Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…o lékárenství víme vše!®

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: Rothovor o reexportech (dr. Sukel)

TÉMA ZAVEDL(A): Insider [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 01.09.2016, 13:54:00

Zajímavý nápad, ta slovenská novela. Díky za poučný rozhovor, nikde jsem to v odborných médiích nezaznamenal, přitom je to vcelku zásadní věc.

Pokud jsem tedy správně pochopil dr. Sukele, tak vyvážet budou jen výrobci (držitelé osvědčení o registraci). Takže se min. ukáže, kolik těchto reexportních byznysů jde/šlo přímo ze zastoupení farmafirem. Je veřejným tajemstvím, že se na tomto byznyse podílejí konkrétní lidé z CZ/SK poboček, ačkoli jejich oficiální sdružení (AIFP) tvrdí, jak firmy jsou proti. Je tak pro mě překvapivé, že to prošlo firemní lobby, ale pokud se to skutečně schválí, může to poměrně účinný nástroj. Byť si nedělám iluze, že si patřiční své cestičky opět najdou.

Reakce k tématu…

Re: Rothovor o reexportech (dr. Sukel)
Autor: Ivan [Reaguje na: Insider]
Datum: 02.09.2016, 11:36:51

Najdou si je zcela určitě. Mluvil jsem se svým slovenským kamarádem a ten mi říkal, že tu novelu nechtějí ani lékárníci. Řada z nich v tom jede, jinak by neudrželi provoz lékárny a prý by jich to tímhle hodně zlikvidovalo.

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

Rothovor o reexportech (dr. Sukel)

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

Změna DPH u léčiv jednozn...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Helena Vanžurová

Možnosti studentských vým...

Helena Vanžurová

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regula...

Karolina Korodi

Živá reportáž z akce

Mistrovství v lékárenské ...

Živá reportáž z akce

10. Noc muzeí v Českém farmaceutickém muzeu v Kuksu

10. Noc muzeí v Českém fa...

10. Noc muzeí v Českém fa...

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 1. – zdravo...

PharmDr. Martin Beneš

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.