Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Udělali jsme hluboký audit činností komory a to, co dříve šlo do neefektivních lidí a prostor vracíme členům

Druhá část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani

TÉMA ZAVEDL(A): Helena [Počet reakcí: 9, Zobrazit]
Datum: 29.10.2008, 18:49:54

Zdravím všechny s kožními problémy...:) Jelikož mi nepomohli na kožním oddělení, ráda bych věděla zda někdo měl na rukou (dlaních) ekzem - dermatitidu, ale ne mokvavou, naopak mam dlaň tak vysušenou, že praská do krve a dost to bolí. Zatím nepomohlo nic, ani snad to nejtučnější a to je sádlo. Mám to už 4 roky.... Nevíte někdo co s tím?????

Reakce k tématu…

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: filin [Reaguje na: Jakub Toman]
Datum: 30.03.2020, 18:09:26

Dobrý den,
kamarád si máčel nohy v odvaru dubové kůry a pomohlo

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: J.N. [Reaguje na: Helena]
Datum: 04.12.2019, 10:52:39

Díval jsem se na zahraniční weby (USA, UK, Austrálie) a název tohoto stavu se nazývá "Dyshidrosis" - česky "Dishydrotický ekzém". K tomuto je uvedeno, že příčiny této kožní choroby nejsou dosud známé. Osobně bych to spíše nazval kožním projevem, který pouze poukazuje na problém v jiné části těla. Každopádně je nutné zjistit příčinu a vyléčit jí, jinak se projev bude cyklicky opakovat.

Nyní k té příčině - jsem si na 99,9% jistý, že se jedná o reakci těla na určitou formu toxikace. Tato může nastat z mnoha důvodů a může se u každého určitým způsobem lišit, ale zacílení je jasné - zažívací trakt, střevní mikroflóra, játra, krev, hormony. To znamená strava, ale také psychycká zátěž.

Jak tedy toto léčit - nyní pouze usuzuji na základě zkušenosti jiných, které se až podezřele shodují, kdy při detoxikaci střev a nastolení zdravého prostředí střevní mikroflóry a dochází k zásadnímu zlepšení. Potom bych tedy stejně jako něktěří doporučil toto:

1) Vrovedení jogínské očisty střev, nebo klistýru.

2) Po očistě okamžité dodání laktobacilů, které postupně osídlí střeva a vytvoří lepší přostředí

3) Okamžitá změna stravy - vysazení cukrů, a pokusné vysazení pečiva - mohlo by se jednat o reakci na lepek, nutné zjistit, stejně tak, zda se nejedná o reakci na laktózu.

4) Konzumace vitámínu B6, B12, rybího tuku, vitamínů A, E, (pozor na původ - rybí tuk může být vlivem obrovského znečištění řek a moří plný toxických látek, které na sebe přirozeně váže !). Zároveň bych doporučil chlorellu a zelený ječmen a spoustu zeleniny. Určitě bych se vyvaroval uzenin a průmyslově zpracovaných produktů s přídavky umělých látek.

4) Zcela klíčové - nastolení duševní pohody

5) Léčba vnějších projevů - použití krémů s rybím tukem a bylinkami. Např. DermaSoft, ale zkuste si najít na webu i jiné - je jich spousta. Navíc je v tomto případě mnohem volnější pole působnosti, protože jde už jen o "kosmetickou" léčbu. To hlavní je v bodech 1-4.

Sám mám nyní tyto problémy (D.E. na dlaních). Procházím si psychycky extrémně těžkým obdobím - (při předchozích projevech D.E. to bylo taktéž v době velké psychické zátěže). Čili u mě je to poměrně jasně ovlivněno a já jen doufám, že se mi podaří z toho dostat...

Tak hodně zdaru všem.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Irina [Reaguje na: mája]
Datum: 20.07.2019, 21:49:50

Reaguji,mám stejný problém již asi 6 let.Vyzkoušela jsem řadu mastí,krémů a výsledkem je vždy stav lepší a zase horší.Skutečně to v životě hodně vadí a ve společnosti se snažím ruce zkovávat.Také si myslím,že původem je něco špatně v organizmu,ale na kožní již nechodím,je to zcela zbytečné.Doktorka se na ruce ani nepodívá a o nějakém vyšetření nemůže už být řeči,prostě nic.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Zdenka [Reaguje na: Janet Smth]
Datum: 23.02.2018, 10:37:46

Souhlasím naprosto s tím, že je třeba provést detoxikaci organizmu. Řešit příčinu. Různé mazání sice částečně pomůže, je nezbytné, kvůli prasklinám, které bolí, ale neřeší problém, jen přispívá například k rychlejšímu hojení. Píičina může být v nedoléčených virózách, chřipkách apod. Mám s tím osobní zkušenost.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Janet Smth [Reaguje na: ivanat] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 13.12.2016, 02:26:03

Tenke praskliny na rukach i dlanich jsou symptomem strevnich potizi a vnitrni intoxikace.
Souhlasim s ivanat, ze je to zniceni strevni mikroflory, a casto Candida Albicans.
Proto kremy a masti nepomahaji, nebot pricina je jinde.
Strevni vyplachy kavovym odvarem nebo pramenitou vodou s prisadou soli, a vybudovani nove strevni mikroflory s pomoci acidofilnich pripravku (MaxiLakt, atp.) skutecne rychle pomohou. Profesionalni "colon hydroterapy" je nejlepsi pomoc v chronickych pripadech. Mluvim z vlastni zkusenosti.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Vopatová Eva [Reaguje na: Mgr.Radka Šípková]
Datum: 06.04.2016, 21:08:29

Mám ten stejný problém a pomahá mě z AVONU Vyživující krém na ruce a nechty s kakaovým máslem a vitamínem E.Prosě nazat a mazat.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: mája [Reaguje na: Naty] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 12.02.2016, 23:59:25

Také trpím stejným problémem - extrémně suchá kůže na rukou, která byla místy nažloutlá, tvrdá a praskala. Na dlaních se objevovaly tvrdé mozoly bez důvodu. Kůže na prstech i dlaních svěděla, praskala do krve. Tak to trvá už druhý rok i když je znatelné zlepšení po podávání vitamínů.Nevím si rady, doktoři na tyto kožní nemoci nemají znalosti. Kůže vypadá místy jako atopický ekzém nebo lupenka. Je taky na těch místech objemově větší,červená a musí se stále promazávat. Vyzkoušela jsem asi vše dostupné. Mastičky mají krátkodobý efekt. Nikdy mně voda nevadila, nyní jen po umytí rukou kůže totálně vysychá. Kožní specialista doporučuje jen mazat a nedělat žádnou práci. "Chytrý" doktor. Napíše mastičku a to je vše na co mu znalosti stačí. Medicína pokročila , ale bohužel u kožních nemocí jde asi o hlubší problém, který se kožnímu lékaři neoplatí řešit. Asi je to nákladné , časové náročné a jde u mnoha případů o průvodní jev jiné nemoci, na kterou časem pacient přijde sám. Ovšem léčba mohla být zahájena mnohem dřív, jen kdybychom měli schopné lékaře. Přitom se velmi zhorší kvalita života a co se týká potíží v práci, to je nejhorší. Jen posloucháme jak se nemoci úspěšně léčí, ale kde ? U nás ve zdravotnictví máme velmi malé šance najít schopné lékaře. Je to doslova nemožné !!!

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Naty [Reaguje na: Helena] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.08.2015, 09:24:32

Zdravím,
četla jsem si tady vaše příspěvky. Dosti mě překvapuje, že tím trpí tolik lidí, neboť v mém okolí se s tím nikdo nesetkal. Já si myslím, že to je hlavně ze saponátů, neboť se mi to objevilo hlavně v době, kdy jsem pořád drhla podlahy a nádobí. Každopádně jsem na to vyzkoušela spoustu věcí - hydratační krém na ruce od Dermacolu, heřmánkovou mast i kokosový olej. Nic z toho mi nepomohlo. Až teď jsem nasadila drsnou léčbu baobabovým olejem a exoderil krémem a konečně se to ztrácí. Samozřejmostí jsou i gumové rukavice při umývání nádobí.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Zlatka [Reaguje na: Zlatuše Vankatová]
Datum: 02.08.2014, 12:10:54

omlouvám se správný název je BELOGENT

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Zlatuše Vankatová [Reaguje na: Helena] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 02.08.2014, 11:55:18

Dobrý den ,nevím zda se jedná o to samé co mám já ale můžu doporučit mast BELAGONT mě vždy pomohla je fakt perfektní . musí Vám jí předepsat váš obvodní lékař je pouze na předpis .s pozdravem Zlatka

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Libuše Vlková [Reaguje na: Helena]
Datum: 11.03.2014, 21:37:03

Paní Heleno,kupte si kokosový olej zpracovaný za studena ...mám to taky a dost to pomáhá mám to měsíc a lepší se to Vlková
250ml stojí 210kč

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Mgr. Miroslav Sedlák [Reaguje na: Helena]
Datum: 17.08.2013, 18:02:33

Pátralo se po příčině? Z praxe mám zkušenost, že tyto eroze na rukou mohou vyvolat léky (betablokátory, ACEI aj.), saponáty pop. jiné chemikálie, s nimiž běžně pracujete /přicházíte do styku. Zamyslete se tedy, zda není příčinná souvislost mezi užívánými léky či jinými výše popsanými látkami a zhoršení ekzemu.
Zkuste Ondřejovu mast, která podpoří epitalizaci pokožky a zároveň ranky mírně dezinfikuje: 1-2xdenně- zejména na noc.
K promazávání přes den pak třeba prostou desinfekční indulonu (červená).
K sehnání v každé lékárně....
S pozdravem M.S.

Re:
Autor: Daniela [Reaguje na: Helena]
Datum: 13.08.2013, 14:47:40

Mám stejné problémy již 4 roky a chtěla bych poprosit a radu. Vyzkoušela jsem všechno možné vč. kortikoidů, ale bez výsledků. Děkuji.

Re:
Autor: ivanat [Reaguje na: Helena] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 05.10.2010, 13:56:48

Mívám taky občas tyto problémy se suchou praskající kůží na dlaních a prstech. Podle mně to je důsledek zničení střevní mikroflory ve střevech (antibiotiky) a takto se to projevuje. Pomohlo mi užívání léku MaxiLakt na podporu střevní mikroflory, takže to může být i jiný lék se stejným účinkem a doplnila jsem to vitaminem A6000 a zinkem 150 mg. Trvalo to asi 3-4 měsíce a ruce se mi zahojily. Občas se mi to vrací (zřejmě když si zničím mikrofloru) tak léčbu opakuji a pomáhá to.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Karel Dušek [Reaguje na: Mgr.Radka Šípková]
Datum: 09.02.2010, 09:34:00

Dobrý den, protože mám stejné problémy se suchou, praskající kůží , prosím Vás o radu. Navštívil jsem již
několikrát lékaře, použil různé masti (předepsané), ale
efekt takřka 0. Děkuji. K. Dušek - Jablonec n.N.

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Lenka [Reaguje na: Helena]
Datum: 04.10.2009, 10:16:24

Dobry den,

mam uplne to same. Kuze je napřed na tom místě žlutá a strašně suchá. pak začne strašně svědět a praskat až do krve a loupat se. strašně to svědí. Na kožním netuší, prý by to mohla být bradavice, ale to je hloupost, musím najít nějakého schopného dermatologa, což je problém!
Mohlo by to být také štítnou žlázou nebo cukrovkou... Nebo alergie na cokoli. Netuším. Až na to přijdete, dejte mi prosím vědět. Diky

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Jakub Toman [Reaguje na: Mgr.Radka Šípková] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 16.09.2009, 21:23:34

Dobrý den,

mám obdobné problémy, ale na chodidlech na obou nohách. Jednou mi kůže praská do krve a je úplně vyschlá, za pár dní mi začne mokvat. A pořád dokola. Léčím to snad už tři roky, ale naprosto bez úspěchu. Nemůžete prosím někdo poradit.

Děkuji

Toman Jihlava

Re: SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani
Autor: Mgr.Radka Šípková [Reaguje na: Helena] [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 21.01.2009, 08:32:08

Dobrý den, prosím kontaktujte mě na mé e-mailové adrese.

S pozdravem
Mgr.Radka Šípková (Brichcínová)

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

SUCHÁ, do krve praskající kůže na dlani

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Změny v odměňování lékáre...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Heinz-Günter Wolf

Aktuelle Situation auf de...

Heinz-Günter Wolf

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...

Prof. PharmDr. Ing. Milan Lázníček, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. PharmDr. Ing. Milan...

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.