Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají široké uplatnění a dosud nevyužitý potenciál

Exkluzivní rozhovor s Mgr. Dagmar Hegerovou, Ph.D., pověřenou zástupkyní Laboratoře mikrobiologie a enzymologie a vedoucí projektového oddělení Ústavu chemie a biochemie Mendlovy univerzity v Brně.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., MBA: Je špatně, že se lékárníci dobrovolně vzdávají přípravy léčiv, je pro ně jedinečná [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Marcus [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 26.06.2015, 20:02:56

Zdravím, dost zajímavé téma, takové typicky "lékárenské". Netušil jsem, že jsou takové možnosti přípravy léků lékárnách, realita je totiž spíše někde jinde.... Je fajn, že se najde někdo, kdo se tomu věnuje a někdo, komu stojí zato o tom napsat.

Reakce k tématu…

Re: K článku PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., MBA: Je špatně, že se lékárníci dobrovolně vzdávají přípravy léčiv, je pro ně jedinečná
Autor: Kateřina Horáčková [Reaguje na: Hořejší]
Datum: 21.07.2015, 17:57:57

Pane Hořejší, v řadě případů nemáme k dispozici hromadně vyráběné léky, které Vám v lékárně objednají, proto existuje (naštěstí) individuální příprava. Taky už dávno není pravda, že se příprava ekonomicky nevyplatí, ovšem ne každá lékárna disponuje příslušnými surovinami. V lékárnách, které jste obešel, udělali jednu zásadní chybu - měli Vás nasměrovat do konkrétní lékárny, a ne Vás nechat obíhat lékárny jednu po druhé. Možnost, jak zjistit, která lékárna disponuje potřebnými surovinami, existuje a může ji využít každá lékárna - web www.magistraliter.cz

Re: K článku PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., MBA: Je špatně, že se lékárníci dobrovolně vzdávají přípravy léčiv, je pro ně jedinečná
Autor: Hořejší [Reaguje na: Marcus] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.07.2015, 10:18:38

Pane doktore Sklenáři,
díky za krásné povídání, ale mám podobnou zkušenost jako jeden z diskutujících. Lékárny příliš nepřipravují, nebo je to opravdu tou ekonomikou, nevím. Mně se ale totéž stalo v Thomayerově nemocnici. Dostal jsem individuální lék od svého zubaře a lékárnice mi sdělila, že to nepřipravují, ať jdu jinam. Protože to bylo akutní obešel jsem několik lékáren v okolí, ale bez výsledku. Rozumím, že se to nemusí ekonomicky vyplatit, ale pak by to lékaři měli vědět a raději to nepsat. Pacient totiž běhá od čerta k ďáblu a nic.

Autor: Mirek [Reaguje na: Marcus]
Datum: 08.07.2015, 06:22:05

Moc pěkný rozhovor, díky za něj a za to, co pro lékárenství děláte.

Autor: Velechovský [Reaguje na: Marcus]
Datum: 27.06.2015, 19:42:35

Připojuji se k Marcusovi. Teď jsem to dočetl a tento rozhovor mě hodně zaujal především svou odlišností od všeho jiného, co čtu nebo slyším v TV. Všude si totiž lékárníci jenom stěžují a chtějí přidat peníze. O tom, že by se lékárny měly taky věnovat lékárničině nikde. Děkuji za dr. Sklenářovi za velmi zajímavý pohled na téma, o kterém běžný pacient moc (nic) neví. A potvrzuju: je škoda, že se lékárníci výroby mastiček zbavují. Tuhle jsme byl v ikemu s mastičkou a řekli mi, že nemají suroviny. A to jsem si myslel, jak je to velká nemocnice, tak tam je to jisté. Škoda, že jsem o tom webu nevěděl dřív.

Velechovský

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku PharmDr. Zbyněk Sklenář, Ph.D., MBA: Je špatně, že se lékárníci dobrovolně vzdávají přípravy léčiv, je pro ně jedinečná

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček
08.08.2013

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský
18.09.2012

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
10.05.2009

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová
14.01.2013

Antibiotický týden

Antibiotický týden 2010 v...

Antibiotický týden
18.11.2010

27. Lékárnické dny v Plzni

27. Lékárnické dny v Plzn...

27. Lékárnické dny v Plzn...
16.10.2011

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

E-preskripce – benefit pr...

PharmDr. Jiří Skalický, P...
09.06.2016

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...
15.11.2010

Mgr. Stanislav Havlíček

Centrální úložiště - tich...

Mgr. Stanislav Havlíček
15.09.2009

Mgr. Stanislav Havlíček

Nová kategorie výdeje léč...

Mgr. Stanislav Havlíček
25.05.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2017, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.