Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Systém ověřování léčiv může mít pro lékárny i poměrně zajímavý finanční přínos

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…lékárenství začíná tady!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: Atopicky exem - jak na nej

TÉMA ZAVEDL(A): Hanka [Počet reakcí: 9, Zobrazit]
Datum: 27.01.2008, 17:08:40

Rada pro ty, které trápí atopický exém: Co nám pomohlo:

1. Krém na ruce s marihuanou značky Cannaderm, my kupujeme přímo tenhle, ale mají jich hromadu (jiný nemáme vyzkoušený, byli jsme s tímhle spokojení)

2. Rakytníková indulona (nebo i modrá indulona)
- neléčí, spíš nevadí (nedráždí

3. Bahno z Mrtvého moře Ahava, brali jsme to nejlevnější. jinak jich mají taky haldy (nám tohle stačilo, trošku pálí, ale fakt pomáhá)

Nevím, co nakonec zabralo nejvíc, asi kombinace všech třech.
Hlavně ta marihuana s bahnem (indulona to neléčí, jen uklidňuje).

Můžu vřele doporučit! Opravdu!

Reakce k tématu…

Re: Atopicky exem - jak na nej
Autor: lucie [Reaguje na: Hanka]
Datum: 04.08.2019, 09:42:58

Na atopický exém se nám nejlépe osvědčila konopná kosmetika.

Autor: Jana [Reaguje na: Barbora]
Datum: 29.10.2014, 19:48:40

Zdravím mám exém ,mylím si,že jsem to chytlaod přítele jistě to nevím,mám fleky na jednom prsu a takové flíčky červené nevím co mám dělat,mě to nepraská jen svědí

Autor: Miloslava [Reaguje na: Boris]
Datum: 04.03.2014, 16:28:10

biostimulátor nepomáhá pomáhá na vše možné ale exem ne zkuste natřít octem potřít mýdlem a smýt potom namazat obyčejnou niveou mne to pomáhá

Autor: aja [Reaguje na: Hanka]
Datum: 29.01.2014, 08:40:06

Dobrý den rada bych se podělila o mé zkušenosti s atopickým exemem.Mám sedmiletého syna který trpí opravdu silnym exemem...musím přiznat že sme vyzkoušeli snad vše co existuje. nakonec sem se s nim dostala k jednomu biochemikovi ktery nam doporucil dietu a hlavne znmenu zivotniho stylu.dieta je podle krevni skupiny...+ základ snidane jsou bílkoviny...pitný rezim je pouze pramenita voda a zeleny caj s medem. jiak rano na lzicku a vecer bere lneny olej a rybi tuk + vitamin c....musim uznat ze pro 7 lete dite kdyz najednou je zakaz vseho sladkého(i ovoce) jelikoz cukr a to i ten prirodni vyzivuje i bakterie.) je velmi tezké pit jen vodu a jist podle pravidel .ale da se nato zvyknout dnes uz nemame problém.Máme oba skupinu A...a exem se velmi zlepsuje...musim uznat ze i plet u me je pevnejsi a hladsi:)) jinak lneny olej mazu i na syna,krásne promastuje a je velmi zdraavy i vnitřne. takovy maly zazrak.Preji vsem rodicum a pacientum s kožnimy problemy mnoho uspechu v boji:)))
Mejte se Aja

Autor: Drahomira vronkova [Reaguje na: CAT3]
Datum: 27.01.2014, 15:52:15

Moc me zaujal arganovy olej,ale kde se k nemu dostat.Zacal mi taky znedani exem na ploskach nohou a prechazi na ruce.Dotori si s tim nevedi rady,Nemam nikoho kdo mi by jej privezl.D.

Autor: CAT3 [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 05.08.2013, 10:44:28

Dobry den,

nam zas neskutecne pomohl arganovy olej, ktery jedna kamaradka vozi z Maroka. Do te doby jsme zkouseli vsechno mozne prirodni i neprirodni a nikdy se to nepodarilo uplne vymytit, a po tom arganovem oleji to bylo poprve co jsem sveho partnera videla bez exemu. Chtelo by se mi az rici, ze to melo zazracny ucinek, zacalo to mizet pred ocima hned od prvniho mazani. Ale nemam zatim moc srovnani s dalsima atopikama a lecbou arganovym olejem, ale nam to proste zafungovalo perfektne, tak muzete taky vyzkouset!

Autor: Sísa [Reaguje na: kaculinka208]
Datum: 12.05.2013, 14:50:22

Dobrý den, moc mě zaujal váš příspěvek, moje nyní 18 měs. dcera již asi 2 měsíce trpí exémem a nemůžeme se ho zbavit, mažeme vším možným, skoro nekoupeme, chvíli to vypadá dobře, ale pak se zas zhorší, škrábe se, občas i do krve. Ty čínské bylinky kupujete v lékárně? Májí někjaký konkrétní název? Nevím co si pod tím mám představit. Předem vám moc děkuji za radu

Autor: kaculinka208 [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 11.03.2013, 14:50:00

Dobrý den, velice ráda bych Vám také pomohla a poradila jak na atopický exém,s čím máme dobrou zkušenost my....snad Vám tím dám alespoň nějakou naději na zlepšení.....My objevili něco, co je pro exematiky i jiné zdravotní problémy opravdu a upřímně hodně dobré!.Náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na rukách, nožkách a potom už i na obličeji,škrábal si to až do krve,byli jsme zoufalí!
A nyní užívá přes dva měsíce jak vnitřně,tak i promazáváme kůžičku tinkturami z čínských bylinek a je momentálně skoro bez exému, jí cokoliv a v této době se mu udělá sem tam jen malý červený flíček zezadu pod kolenem nebo v loketní jamce,ale nic dramatického,neškrábe si to a žádný Fenistil ani jiná antihystaminika neužíváme.. Určitě to chce nějaký čas na zlepšení,protože tohle je dlouhodobější záležitost,ale věřím,že jsme na dobré cestě a už se nám to nevrátí v takové podobě,v jaké jsme to měli na začátku... důležité je vyčistit tělo od všech jedů a toxinů,zkrátka řešit tu příčinu nemoci a né jenom ten důsledek,který se objeví na kůži až nakonec v podobě strašnýchexémů! Nikdy není pozdě začít řešit to i jinou cestou než jen antihystaminuky a kortikoidy...Pokud byste to někdo chtěl také vyzkoušet,velice ráda poradím a dám víc informací..

Autor: Mišáková Markéta [Reaguje na: Barbora]
Datum: 04.07.2012, 10:00:39

Dobrý den, zaujal mě váš příspěvek na téma EXÉM. Chtěla bych Vás poprosit, zdali byste mi napsala dané přípravjky, které vám pomohly. Já se s exémem hodně trápím. mám jejna rukou...Šíleně mě to svědí a doktorka mi předepisuje jen samé kortikoidy, což já už nechci. Volila bych raději léčbu přírodní formou. Děkuji za vaši radu, Mišáková.

Autor: Kateřina [Reaguje na: jana]
Datum: 06.04.2012, 14:08:49

Mám zájem o informace ohledně pracího prášku a stravy. Mé děti taky se mnou trpí exzémem synovi je šest a dceři jsou tři.Budu moc ráda když poradíte, děkuji s pozdravem Hofmanová.

Autor: Alena [Reaguje na: Katka]
Datum: 28.03.2012, 20:38:45

Dobry den Katka.
Precitala som si Vas problem s atopickym exemom.Neviem ci ste svoj problem uz vyriesili. Ak nie rada by som Vam poradila specialny spray ktory obsahuje 83% cisteho Aloe vera. Pokial Vas to zaujme mizme sa stretnut a porozpravat.

Autor: Věra Dobiášová [Reaguje na: Barbora]
Datum: 17.03.2012, 12:44:15

Dobrý den,
ráda bych věděla, co Vám pomohlo. Dcera vyzkoušela všechno možné. Je jí 20, exém na rukou- v ohybech ,na prstech, . silně svědící.....
Moc děkuji. D.

Autor: jitka [Reaguje na: Barbora]
Datum: 08.07.2011, 19:48:42

Zdravím,chtěla jsem se zeptat na název přírodního výrobku,co vám pomohl.Mám dceru,je jí 18,atopák má od 2 měsíců,vypadalo to,že má pár let pokoj,ale ted opět exem až do krve.Díky moc za radu.Jitka

Autor: Barbora [Reaguje na: Katka] [Počet reakcí: 4, Zobrazit]
Datum: 09.05.2011, 08:35:12

Dobrý den, již přes 20let mám atopický exém, nyní je to měsíc co jsem poznala čistě přírodní výrobky, nevím zda se zde může uvádět název, ale ráda vám řeknu více pokud se mi ozvete, po tak krátké době je exém velmi zklidněn nesvědí, nepraská bez používání kortikoidů, mizí každým dnem :-)))

Injekce
Autor: Katka [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 21.03.2011, 20:19:40

Dobrý den, taky odmalička trpím atopickým exémem, přes rok se to dá zvládat, ale vždycky na začátku a konci zimy to vyvrcholí a můj obličej se stane něčím, co snad ani můj obličej není, moc ráda bych věděla, jestli xistují nějaké injekce, nebo něco podobného co by tyto příznaky zmírnilo? děkuji.

Autor: Ondřej [Reaguje na: jana]
Datum: 28.02.2011, 12:01:18

Ano, prací prášek určitě také pomůže, ale já bych volil spíše očistu těla a ne jen prádla. V každém případě je dobré používat přírodní přípravky, protože je tělo lépe snáší. Já být Vámi tak se zamyslím i nad správnou funkčností těla. Jak tomu doopravdy zabránit, protože když tělesné orgány nefungují dostatečně dobře je nutné regeneroval tělo a ne jen dbát na ekologii odpadních vod z praní!

Autor: jana [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 07.02.2011, 09:38:51

Můj syn měl také ekzém. V první ředě je třeba přestat prát v drastických pracích prášcích. Peru v permonu od české firmy.
Je třeba také přihlížet na stravu. Máte li zájem o přírodní prostředky na praní ,koupání pro děti ráda vám je ukáži.

Autor: Klára [Reaguje na: Hanka]
Datum: 04.01.2011, 22:10:33

Děkuji za rady,

mé dceři také pomáhala mast z konopí od značky kterou píšete, mazala jsem ji asi 5 x za den a pak také jedna bylinková a hodně mastná mastička. Ještě mám doma od ní balení, pokud chcete vědět jak se přesně jmenuje mohla bych se podívat

Autor: Irena Holasová [Reaguje na: Lucka]
Datum: 14.12.2010, 18:45:56

Pomáhají i bylinkové produkty .Poradím .irena.holas@seznam.cz

Autor: Ondra [Reaguje na: Hana Vylegalová]
Datum: 10.09.2010, 12:43:59

Dobrý den,
děkuji Vám za nabídku, ale Aloe Vera se mi osvědčila. Nyní je už po nesnesitelném škrábání :-)

Autor: Hana Vylegalová [Reaguje na: Ondra] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 17.08.2010, 18:55:58

Dobrý den,ráda Vám všem ukážu, co mi pomohlo normálně žít,abych se nemusela "maskovat" pod vrstvami make upu, ukážu, v čem prát, aby jste se ani Vy,ani Vaše děti nemusely do krve škrábat. Přijedu kamkoliv od Karviné,až po Hodonín. napište mi, domluvíme se, nebo zavolejte.Dovezu ukázat i fotky, co jsem měla na těle před rokem. 773100691 Hanka

Autor: Ondra [Reaguje na: Dana Urbanova] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.06.2010, 14:30:49

Já jsem kortikoidy přestal používat po tom, co jsem si přečetl příbalový letáček. Řeším podobný problém. Také bych za několik let chtěl mít rodinu (teď to ještě nepřipadá v úvahu, protože studuju a přítelkyně také) Nechci, aby můj potomek po mě zdědil atopický exém. Osobně mám dobrou zkušenost s přípravky jedné společnosti, která produkuje na trh aloe vera gel k vnitřní a vnějšímu použití. Po týdnu se projevy exému začaly utišovat.

Autor: Ondra [Reaguje na: Jajda]
Datum: 08.06.2010, 14:16:25

Dobrý den,
vím jak se Vaše děťátko musí cítit. Sám mám problémy s atopickým exémem. Začal jsem používat přípravky s aloe vera gelem, kde byl podíl této léčivé rostliny 83%. Po týdnu se mi exém začal lepšit. Mylsím si, že by tento přípravek mohl být vhodný i pro Vaše děťátko. Přípravek se rychle vstřebává a nevyvolával škrábání (alespoň u mě). Produkt je vyroben zcela na přírodní bázi.

Autor: Jajda [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.04.2010, 22:40:52

Moje dcera je atopik od narození, ve 3 týdnech se jí objevila vyrážka na obličeji, škrábala se. Na roce měla zasažená zápěstí, později podkolenní jamky. Zkoušeli jsme všechno možné, i kortikoidy. Nejí čokoládu a kakao, to se ji za pár hodin stav zhorší. Pak jsme náhodou objevili léčitelku z Nitrice, která nám dala bylinkovou mastičku, kterou sama vyrábí. 2x denně jsme omývali nebo koupali postižená místa odvarem z řebříčku nebo z violky vonné nechali oschnout a pak natřeli mastičkou ( výborná je také měsíčková indulona ). Když jsme začali s léčbou, měla 3letá dcera rozškrábané ekzémy až do krve, škrábala se i ve spaní. Každé ošetření bylo jak zázrak, viditelně se exém lepšil a lepšil, a hlavně se přestala škrábat. Během 14 dní měla už jen pár růžových jizviček. Už je to rok, co jsme nemuseli použít mast s kortikoidy. Důležité je mazat, mazat a mazat. 1x denně jí namažu celé tělo indulonou, a tu zázračnou mast používám jen na zhoršená místa. Teď má pouze na prstech a na očních víčkách suchou kůži. Jsem moc vděčná paní léčitelce za pomoc. Bohužel jí je už přes 80 let, a tak nevím, jak dlouho ještě mastičku bude moci vyrábět. Byla bych ráda, kdyby můj komentář někomu pomohl. Je hrozné dívat se jak malé dítě trpí a nemůžete pomoci.

biostimul
Autor: Boris [Reaguje na: Lucka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.05.2009, 15:22:06

Vyzkousel jsem za ty roky uz opravdu asi vsechno. Veskere kremy vzdycky zaberou jen na chvili. Verim, ze u mrtvehoi more rekreace pomuze, protoze se tam kombinuji mineraly a slunecni zareni a i strava je tam prirozenejsi.Ale vsechny ty kremy s vytazky mne pripadaji jako velka bublina, urcite nepomuzou o nic vic nez indulona. Reseni s biostimulatorem mne pripada jako jedina moderni technika, cetl jsem nekolik odbornych clanku o fotonove lecbe. Tak bych to urcite vyzkousel, jen nevim, kde se to kupuje

Autor: Karel Hoffman [Reaguje na: Hugo Vrzan]
Datum: 10.05.2009, 18:13:14

No, mám obdobné zkušenosti, jen o tom extraktu jsem nevěděl. Ta nová metoda, říkají tomu fotonyx, fakt funguje, což o řadě předchozích pokusů říct nemůžu. Je to českej patent. Jo, jo, ja pořád říkám, že není nad zlaté české ručičky.

atopicky exzem-hnisave boule
Autor: Dana Urbanova [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 13.03.2009, 13:13:33

Dobry den,
od malicka trpim atopickym exzemem, po porodu se mne vsak rozjel ve velke mire. Promazavam vselijakymi mastmi, v nejhorsim stadiu vzdy pouziji par dni kordikoid Elocom a pak par dni Protopic. Neustale se mne ale exzem vraci. V posledni dobe se objevuji velike hnisave boule na prstech ruky a vzapeti se mne zvetsi lymfaticke uzliny v podpazi. Jakmile pouziji kortikoidy a Protopic, exzem se ztrati a uzliny se casem zmensi. Jenze po 14 dnech po vysazeni je to znovu. Rada bych zjistila pricinu, musi byt prece nekde neco spatne, proc se ten exzem tvori az v tak velke mire. V krvi je vsak vse v poradku, na koznim mne zjistili pouze zvysenou alergickou reakci na kobalt.
Mohli byste mne poradit, co mam delat, kde se nechat vysetrit? Rada bych otehotnela, ale nechci si porizovat miminko do takto nezdraveho tela.
Predem dekuji za odpoved.
S pozdravem
Dana Urbanova

Autor: Jitka [Reaguje na: Lucka]
Datum: 25.08.2008, 13:26:25

Ahojky, já už to dělám také, protože jsem dopadala stejně. Teď mám od kamarádky novou řadu Secalia a je super, doufám, že mi to tak vydrží, poprvé mám čistý ruce. Mějte se..... a kdo maže - ten jede....:-))

Autor: Hugo Vrzan [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.08.2008, 12:22:33

Nam jednoznacne nejlepe zafungoval Biostimul v kombinaci s extraktem z balneoraseliny. Nasli jsme si je na radu jednoho ucastnika obdobneho diskuzniho fora na internetu a i kdyz jsem byl zpocatku neduverivy, tak jsme mu dneska vdecny. Jen si dejte bacha na ruzne radoby nahrazky (specialne u toho extraktu moc zalezi, jestli je to fakt extrakt nebo jen jeho nahrazka), nejlepe je objednat si to primo od vyrobce.

Autor: Lucka [Reaguje na: Hanka] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 21.03.2008, 09:08:47

Přidám ještě jednu radu: než začnete používat nějakou novou kosmetiku na atopický exém, vyzkoušejte ji namazáním jen na jedno místo. Cannaderm mi všichni moc doporučovali, ale já jsem se po něm osypala.

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

Atopicky exem - jak na nej

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti klíšťové e...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potvr...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Ing. Jiří Pirner

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jiří Pirner

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan

Helena Vanžurová

Možnosti studentských vým...

Helena Vanžurová

Antibiotický týden

Antibiotický týden 2010 v...

Antibiotický týden

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.