Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…lékárenství začíná tady!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Pavel K. [Počet reakcí: 3, Zobrazit]
Datum: 08.11.2015, 09:05:30

Především chci redakci poděkovat za precizně podaný a skutečně nezávislý pohled na sjezd. Sledoval jsem od pátku a obdivuji vaše nasazení - informace byly okamžitě k dispozici, což nebylo nikde, dokonce ani komorový online souhrn výsledky neměl (až druhý den, ačkoli byly antidatovány), což je úsměvné.

Co už tak úsměvné není, je složení vedení. Když jsem si navíc dnes v médiích přečetl, že lékárníci chtějí více peněz kvůli špatné ekonomické situaci lékáren, není mi jasné, proč ve vedení není více kolegů ze skutečně nezávislých lékáren, kterých se problémy bytostně dotýkají, ačkoli kandidovali? To by přece mělo být aktuálně tím hlavním tématem? Cožpak platba za osvědčení nebo pokuta za CV je teď to, co nás skutečně pálí?

Nevím, asi už tomu lékárenství nerozumím, přece jen jsem už starší člověk, ale potvrzení stávajícího trendu nepovažuji za správné. Doba je tvrdá a stávající trend se ukázal jako nefunkční. Jak jsem navíc z textu pochopil, větší možnost zapojení členů se neplánuje - elektronické volby stále nebudou.

Inu, Pán Bůh s námi a zlý pryč!

Reakce k tématu…

Re: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu
Autor: Pavel K. [Reaguje na: Jan Hašek]
Datum: 09.11.2015, 17:47:22

Ale kolego, to přeci není o tom, kolik jich tam má být, ale zda ti vybraní skutečně zastupují plnohodnotně zájmy nezávislých veřejných lékáren. Kolik je tam takových nyní - čtyři, pět? Víte, lidem s funkcí a penězi roste chuť a ne každý zůstává věrný svým dřívějším předsevzetím. Někdo pracuje na svém mediálním obraze, někdo si léčí komplex malého města a jen zlomek zůstává věrný původním myšlenkám, se kterými do představenstva vstupoval. Nu, ale kolik takových tam skutečně je? Pokud řešíme odměňování malých lékáren, očekával bych více lidí typu dr. Horáčka, kerý měl skutečné právo mluvit za malé lékárníky, protože, pokud se nepletu, je stále OSVČ.

Re: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu
Autor: Jan Hašek [Reaguje na: Pavel K.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 09.11.2015, 16:17:47

ad dotaz není mi jasné, proč ve vedení není více kolegů ze skutečně nezávislých lékáren, kterých se problémy bytostně dotýkají, ačkoli kandidovali?

Kolik myslíte, že tam provozovatelů v představenstvu je, a kolik by jste si přál ?

Re: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu
Autor: účastník sjezdu [Reaguje na: Martina Chytilová]
Datum: 09.11.2015, 08:19:28

Paní kolegyně, že se do představenstva nedostali i zástupci řetězců bylo způsobeno i mimořádnou snahou moderátora při představování kandidátů a voleb. Nejen, že jeho výkon byl tristní (že by prezidentská viróza?), pletl si jména, názvy lékáren, odkud kandidáti jsou, kandidáty i vynechával, no strašné, ale záměrně a nesmyslně zdůrazňoval, že kandidát je z řetězce místo toho, aby nechal mluvit je samotné. Celým sjezdem se linulo jasné sdělení drmax=nevolit, zašlapat. Můj obdiv má kolega Dědík, který tam i přes neustálé osobní útoky zůstal až do konce.
Takže o nezávislém představování nemůže být ani řeč. Prostě ostuda, kterou završil kandidát-fotograf. Nebudu se tady rozepisovat, kdo tam byl, ví co myslím. Byla to už tak dost velká ostuda, není nutné to zveřejňovat ještě dále. Ale pokud toto viděli novináři, musejí si o nás myslet, že nejsme jenom prodavači, ale i spolek bláznů!

Jinak souhlasím s Vaším názorem - byla to zinscenovaná fraška, o odměňování lékáren se neřeklo skoro nic ačkoli to prý mělo být hlavní téma a poprvé mě mrzel výkon našeho právníka. Jeho výklad vždy považuji za odborně erudovaný. Ale bylo mi Vás líto, když se do Vás pustil jen proto, že jste měla jiný názor, než ostatní. Vždycky jsem ho považoval za profesionála, ale tentokrát hodně přestřelil. Odjížděl jsem otrávený a příště už mě tam nikdo nedostane.

Re: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu
Autor: Martina Chytilová [Reaguje na: Pavel K.] [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 08.11.2015, 23:58:18

Návrh na elektronické volby jsem podala já, bohužel neprošel, právní zástupce Dr. Maršík mi vysvětlil "tisíc důvodů, proč to nejde". Přišlo mi to lehce manipulativní, než profesionální, ale je to jen můj osobní názor. Ale děkuji těm delegátům, kteří při hlasování vyjádřili souhlas s mým návrhem - těm aspoň záleží na tom, aby o osudu naší profese hlasovalo více kolegů než jen ubohých cca 100, co byli na sjezdu. Já mám čisté svědomí, že jsem se o to aspoň pokusila a snažila se objasnit důvody, proč tento způsob voleb chci.
Jinak můj dojem ze sjezdu - hodně velká fraška a absolutní pasivita delegátů, téměř nikdo se ani kandidátů do představenstva na nic neptal, což považuji za smutné. Asi všichni všechno vědí.
Je taky škoda, že se do představenstva nedostali kandidáti z řetězců, myslím, že by to prospělo vzájemné komunikaci a výměně názorů.

Re: K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu
Autor: Lenka [Reaguje na: Pavel K.]
Datum: 08.11.2015, 15:44:22

Tak hlavně je super, že za osvědčení se bude platit pětikilo a nejlépe i za kontinuál, na kterej stejně prdí stále víc lidí, protože je úplně jedno kdo splní a nesplní. Skvělé delegáti, jen tak dále! Za chvíli nás max a další převálcujou, lékárny už skoro neexistujou, ale hlavně, že si sami ještě schvalujeme co nejvíc podmínek a omezení, fakt super!!

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Lékárníci v Benešově posílili stávající trend, presidentem znovu zvolili PharmDr. Lubomíra Chudobu

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., lékárníci z regionů

Nevybírání regulačních po...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., l...

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.