Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…o lékárenství víme vše!®

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): PharmDr. Lubomír Chudoba [Počet reakcí: 4, Zobrazit]
Datum: 30.08.2015, 11:33:44

Pane doktore Dočkale,
zaměstnankyně Lékárnické akademie přiřadila do monitoringu ČLnK odkaz/prolink na vyjádření, které Vám poskytl Mgr. M. Hojný, viceprezident ČLnK, k novele zákona č. 95. Jsem na dovolené, proto si až po návratu budu moci zjistit okolnosti. S odkazy na prolinky u žádného média problém nemáme, natož u článků, které sami připravujeme či poskytujeme. Ano, v případě Apatykáře jsme dosud nikdy prolink nedávali. Důvodem je skutečnost, že o aktuálním vývoji v oblasti lékárenství informujeme členy Komory sami, nezkresleně a s výhodou, že navrhované novely zákonů připomínkujeme a všechna důležitá témata projednáváme přímo s exekutivou a politiky. U témat "nadnárodních" jsme pak účastni jednání vedených na půdě naší evropské asociace PGEU a máme výborné kontakty na představitele lékánických komor členských zemí EU. Vaše příspěvky a osobní názory spojené s činností naší Komory jsou ale často skutečně "originální" až manipulativní. I co se týče novely zákona 95 k mému překvapení "objevujete Ameriku". O novém schematu specializačního vzdělávání přednášíme lékárníkům minimálně 3 roky, nejen na sjezdech ČLnK. A není naší vinou, že se legislativa projednává s takovým zpožděním. Pokud se Vás tedy zveřejnění odkazu dotklo, pak se za kolegyni z Lékárnické akademie omlouvám.
Zdravím PharmDr. Lubomír Chudoba, prezident ČLnK

Reakce k tématu…

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: Richtr [Reaguje na: Martina Chytilová]
Datum: 01.09.2015, 09:21:48

Milá paní Chytilová,
sebestřednost a arogance jsou vůdčími vlastnostmi současných politiků, to bych nevyčítal. Ale lékárníci by si hlavně měli provést - vaší hantýrkou - revizi poměru riziko/benefit. A tady, bych řekl, že ten poměr rozhodně není vyvážený.

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 31.08.2015, 22:07:12

Jsem moc ráda, že kolegyně Horáčková panu prezidentovi vysvětlila podstatu článku, neboť jeho reakce je úplně mimo. Pokud ovšem s takovou sebestředností a arogancí jedná i s institucemi, vůbec se nedivím, že lékárenství spěje do záhuby.

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: Míla [Reaguje na: PharmDr. Lubomír Chudoba]
Datum: 31.08.2015, 20:08:19

Zdravím Vás, pane Dočkale,
jsem zrovna na dovolené:-) Ale jak vidíte, stále sleduju Váš web, mimochodem díky za novou mobilní verzi, líp se mi v tom orientuje! A opět se nestačím divit. Udělat evidentní faul a namísto omluvy ještě toho, kdo se proti němu ozve napadnout, tomu fakt říkám "odvaha"! Z Vaší reakce je opět poznat, že hrajete o dost jinou ligu a věřte, že ve farmabranži se to ví, proto mě ani nepřekvapuje Vaše pageviews. Naopak reakci druhé strany vnímám jako nádhernou ukázku nezvládnuté krizové komunikace (dáte mi souhlas? :-)) ). Vždy varuji klienty před podobným emotivním vyjádřením, protože ohrožují pověst celé firmy (lidé se mění, firma zůstává a jakou image si vytvoří, taková se s ní dál potáhne).

Pro pana Velechovského - to víte, že to má agentura pojištěno. Je naprosto zásadní, že si nemůže ten, kdo si monitoring objedná dělat s jeho výstupy, co a jak se mu zlíbí. Většinou si tam dají něco podobného (příklad smluvních podmínek k monitoringu tisku):

Odběratel bere na vědomí, že obsah a struktura Výstupů, Výsledků jakož i databáze a informace v ní obsažené jsou chráněny zákonem číslo 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „autorský zákon“). Užití obsahu Výstupů, Výsledků, jakož i jejich částí, nad rámec vnitřní potřeby odběratele je neoprávněným zásahem do práv chráněných autorským zákonem, za který odběratel odpovídá ve smyslu právních předpisů. S ohledem na to bere odběratel na vědomí, že porušením těchto omezení může dojít k porušení práv třetích stran, a tím ke vzniku škody značného rozsahu na straně dodavatele jako smluvního partnera těchto třetích stran.

Takže bez souhlasu použít ochrannou známku, tomu říkám správnej adrenalin:-) Obava jedné z diskutujících je více než na místě (je vidět, že se trošku vyzná), zejména země staré EU si to hlídají poměrně hodně.

Držím palce, nenechte se otrávit a veďte svůj web tak, jako dosud! Možná, že v monitoringu komory nejste, ale u všech ostatních zcela jistě:-)
Míla (fanoušek Apatykáře)

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: PharmDr. Martin Dočkal [Reaguje na: Katarína Straková]
Datum: 31.08.2015, 10:56:31

Dobrý den, paní Straková,
na portálu APATYKÁŘ® je jasně uveden způsob komunikace, viz. http://kontakty.apatykar.info/kontaktovat-redakci/. Používáme už dlouhodobě standardní formulář, který využívají jak média, tak odborné společnosti, asociace či orgány státní správy (ostatně i naše redakce, pokud chce získat oficiální vyjádření, postupuje podle postupů stanovených daným subjektem). Je to především z důvodu antispamové ochrany. Pokud byste použila tento standardní způsob, Vaše zpráva by se k nám jistě dostala. To se však na základě Vašeho nesprávného postupu nestalo.

Jak je v Prohlášení vydavatele jasně uvedeno, použití jiných emailových adres (tj. zde neuvedených, tzn. negarantovaná komunikace) nezaručuje, že se informace dostane k adresátovi. Např. já mám svou soukromou adresu s poměrně silnou ochranou proti spamu a emaily z adres, které nepovolím mi jednoduše nepřijdou (automaticky je poštovní server smaže).

Každopádně Váš postup mi i tak přijde poměrně neprofesionální. Např. náš postup je nastaven tak, že v případě autorizace hosta k podcastům jej kontaktujeme pouze na jím uvedené kontakty a pokud neodpoví, kontaktujeme jej opakovaně. Zcela určitě si nedovolíme podcast zveřejnit, pokud není odsouhlasen.

PharmDr. Martin Dočkal

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková [Reaguje na: Katarína Straková]
Datum: 31.08.2015, 09:15:24

Vážená paní Straková, ono je hezké, že jste zveřejnění článku poptávala, ale rozhodující je, jestli jste obdržela mailem souhlas s použitím ochranné známky. Pokud ne, tak se bohužel nemůžete vymlouvat na to, že jste cokoli poptávala, prostě pak toto nelze použít. A znova opakuju, že link, citace není problém. Nejde totiž jen o Apatykáře, ale o jakýkoli jiný zdroj informací. Nerada bych, aby došlo k tomu, že komora, tedy potažmo my všichni, budeme platit někomu nemalé částky za porušení autorských práv. Doporučuju Vám si k této problematice nejdřív něco nastudovat, než budete tvořit další Monitoring médií se staženými logy (ostatně třeba použité logo ČT - na webu České televize jsou ke stažení oficiální loga pro tisk - to, co používáte v Monitoringu, není ani jedno z nich...).

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: Katarína Straková [Reaguje na: PharmDr. Lubomír Chudoba] [Počet reakcí: 2, Zobrazit]
Datum: 31.08.2015, 09:01:02

Vážený pane redaktore,

upřímně se Vám omlouvám za použití loga Vašeho tak tvrdě vybudovaného média a slibuji Vám, že se to již nestane.
Zároveň Vám doporučuji projít si poštu, konkrétně ze dne 27.8.2015 ve 13:16, kde jsem na Vás zveřejnění článku zdvořile poptávala.
S přátelským pozdravem
Katarína Straková.

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: Velechovský [Reaguje na: PharmDr. Lubomír Chudoba]
Datum: 31.08.2015, 08:27:15

Dobrý den,
též se domnívám, že o nějaký prolink nejde, jako psala paní doktorka přede mnou, zjevně došlo k nepochopení podstaty problému. V případě, že je registrována ochranná známka, nesmí být použita bez svolení majitele. Máme v tom díky absolvovanému soudnímu sporu, bohužel, poměrně praxi, naštěstí nakonec došlo k urovnání, kdy protistrana chybu uznala v neblahém očekávání, kolik ji ta legrace může stát (máme zahraničního vlastníka a Němci jsou na tyto věci poměrně hodně akorátní).

Nevím, jak je to v případě zaplaceného monitoringu médií nějakou agenturou, ale moc bych se divil, kdyby to dávali bez souhlasu. Osobně mě spíše překvapuje tón reakce. Myslím, že zjevná chyba by se měla spíše uznat, ne se vymlouvat na nějakou "paní ze sekretariátu" a útočit.

Velechovský

poptávka článku
Autor: Katarína Straková
Datum: 31.08.2015, 08:15:23

Vážený pane redaktore,

upřímně se Vám omlouvám za použití loga Vašeho tak tvrdě vybudovaného média a slibuji Vám, že se to již nestane.
Zároveň Vám doporučuji projít si poštu, konkrétně ze dne 27.8.2015 ve 13:16, kde jsem na Vás zveřejnění článku poptávala.
S přátelským pozdravem
Katarína Straková.

Re: K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace
Autor: MVDr. Mgr. Kateřina Horáčková [Reaguje na: PharmDr. Lubomír Chudoba] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 30.08.2015, 21:18:04

Pane prezidente, nemůžu mluvit za dr. Dočkala, ale z mého pohledu vlastníka jiného webu: nevidím problém s použitím linku, ostatně v tom Monitoringu médií je uvedena i citace, odkud je čerpáno. Problém je v použití loga. Já chápu, že ten, kdo tvořil to pdfko, chtěl, aby to vypadalo hezky. Ale logo jakékoli instituce nebo v tomto případě portálu už si nemůžete vytvořit jen tak, zvlášť je-li chráněno ochrannou známkou. Musíte použít oficiální logo. Řada institucí má na svých webech odkaz na logo ke stažení a vždy má u toho uvedenou informaci, že lze pro tiskové a případné jiné účely použít pouze toto oficiální logo. V případě Apatykáře jste si měli buď vyžádat oficiální logo, nebo použít jen danou citaci bez loga, ale nelze si jej stahovat např. z titulky nebo tvořit na koleně. To by bylo totéž, jako kdybych si já sama tvořila lékárenský kříž a používala jej oficiálně místo toho komorového.

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Ochrannou známku nesmí používat někdo, komu nepatří, ani profesní organizace

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík

Reakce právního zástupce ...

Mgr. MUDr. Jaroslav Marší...

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Lékárnické studium

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.