Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?

TÉMA ZAVEDL(A): Martina [Počet reakcí: 34, Zobrazit]
Datum: 26.04.2005, 15:00:45

Prosím o jakoukoli radu! Velmi se trápím řekla bych silným exémem na pravé dlani. Na kožním mi sdělili diagnózu - Atopická dermatitida, Tinea ruky a Psoriáza... Ale žádné masti od nich mi nepomohly. Po všem mi to zhnisalo a pálilo.
Jinak ten exém vypadá tak, že celá ta ruka je zarudlá, loupe se, dělají se boláky a pupínky, které praskají a teče z nich průsvitná nebo bílá vodička... Často to velmi hnisá. Svědí to a bolí.
Budu vděčná za cokoli. Děkuji.

Reakce k tématu…

Re: Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?
Autor: Lucie [Reaguje na: Martina]
Datum: 07.09.2019, 09:16:27

Nám vždy pomohla konopná kosmetika.

Autor: lucie [Reaguje na: Martina]
Datum: 03.08.2019, 16:17:32

Mám atopický ekzém a bohužel ho má i moje dcera, každopádně za sebe mohu moc doporučit tohle https://www.herbalon.cz/inpage/herbalon-s-mesickem-lekarskym/ , doporučila mi to na kožní a jsem s tím moc skopokojena. Umývají se tím i miminka.

Autor: jitka [Reaguje na: Pavel Golian]
Datum: 03.04.2018, 12:11:37

Dobrý den
Mám svědění kolem očí - pocit těžkých unavenách očí , rudé fleky, pocit těžkých unavených očí , návaly pocení, oteklé prsty - ruce. Plíseń nehty na ruce - palec, prostř.
jitka - díky za radu

Autor: Vladimír [Reaguje na: Martina]
Datum: 30.11.2017, 08:03:07

Bez vyřešení základní příčiny ekzémů či lupenky nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou ekzémů i lupenky jsou potravinové alergie, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce našeho těla, projevující se navenek různými příznaky včetně nepříjemných ekzémů nebo lupenky. Stav naší pokožky tak věrně odráží stav našeho střeva. Používám přístroje a testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si ekzémy nebo lupenku sami trvale odstranili. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Autor: Kristy [Reaguje na: Martina]
Datum: 15.07.2017, 12:14:02

Zkusila jsi mastičku od rosenpharmy? Myslím, že je to neophytiol. Je to dobrá mastička na ošetření kůže. Používám ji na ekzém, v létě pak taky hodně na zapařeniny...

Autor: jana [Reaguje na: Martina]
Datum: 28.10.2016, 12:38:13

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o mou zkušenost s tímto nepříjemným problémem. A možná i doporučit. Proč to nezkusit. Atopický ekzem jsem měla od mích 8 let a zbavila jsem se ho na doporučení mé kamarádky pomocí hypnoterapie u pana Vladimíra Felkla. Měla jsem celkem čtyři sezení a bez prášků a mastiček které jsem kupovala snad na kyla jsem se zbavila problémů úplně. Mužu jen doporučit. Dnes jím veškeré ovoce, chodím do lesa a sedám si na trávu a dělám všecky další věci které jsem dělat nemohla. Jana :D :srdce:

Autor: Alena Šedivá [Reaguje na: Martina]
Datum: 21.02.2016, 22:07:14

Já jsem 8 měsíců nemohla vyléčit lichen a mazala se kortikoidama - Dermovate patří mezi nejsilnější masti.
Pomohla mi Formula 1 - výživový preparát a za těch 8 měsíců jsem vyzkoušela veškeré vitamíny, čaje. Známý si tak hodně upravil lupénku, takže vše musíte začít léčit uvnitř těla. Kdo by se chtěl dovědět o tom více, napište. sedivaalca@email.cz

Autor: Vladimír [Reaguje na: Martina]
Datum: 02.01.2016, 17:18:42

Bez odhalení základní příčiny ekzémů nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou ekzémů jsou potravinové alergie způsobující zánětlivé poškození střev. To způsobuje zhoršené vstřebávání důležitých živin z potravy, což přispívá ke zhoršení imunity a mnoha dalším chronickým onemocněním. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých živin, máte v těle nedostatek. Následně poradím, jak si je doplnit a upravit si stravu, abyste si ekzémy sami trvale odstranili. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Autor: Helena [Reaguje na: Karolina]
Datum: 12.10.2015, 11:34:57

Na Radioxar jsem se hned zeptala v lékárně, co jsem četla tvé doporučení a už ho mám taky doma. Teprve pár dní, je příjemný, uvidíme, jaký bude na ekzem, to zatím nevím.

Autor: Denisa [Reaguje na: Danka]
Datum: 30.09.2015, 22:31:18

no a kde bych to mohla koupit, mají to v lékárně?

Autor: Danka [Reaguje na: Bára] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.09.2015, 21:20:30

já jsem měla protpan box a na ekzém je to to nejlepší, co najdeš, vřele doporučuji vyzkoušet

Autor: Bára [Reaguje na: Denisa] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 28.09.2015, 22:52:23

též mě trápí ekzém, suchá zarudlá pokožka kolem úst. Myslíte, že by mi to pomohlo?

Autor: Lída K. [Reaguje na: KArolina]
Datum: 21.09.2015, 14:25:32

to je příjemná cena.z lékárny jsem čekala dražší.to stojí za vyzkoušení

Autor: KArolina [Reaguje na: Lída K.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 18.09.2015, 12:32:09

Lído, kupuju ho v lékárně asi za 150kč je docela velký, takže cena je suprová

Autor: Lída K. [Reaguje na: Karolina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 14.09.2015, 14:54:42

za kolik ho maj? a dá se koupit v drogerce nebo v lékárně normálně?

Autor: Karolina [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 09.09.2015, 10:40:26

na exem je dobrej RadioXar krém, ale mažou se s ním u nás všichni :-)

Autor: Verunka [Reaguje na: Denisa]
Datum: 26.08.2015, 09:04:56

A local krém to je od nějaké značky? Nebo se to tak jmenuje?

Autor: Denisa [Reaguje na: Verunka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 21.08.2015, 16:48:51

Za sebe mohu doporučit local cream, zbavil mě ekzému po pár dnech používání. Tohle jedniné mi pomohlo a to jsem toho vyzkoušela požehnaně

Re: Kožní problémy Baobabový olej
Autor: Verunka [Reaguje na: Pavel] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 14.08.2015, 15:04:12

Navíc, když ho nevyužiješ na ekzém, použiješ ho na něco jiného.

Autor: Verunka [Reaguje na: Pavel]
Datum: 14.08.2015, 15:02:22

Tak já mám donrou zkušenost. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného. Tak třeba ti sedět nebude. Ale rozhodně bych ho zkusila. Není příliš drahý, takže ta investice se vyplatí.

Autor: pavel [Reaguje na: Bohdana Pufferová]
Datum: 12.08.2015, 08:43:40

Rad bych vyskousel neco jineho nes hormo.masti muzete neco poradit prosim psat na email p.bark@seznam.cz za vsechny rady a doporuceni predem dekuji

Autor: pavel [Reaguje na: David]
Datum: 11.08.2015, 14:03:50

Beloderm pouzivam take ale jsou to kotikoidi je to ucine v nejhorsim pripade ale chtel bych najit jinou metodu leto a velke poceni je katastrofa delaji se me mokvave pupinky a druhy den to je do krve strzeny a tezko to vracim zpatky muze nekdo poradit jake pripravky nebo nejake koupele pouzivate

Autor: Pavel [Reaguje na: Verunka] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 11.08.2015, 08:15:30

Také mě tento problém docela trápí. A teď jak jsou ta vedra, tak je to přímo neúnosné.... O tom baobabovém oleji jsem teda ještě neslyšel....A neudusí to spíše u kůži, než aby jí to pomohl?

Autor: Verunka [Reaguje na: Linette] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.08.2015, 11:44:44

Léto tomu, skuktečně moc nepomáhá...ale já ho měla taky a na doporučení kamarádky jsem vyzkoušela baobabový olej. A je téměř pryč. Připadám si skvěle.... Zkus ho taky.

Autor: Linette [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 19.07.2015, 21:31:32

řeším stejný problém, jen mám ekzém rozlezlý po rukách. Teď v létě je to fakt na nic, bohužel mi zatím nic nepomohlo :(

Autor: Renata [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 10.07.2015, 11:27:06

Prosím o radu. Atopický ekzém se mi objevil asi před půl rokem, nikdy dřív jsem s ním problém neměla... Mám ho na krku a nemohu se toho zbavit. Už opravdu nevím, co s tím...

Autor: Bohdana Pufferová [Reaguje na: Elizabeth] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.07.2015, 01:20:47

Přesně jak píšete, hormon není dobré používat.Pokud chcete zmírnit, napište.P.

Autor: Julie [Reaguje na: Radkas]
Datum: 20.06.2015, 14:33:09

Mažu se stabilně Lulalu krémem pro atopiky, vyhovuje celé rodině, všichni máme stejné potíže, atopický ekzém. Je to čistě přírodní krém z nerafinovaného bambuckého másla. Vytváří ochrannou bariéru pokožky, která potom není tak citlivá, nesvědí a rychle se nevysušuje.

Autor: Vendula [Reaguje na: KARIN]
Datum: 28.05.2015, 22:13:29

:D :D tak to je taky fakt. Teď jsi mě dostala.

Autor: KARIN [Reaguje na: Vendula] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.05.2015, 16:25:23

Mě to taky nikdo neradil, ale říkala jsem, že když neublíží dole tak nahoře taky ne :D

Autor: Vendula [Reaguje na: Martina] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 26.05.2015, 21:11:44

Ten intim používám na intimní partie, ale na celé tělo mě to nenapadlo nebo aspoň mi to zatím nikdo neporadil.

Autor: David [Reaguje na: Jaroslav Jirásek] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 20.05.2015, 02:06:33

Mel jsem to stejne a lekarka mi rekla uplne to stejne co vam. Ale pak nahodne po nekolika letech utrpeni jsem vyskousel mast Beloderm a je po exzemu.

Autor: Karin [Reaguje na: Martina]
Datum: 13.05.2015, 18:40:37

Zázrak mi taky pomáhá na problémy s kůží. Navíc mi bylo doporučeno se sprchovat i s jejich intim gelem, sice to zní blbě, ale taky to není špatné.

Autor: Vendula [Reaguje na: Martina]
Datum: 11.05.2015, 11:21:26

Ekzém byl i můj otravovač života. Zkoušela jsem od doktorů přes různé alternativní věci. I to co mi doporučila kámoška jako 100% jistotu mi nepomohlo. Až jsem zkusila bio havlíkův zázrak. Čisté bylinky a mám pokoj.

Autor: Radkas [Reaguje na: Bohdana] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 10.05.2015, 18:58:32

Zdravím, objevil se mi na rukách atopický ekzém, už jsem toho vyzkoušela celkem dost, ale ne a ne se toho zbavit. Už jsem s nápady v koncích, tak se obracím na vás. Máte pro mě nějakou radu? :-)

Autor: Bohdana [Reaguje na: Lukáš] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 27.01.2015, 23:17:44

Do bazénu moc často ne. Chlor jednoznačně dráždí a vysušuje. Pokud už ano, namažte malou mastnou modrou indulonou. Vytvoříte ji alespon trošku filtr na pokožce. Na zjemnění pak doporučuji doma do vany rozpustit pár kostek droždí+lžička oliv. oleje. Kdyby něco ozvěte se mi na 737824349. Mám užitečné tipy, jak stabilizovat ekzém. Bohdana

Autor: Muffi [Reaguje na: Martina]
Datum: 15.11.2014, 23:12:38

Mě hodně pomáhá baobabový olej. Kůže je po něm vláčnější a není tak suchá. Já mám hodně ekzémy na rukách, takže ať dělám cokoliv - vaření, uklízení, atd. pořád s těma rukama něco dělám. Po baobabu to mám mnohem lepší a po ekzému už pomalu není ani památky.

Autor: Roman [Reaguje na: Martina]
Datum: 11.11.2014, 09:21:40

Mě moc pomáhá konopná kosmetiak od Canandermu, používám Atopos ošetřující krém, který pomáhá pro zvláčnění kůže, vyzkoušejte a uvidíte, že budete spokojeni.

Autor: Kamil [Reaguje na: Martina]
Datum: 26.10.2014, 17:43:50

Používám Exemu zklidňující krém, který si při zhorešní aplikuji přímo na konkrétní místo a svědění přejde opravdu rychle.

Autor: Elizabeth [Reaguje na: Renata] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 24.10.2014, 11:47:33

mám ekzem od malička a měla jsem ho příšernej dokud jsem se nenamazala mastí BELODERM. Ale pozor, je to hormonální mast a není dobré ji používat moc často.

Autor: Křižáková Anna [Reaguje na: Kleinova Lucie]
Datum: 22.10.2014, 14:22:20

Kamaradka me dcery ma atop. exem skoro na celem tele.Momentalne je v Chorvatsku se svolenim sve lekarky , protoze uz pul roku je na nemocenske pro zhorseni exemu.Prosim o radu ktere prirodni prostedky vam pomohli.Je to moc hodna holka vyskousela uz podle ni vsechno nic ele nepomohlo.Navic me inspirovala vase svatba.Ona totiz se ma take vdavat a navic musela prerusit tehotenstvi.gynekolog ji zdelil ze dalsi tehotenstvi je uz bez rizika.Nevi o tom ze vam pisu prosim pomozte radou treba vasi lecbu jeste neskusila.dekuji a preji pekny den

Autor: Andy [Reaguje na: Martina]
Datum: 09.09.2014, 08:22:36

Hezký den, my se zbavili atopického ekzému za měsíc, za což jsem velmi vděčna, pomohly nám brněnské přípravky - přírodní, bez chemie .. nevím, jak moc zde se dá dělat reklama na přípravky, raději teda přidávám e-mail a pošlu např. odkaz, to bude asi lepší: greneia@gmail.com

Autor: Janka [Reaguje na: Martina]
Datum: 04.08.2014, 18:11:04

Zdravím všechny, já jsem bojovala s ekzemem dlouhou dobu, hledala jsem všude na internetu,než jsem našla a objednala tuhle bylynu:www.prodejbylin.cz/celik_zlatobyl_nat/index.html. Jsem naprosto spokojená.

Autor: Jaroslav Jirásek [Reaguje na: Kleinova Lucie] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 25.03.2014, 09:49:11

Dobrý den, prosím o radu co použít na atop. exém. Trápí mě již několik let v obličeji a na čele. Lékařka mi dala masticku ale ta nepomohla a pak mi řekla, že to nejde vyléčit. Děkuji Jarda

Autor: valentina [Reaguje na: Martina]
Datum: 24.02.2014, 19:19:45

Pani jasi oto myslim žetoje egzem rada odemně..

Autor: valentina [Reaguje na: Laila]
Datum: 24.02.2014, 19:16:58

Ano jasi otom mislim žetoje egzem pani/e

Autor: Petra [Reaguje na: Martina]
Datum: 12.02.2014, 10:59:46

U naší malé se ekzém objevil kolem 20tého měsíce. Nejprve jen tak trošku a pak to propuklo daleko více. Protože jsem v té době už měla spousty skvělých zkušeností s čistě přírodními produkty, vyzkoušeli jsme je i na atopický ekzém. Nebylo to ze dne na den, ale po 3/4roce se nám podařilo zvítězit a to bez jakýchkoliv kortikoidních mastí!!! Ráda poradím : petrapos@post.cz

Autor: Martina [Reaguje na: Martina]
Datum: 12.01.2014, 23:13:15

Všem atopikům (sama jsem atopik) vřele doporučuji oleje - především pak kokosový, jojobový, občas trochu tea tree oleje. O kokosáku se v současnosti mluví už hodně, takže žádná novinka, ale na moji kůži (jednu ruku jsem měla jak stařena - rozpraskaná do krve, šupiny, svědění) to vážně zabralo nejvíc ze všech zkoušených přípravků. Kokosový olej je údajně antibakteriální, antivirový a antimykotický, pokožku krásně zvláčňuje, jojobák je protizánětlivý a krásně se vstřebává, nezanechává mastný film. Tea tree má obdobné vlastnosti jako kokosák, ale měl by se nanášet jen lokálně, moc nehydratoval, jde spíš o přírodní dezinfekci. A co se týče vnitřní péče - omezovat potraviny, na které jste alergičtí, po kterých víte, že se vždy osypete. Atopický ekzém je porucha imunitního systému - mutace protilátek IgE (Imunoglobulin E), které jsou zodpovědné za alergické reakce. U atopiků bohužel nefungují tak jak mají, jsou hypersenzitivní, takže se spouštějí častěji než by měli - tzv. přehnaná reakce imunitního systému. Proto se u atopiků často souběžně vyskytuje také astma, senná rýma a jiné alergie. Neříkám, že se musí některé potraviny vyloučit z jídelníčku úplně, to prostě nejde, sama jím úplně všechno, jen jde o to, v jakém množství. Jinak teď piju kopřivový čaj (max. 10- denní kůra), prý také pomáhá. Dobré je i pití melty, je to odvar z čekanky, a pravidelné pití pročišťuje krev (může se přidat na dochucení trochu mléka, pokud vám mléko nic nedělá.....Shrnuto - atopický ekzém se nedá natrvalo vyléčit, problém tkví v mutaci genu a s tím už se nic nenadělá, dá se ale významně potlačit - zevně: výše zmíněnými oleji, také pomáhá sluníčko a moře; vnitřně- zdravou životosprávou a hlavně se nestresovat, stres tuto dermatitidu často aktivuje a jen a jen zhoršuje . Snad to někomu pomůže, mně osobně to hodně pomohlo :-)

Autor: Veronika [Reaguje na: Martina]
Datum: 21.05.2013, 13:55:02

Zdravím, lidé v mém okolí slaví skvělé výsledky co se jakýchkoli exémů, vyrážek i bercových vředů, plísní a podobně týče s přírodnímí připravky obsahujícími velkou koncentraci aloe vera gelu, který je jak po staletí známo vlemi detoxikující a hojivý. Pokud bych vám mohla jakkoli poradit, tak se na mne prosím obraťte. Hodně štěstí

Autor: Lenka [Reaguje na: Pavel Golian]
Datum: 02.03.2013, 08:47:48

Velmi bych uvítala radu, s ekzémem bojuju už víc jak 5 let, při stresu se zhoršuje a stres je na FaF téměř pořád. Docela se děsím státnic, po posledním zkouškovém jsem málem skončila v nemocnici... Pokud máte nějaký tip, jak se ho zbavit, prosím Vás o kontakt na email nelyccka@seznam.cz. Děkuju

Strana: 1 2 3
NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

Kožní problémy, ATOPICKÝ EKZÉM, ekzémy obecně - co s tím?

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek...

Mgr. Filip Vrubel

E-preskripce, hlášení cen...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Změny v odměňování lékáre...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Stanislav Havlíček

ÚOOÚ - SÚKL koná v rozpor...

Mgr. Stanislav Havlíček

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.