikoliv lékárníky, kteří si pouze "honí triko" tím, že mají funkci a jinak nedělají nic. Budu velmi rád, pokud se toto podaří.
Ad Martin - opět musím konstatovat, že 18.června ráno se web bez problémů zobrazoval (pouze s drobnou chybkou v Safari, ta byla vzápětí opravena), osobně jsem to projel. Rád bych věděl, které prohlížeče jsi použil ty.

Autor: michal hojný [Reaguje na: Martina Chytilová]
Datum: 18.06.2015, 23:01:37

nápad na web pro pacienty je myšlenka stará asi těch 10let.
bohužel nebyl nikdo, kdo by se jí chopil.
na jaře jsme získali profi partnera v podobě komorové PR agentury, která nám byla nápomocna jak kontakty na zhotovitele, tak při jeho zprovozňování.
a díky pak patří hlavně všem asi 30lékárníkům, kteří přispěli a nebo slíbili přispět článkem.
z členů představenstva se zapojili celkem 4 a určitě to nebylo volbami. Nikdo z nich nehodlá kandidovat na žádný vedoucí post.
zkuste věřit, že to někdo dělá jenom proto, že ho to naplňuje a baví.
avízo spuštění webu bylo na 18/6 a ráno to běželo.
chyba byla v přiřazení lékáren na mapy, ale to chyba, která byla už na starém webu, kde si jí nikdo nevšiml.

bez odpovědi zůstala výzva k účasti v listopadových volbách, tak třeba redakce portálu překvapí.

Autor: Martin Dočkal [Reaguje na: Jaroslav Bažant]
Datum: 18.06.2015, 22:29:16

Upřímně, pokud je nefunkční web ohlášen předem a nefunguje (a samozřejmě nemyslím překlepy) a poté dnes ráno (v době vydání článku) nefungoval (korektně se plně nezobrazoval) min. ve dvou prohlížečích, osobně to za "úžasnou" práci nepovažuji. Máme holt jiná kritéria, tak to chodí. Nevím, zda si pamatuješ spuštění Apatykáře v roce 1999/2000, ale o žádných podobných problémech, jak píšeš, nevím. A že tehdy byly zcela jiné možnosti, než dnes!

Rozumím tomu, že preferuješ jednostranná mainstreamová média, která píší podle toho, jaké PR zprávy kdo dodá/zaplatí. Apatykář to prostě nedělá, je mi líto.

Protože jsem zrovna v Německu a setkal jsem se i s lékárníky, doporučuji projet některé německé lékárnické weby, jak se vyjadřují o současném vedení ABDA. To, co považuješ za bláboly, je hodně slabý odvar. Obdivoval jsem, že se nebojí věci říkat tak, jak jsou, oproti tomu, jak je to u nás.

Já bych vůči ABDA tak kritický osobně nebyl, protože jejich kampaně a naše jsou naprosto nesrovnatelné (hlavně, jejich jsou z této doby, reagují na současné problémy - např. na reálnou a opravdu zásadní hrozbu pro nezávislé lékárníky a tou je online - a ne z doby dávno minulé), ačkoli to mi dnes kolegové potvrdili, že se jim nelíbí, protože "jsou drahé a nic nepřinášejí". Každopádně když jsem dnes v ranním vysílání Antenne Bayern slyšel Apothekenhymne k německému Dni lékáren, vcelku mě to dostalo, tomu já říkám PR!

Martin Dočkal

Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: Jaroslav Bažant] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 18.06.2015, 22:00:45

A nechválíte to kolego, protože Vaše manželka je členka představenstva? Takový web měla komora udělat už před minimálně 10 lety (ale to nejmenovaní vedli řadu osobních sporů na jiných frontách, které lékárníkům nepomohly). Teď mi to připadá jako rychlé sbírání bodů před volebním sjezdem, aby to vypadalo, že tohle představenstvo je naprosto fantastické a je potřeba ho znovu zvolit. Pevně ale doufám, že zvítězí zdravý rozum a že delegáti prozřou.

Strana: 1
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Den lékáren v ČR letos zastínilo neprofesionální spuštění nefunkčního webu pro pacienty

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová
19.06.2008

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
01.01.1970

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
29.06.2015

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš
05.10.2009

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová
31.07.2009

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování II....

RNDr. Marek Petráš
15.07.2008

PharmDr. Ján Valjan

Další zazděná lékárna, pe...

PharmDr. Ján Valjan
04.12.2009

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení z...

PharmDr. Ján Valjan
26.06.2008

PharmDr. Lubomír Chudoba

Možnosti rozvinutí a využ...

PharmDr. Lubomír Chudoba
11.04.2012

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček
26.04.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.