K článku Menstruace – Diskuzní fórum – APATYKÁŘ®Diskuzní fórum – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Menstruace [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): gabriella [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.12.2004, 21:23:15

nevín kde jinde se dopídit informací,tak se ptám zde.Má menstruace trvala vždy 10dnů poslední měsíce 12-16 dnů,od známé jsem se dozvěděla,že používá depo-proveru,lékař mi ji ihned schválil a jelikož jsem se tam pro informace stavila v době metstuace,tak jsme vyndali nitroděožní tělísko a nasadili depoproveru ovšem jiné mé známé říkají že jsem udělala chybu,že můžu mít problémy nikde se o této antikoncepci nemluví,jemi 32 let,mámdvě děti 14 a 11 let.PO dvou prvních injekcích v rozmezí 10dnů jsem nemenstruovala a musím řísct na jedné straně ,že mi to vyhovuje,ale a druh straně nemůžou nastat komplikace????

Reakce k tématu…

Re: K článku Menstruace
Autor: andrea sindelarova [Reaguje na: andrea sindelarova]
Datum: 23.01.2011, 07:33:51

Ttak v zari 2009 jsem si nenechala pichnout depoproveru.\v rijnu jsem dostala ms bylo mi hodne spatne ale dalsi mesic uz vse ok.V unoru jsem otehotnela a vloni v listopadu semi narodila holcicka.po sestinedely ma injekci a vse je ok.

Autor: andrea sindelarova [Reaguje na: gabriella] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 17.09.2008, 11:18:17

ahoj ja mam injekci uz od roku 2003 prvni pul roku sem mela menzes kdykoliv nez mi doktor dal dve najednou od te doby nemam menstruaci.a jsem velmi spokojena.mam 8leteho syna po porudu mi dal doktor prasky ale nedelaly mi dobre.po injekci jsem vubec nepribrala .

menstruace
Autor: Katka
Datum: 27.10.2005, 11:43:11

Potřebuji poradit s léčbou poruchy menstruace, kdy mi lékař nenabízí jinou léčbu než hormonální a já bych se raději léčila jinak. Dvacet měsíců po porodu jsem chodila na antikoncepční injekce Depoprovera, po vysazení mám poruchy menstruačního cyklu.Jeden měsíc nemenstruuji, poté menstruuji měsíc ap.Ráda bych problém vyřešila bez užívání hormonů, např. zvýšením tekutin, pitím zeleného čaje nebo tím, co mi poradíte? Děkuji

Autor: vlasta
Datum: 14.10.2005, 16:49:05

Je mi 50 roků a už 3 roky beru Sarapis s mateří kašičkou.Cítím se velice dobře po těchto tabletách,V televizi jsem slyšela,že dlouhodobé používání mateří kašičky není dobré.Zajímalo by mě zda 2 tabl.denně mi nemohou nějak uškodit. Děkuji Vlasta

Autor: terezka
Datum: 05.10.2005, 15:51:52

Z ničeho nic mi na jeden den přišlo velmi slabé krvácení a já přitom šla do vody. Může se mi něco stát? děkuju

Re: Slabá menstruace
Autor: Yoreth
Datum: 08.08.2005, 21:23:27

Ahoj Jani. Co na to říká pan doktor??
Já mám trošku jiný problém, mám problémy se štítnou žlázou a otěhotnět bude taky problém, protože mám rozházený hormony a ovulace je pokaždé jindy jednou dřív, podruhé později. Jsme domluveni, že pokud to nepůjde, budu chodit na nějaké injekce a brát další vitamíny.....

Slabá menstruace
Autor: Jana Svobodová
Datum: 07.08.2005, 13:59:52

Mám problém s menstruací.Prodloužila se mi až na 9 dní,protože první 4 dny krvácím jenom trošku a teprve pátý den se rozkrvácím více.Z toho vyplývá další problém,nemohu otěhotnět,protože tím pádem mám ovulaci až kolem 19 dne cyclu.Můj cyklus je asi 26 až 28 dní.Vajíčko se pak nemá šanci uhnízdit.Můžete mi prosím poradit co s tím?

Autor: Martin
Datum: 16.05.2005, 07:27:36

Souhlasím s fišenkou. Vím z lékárny, že kontracepce opravdu často ženám "nesedne" a díky tomu vzniknou uvedené problémy. Lékař by měl taky zvážit, jak je žena "stavěná" tělesně. Podle hmotnosti by se rovněž mělo řídit nastavení kontracepce dle množství hormonů, které obsahuje. Určitě vždy rozmlouvám změnu kontracepce jen kvůli penězům. Pokud něco vyhovuje delší dobu není rozumné to jen protože kolegyně bere něco levnějšího měnit.
Jinak kontryhel ano, asi bych se více přikláněl k čajovým směsím pro ženy.

Autor: fischenka
Datum: 15.05.2005, 13:51:21

Z vlastní zkušenosti vím,že pro některé ženy není každá antikoncepce vhodná.Je to názor laika,ale tolik vím,že se lékař někdy netrefí a předepíše antikoncepci s převahou hormonu jež vám "nesedí".Antikoncepce pak neudrží cyklus a krvácíte v kusech,případně mimo dny kdy menstruace nastat měla.Pokud se dostnete do kolotoče měnění tablet a přívalu dalších léků na bázi hormonů,tělo se poblázní a stejně skončíte na kyretáži.Pokud je situace neúnostá a nic jiného nezbývá,doporučuji po ní uvést tělo do klidu vhodnými léčebnými postupy.Tedy přírodními.Na bylinky nemusíte věřit,prostě fungují.Nenásilně.Jsou vlasně základem mnoha současných léků.Řebříček staví krvácení a jemně,hormonálně upravuje cyklus.Pijte jej pravidelně každý den po dobu několika měsíců,třeba večer .A po ránu kontryhel.Uvidíte,pomohou vám.

Autor: Radka Jurenková
Datum: 29.03.2005, 12:06:16

Mám víc posbíranch dotazů k tomuto tématu:
1) po porodu (před 9-ti měsíci) se nedostavila menstruace, dochází k rapidnímu přibírání na váze vlivem horm. léčby. Jak dlouho max. je možno tuto provádět?
2) Sex v době menstruace - je nebezpečný pro ženu přes zavedený tampon?
3) Doporučují lékaři užívání tamponů nebo se přiklání k tradičním "vložkám"?
Děkuji za odpověď Radka

Autor: Kukadlo
Datum: 27.03.2005, 21:34:02

Mam takovej problem, beru antikoncepci ale i v dobe kdy krvacet nemam krvacim. Je to velice silne a obycejnou krev doprovazeji i velke kusance krve. Co je to?Moje doktorka mi rika ze se to zprvi ze je to antikoncepci ale uz to trva dele jak 4 mesice. Je to silene!

Autor: Rejpal
Datum: 21.01.2005, 08:03:32

Je-li Vaší dceři 123 let, přihlašte ji do Guinessovy knihy rekordů a neřešte ječné zrno... A vy máte 150?

Autor: Holubová
Datum: 20.01.2005, 13:39:48

Mé dceři je 123 let a před menstruací se jí začne dělat ječné zrno. Prosím o radu čím zmírnit, či odstranit. Je kruté každý měsíc mít u oka bolestivé ječné zrno.
Děkuji za radu Holubová

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Menstruace

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...
21.11.2011

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti žluté zimn...

RNDr. Marek Petráš
08.07.2009

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková
19.11.2009

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Lékárnické studium

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
26.08.2008

Počátky lékárenství v čes...

19.05.2008

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová
05.04.2009

Tématický týden - 40. výr...

24.11.2009

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jiří Klimeš, C...
26.11.2009

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá
19.11.2012

PharmDr. Ján Valjan

Poltarská kauza, přechod ...

PharmDr. Ján Valjan
12.02.2009

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.