Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Ing. Daniel Horák

Ing. Daniel Horák: Chceme se v rámci Evropy bavit o problémech, které nás trápí a jak k nim jednotlivé země přistupují

Rozhovor s Ing. Danielem Horákem, předsedou představenstva Evropské federace lékárenských sítí, o 1. Mezinárodní konferenci o budoucnosti poskytování farmaceutické péče, která se konala v Praze.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny? [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): HOSPODKA MARTIN MUDR. [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 07.07.2015, 15:22:21

Že by autorova paranoia???

[Bezpečnostní zpráva diskuzního fóra: Z uvedené IP adresy se dosud přihlašoval jiný uživatel pod jiným jménem. | Browser IE6 | OS Win98]

Reakce k tématu…

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: Martin Dočkal [Reaguje na: HORÁČEK]
Datum: 09.07.2015, 08:31:04

Dobré ráno,
ano, v blogu prezentuji svůj osobní názor, k tomu blogy slouží.

Nemám žádnou averzi vůči instituci komora, naopak, byl jsem dlouholetým zastáncem povinného členství. Ale její funkce a práce pro členy se časem vytratila a stala se "klasickou úřednickou institucí" a už jsem to tu psal dříve, spíše bankomatem pro vyvolené. To je objektivní stav věci, který slyším od opravdu mnoha lékárníků.

Pokud vedení věnuje diskuzi se členy (myslím diskuzi, které se mohou zúčastnit všichni, na sjezd se řada nedostane z důvodu, že se nesejde OSL) pouze 3 hodiny za volební období, je to podle mě opravdu málo a neúcta k názoru členské základny. Když se se členy nikdo pořádně nebaví, nedivte se, že ztratí zájem o "něco se snažit".

Proč se sněm nekoná častěji a proč se nekonal už na jaře? Myslím, že mnoho zejména majitelů lékáren zajímá, co bude dál po nevyjednaných odměnách. Myslím, že vynaložit příspěvky členů na pravidelná setkání by bylo přínosnější než řada tzv. "mediálních" aktivit.

Podle mě je diskuze mezi lékárníky minimální, ze strany vedení v poslední době v podstatě žádná (Vy jste výjimka) a to je strašně špatně! Když se lidi mezi sebou nebaví, vznikají nedorozumění, nejasnosti a skepse.

Proto je nutná zásadní reforma komory, anebo její nepovinnost (ostatně to by ji pročistilo od těch, kteří se s ní "jen vezou" od těch, kteří chtějí reálně něco dělat).

A že se bojí veřejně vystoupit? No nedivte se, když si za jiný názor vyslouží obvinění, že "jsou mimo mísu, píšou bláboly" apod. I to je, podle mého názoru, neúcta k názoru členské základny.

Martin Dočkal

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: HORÁČEK [Reaguje na: Martin Dočkal (autor)] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.07.2015, 14:47:59

Dobrý den pane kolego,
původně jsem reagovat nechtěl, ale budiž. Především si myslím, že Vaše averze vůči vedení komory, případně vůči této instituci vůbec, u Vás generuje čím dál neobjektivnější názory a hodnocení. Píšete,že vedení přehlíží názory členské základny, ale v příspěvku neuvádíte žádné důkazy,jen že si to myslíte. Snažíte se to odvodit z některých aspektů týkajících se nadcházejícího sněmu, ale opět jen prezentujete Váš pohled na věc.
Zveřejnění: konání sněmu v Brně bylo odsouhlaseno na představenstvu 17.6.,na webu komory se objevilo 1.7., vyjde upoutávka i v příštím dvojčísle Časopisu českých lékárníků.
Je oznámení 2a 1/2 měsíce před akcí snad pozdě? Výzva na webu bude jistě aktualizována později. Ze zkušeností vím, že valná většina se pro účast rozhoduje příp. přihlašuje na poslední chvíli.
Místo konání. Mnohokrát jsme slyšeli nářky, že většina akcí je v Praze. Brňáci nás požádali, zda by porada předsedů a s tím i sněm nemohl být v Brně a nabídli hotel u prýglu, jede k němu šalina. Představenstvo souhlasilo. Z Plzně je to hůře dostupné, z Moravy většinou lépe. Proč nebyla nabídnuta fakulta nevím.Odvozovat z toho nezájem o názory základny je fakt paranoia.
Těsně před sjezdem: nevím jestli 1 a 1/2 měsíce je těsně, nevím ani kdo ze současného představenstva má snad obavy před volebním sjezdem z konfrontace s členskou základnou.
Kdyby tomu tak bylo, nekoná se žádný sněm.
Hosté: Asi pane kolego už víte, kdo z hostí pozvání přijme, já to nevím. Jejich zdravice se dají zredukovat na pár minut. Pokud na ně budou dotazy z pléna ,pak O.K., pokud ne,
budou tam sedět, možná dodají akci glanc.
Doba na diskuzi- oficielně 3 hodiny, většinou se v případě zájmu dá ukončení posunout. Je-li dobře moderovaná, probere se mnoho věcí. Sněm je platforma informační a to oboustranně, ale není tím orgánem, který mění řády, od toho je sjezd. Zda je 3 hodiny málo ukáže realita. Bude -li času hrubě chybět,budou-li diskutujicí omezováni v projevech, POTOM bych si možná troufl napsat, že jde o POHRDÁNÍ NÁZORY ČLENSKÉ ZÁKLADNY.
Poněkud mne znepokojuje, že jak píšete, jsou kolegové bojící se vyjádřit svůj názor zde, nebo na webu komory. Nemyslíte, že takoví sotva najdou odvahu veřejně vystoupit na širším lékárnickém fóru?
Tolik k tomu faktickému a technickému kolem sněmu. Budu-li mít chuť a čas napíšu něco "ideologicko politického".
Reforma komory musí být razantní píšete a já s Vámi souhlasím.
Horáček

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: Míla [Reaguje na: HOSPODKA MARTIN MUDR.]
Datum: 08.07.2015, 11:49:55

Také bych zejména u vysokoškolsky vzdělaných lidí očekávala spíše věcné argumenty, než osobní a vcelku hodně trapné napadání. Ačkoli když se podíváme po celém tomto státě, asi to není reálné.

Míla

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: Martin Dočkal (autor) [Reaguje na: HORÁČEK] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.07.2015, 10:44:01

Pane doktore,
můžete být, prosím, alespoň v jedné věci konkrétní? Já jsem ve svém příspěvku napsal, proč si myslím, že vedení komory názor členů přehlíží a proč to považuji za chybné.

Zjevně to není jen můj názor, protože se mi zatím přímo ozvalo asi 40 lékárníků (ne všech čtenářů, ale lékárníků), kteří můj názor sdílí, ale bojí se jej veřejně vyjádřit, aby to neschytali jako já zde, anebo řada dalších kolegů třeba i na komorovém webu za jiný názor. Už z toho je patrné, že "něco" je špatně a tříhodinová diskuze to asi nevyřeší. Zvlášť při takovém počtu hostů zbyde pro lékárníky možná hodina. To se Vám zdá jako správné a přínosné?

Martin Dočkal

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: HORÁČEK [Reaguje na: radim] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.07.2015, 09:03:36

Omlouvám se za nesprávnou identifikaci své osoby, kterou jsem odkliknul díky mé nepozornosti na cizí jméno. Omlouvám se tímto i Dr. Hospodkovi.Možná jsem také paranoidní, ostatně to jsme občas všichni, ale tentokrát to byl omyl. Autor je však v tomto článku dost vedle v mnoha ohledech, na tom trvám. Horáček

Re: K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?
Autor: radim [Reaguje na: HOSPODKA MARTIN MUDR.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 07.07.2015, 17:35:50

paranoiou trpíš spíš ty, když se podepisuješ pokaždé jinak:-))

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Jakou váhu má skutečně pro vedení komory názor členské základny?

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Ud...

PharmDr. Ondrej Sukeľ a M...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

Ing. Jiří Pirner

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jiří Pirner

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Elektronická preskripce, ...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.