K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech) – Diskuzní fórum – APATYKÁŘ®Diskuzní fórum – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaDISKUSNÍ FORUM – Konkrétní diskuze k tématu
» PŘIDAT NOVÉ TÉMA
» PŘEHLED VŠECH TÉMAT
» PRAVIDLA DISKUZE

TÉMA: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech) [Přečíst článek]

TÉMA ZAVEDL(A): Rycka MIlan - elektrosat [Počet reakcí: 1, Zobrazit]
Datum: 28.12.2005, 17:02:50

Vážená paní doktorko,
také žiji v obci s 3,2 tis obyvatel, kde jsou 1 prakt. doktor, 1 zubař, 1 pediatr, dojíždí 2x t ýdně gynekolog a smozřejmě lékárna.Nikdo z těchto zdravotníků díky benevolenci obec. úřadu neplatí nájem ("podpora zdravotniků, zdravotníci včetně lékárny jsou tu pro obačny")
Nikomu nezávidím jejich pdnikání ani jejich příjmy. Nesnáším však ubrečenost a především histerii lékárníků v souvislosti se sníženou marži !!!
Podnikání je vždy riziko.
Sám podnikám, jsem VŠ elektro. Zařídil jsem si elektroprodejnu na vesnici. Paráda v začátku 90 let. Bum satelitů atd. Zkrátka dobrý business.
Pak přišly supermarkety, dampink. ceny. Musel jsem propustit zaměstance a snažít se konkurovat službami. Abych mohl konkurovat supermarketům,musím jezdit za zákazníky, seřizovat elektro na místě, radit. Např.a o Vánocích jsem večer 6x musel jít naladit novou televizi. Prostě konkuruji supermarketům službami.
A o 20% státem garantovanou marži si musím nechat pouze zdát !!!
Taková marže jakou mají lékárny na léky by se mi také líbila. A to lékárna nemá žádné náklady na marketing. Vidím to na naši lékárnici. Nové luxusní auto, každoroční dovolená v zimě na hory (s distributory léčiv, pod hlavičkou jakoby odborného semináře, který si dá nákladu), také Dubaj a jiné exotické místa - vždy odborný seminář - nákladová položka) A to ještě udělá přednášku pro zastupitelé s fotkami. Divím se že na to neskočí finančák.
Otevřeno do 16 hodin, do té doby dokud ordinuje doktor. Jinak a´t si jedou pacienti do 15 km supermarketu. Odpoledne vydává léky laborantka nebo dokonce sanitářka....
Kdyby lékárenství nebyl dobrý business, asi by nevznikaly stále nové lékárny, včetně různých s.r.o. EUROPHARM, Česká lékárna provozovatel PENTA a jiné. Zahraniční investoři přece neinvestují do prodělečné činnosti !
Stačí se podívat na tomto servru na inzeráty.Nabízejí především skvělé platy, byty atd. (viz namátkou vybírám přímo zde v sekci inzeráty)
Prosím nebrečte. Pokud nějaká lékárna zkrachuje, třeba na vesnici, pán doktor určitě zaujme operativně jejich místo. Jelikož moje žena je také lékařka už se na schůzi praktických doktorů na to těší až budou moci legálně vydávat svým pacientům léky jako kolegové např. ve Śvýcarsku.
PROSÍM NEBREČTE. MĚLI JSTE SE DOPOSUD MOC DOBŘE !!! V podsatě se jedanlo o stání zakázku.
Pro ilustarci namátkou viz inzeráty:
Lékárna v Praze 9-Vysočany nabízí volné pracovní místo vedoucí lékárny event. odborný zástupce. Skvělé platové podmínky, lékárna dobře dostupná MHD. Nástup možný ihned.

Kontakt: RNDr. Jiří Malátek, tel.: 725 190 267, LEJIKA@seznam.cz.
NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ (Vloženo: 26.12.2005)Hledáme magistra do zavedené lékárny v Brně a v Bzenci (Jihomoravský kraj). Nabízíme dobré platové podmínky, práci v příjemném kolektivu. Možnost zajištění ubytování.

Kontakt: Jaroslava Pavlíková, tel.: 602 205 968.
NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ (Vloženo: 26.12.2005)Lékárna U svaté Alžběty ve Znojmě přijme magistra farmacie na plný pracovní úvazek. Vynikající platové podmínky, příjemný kolektiv, možno zajistit bydlení.

Kontakt: Jana Hrdová, tel.: 515 224 562.

Reakce k tématu…

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Pankowský [Reaguje na: Rycka MIlan - elektrosat]
Datum: 12.10.2009, 18:36:50

Záleží na poloze lékárny. Někdo vydělává miliony a jezdí v mercedesu, jiný má pech a žije od měsíce k měsíci. Normální tržní stav, no.

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: PharmDr.Z.Sklenář
Datum: 17.01.2006, 15:21:26

Pane Rycko, jen pár vět k Vašemu příspěvku, většinu již řekli kolegové. Co lékárníci hlavně chtějí?Pevné ceny léků,pevné doplatky! A jelikož Vy tak rád přirovnáváte a srovnáváte, naváži na Vás.Když může být pevná cena cigaret, proč by nemohla být léků,ne? Když jsme u těch cigaret - paradoxní je, že na cigarety, u kterých je prokázán karcinogenní účinek, smí být reklama. Na homeopatika, u kterých není prokázán léčebný účinek (ale schvaluje ho SIKL) reklama být smí. Na doplňky stravy, které nemají prověřenou účinnost (pouze bezpečnost) reklama být může...Ale to jsem odbočil.
Po úsporách volají několik let právě lékárníci.Jenže kdo píše léky?Lékaři.Lékárník neovlivní spotřebu léků. Lékárník ale vidí, kolik léků (většinou neprošlých a nespotřebovaných, na recept a nedoplatkové...) vrátí lidé zpět do lékáren. Jsou to miliardy. A to nevíme, kolik toho lidé vyhodí do popelnic, spláchnou do záchodu apod.
A po čem dalším volají lékárníci?Po zrušení úhrady volně prodejných léků! Ibalginy, paraleny, ascorutiny...Těch pár korun má na ně každý, ale to jsou ta léčiva, na něž jsou zbytečně vynaložené každoročně nemalé částky. Zbytečně. Však jak to chodí u lékaře -"když už jsem u vas, tak mi napište ten Ibalgin"...V našich podmínkách je přeci nepřípustné, aby pacient odešel od lékaře bez receptu!!
Takže: bude-li systém nastaven tak,že lékárny mezi sebou budou konkurovat službami, ne cenami regulovaných,podotýkám regulovaných léčiv, pak se můžeme bavit nad otázkou "neúměrně vysoké" marže.
Problém je totiž stále v tom, že lidé sice chtějí kapitalizmus, svobodu, ale přemýšlí stále "socialisticky",tj. všechno zadarmo (nota bene léky-ty přece potřebuju!!), všichni stejně a běda, kdo bude mít víc. Dělník jako vysokoškolák.
Dokud se nezmění myšlení lidí, budeme stále v takovém bordelu, ve kterém se naše republika nachází.
S pozdravem
Z.Sklenář

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Petra Neoralová
Datum: 16.01.2006, 21:45:16

Vážený pane,
díkybohu Vás neznám a vy neznáte mě. Vážený, jste úplně vedle. Posuťe sám: V lékárně pracuji 15 let. Bydlím s dcerou v obecním bytě 2+1. Do práce jezdím autobusem. Kromě dcery a jezevčíka vlastním Škodu Felicia a zahradní domeček v zahrádkářské kolonii. Na dovolenou jezdíme do Chorvatska a na Šumavu. S distributorem jsem byla jednou na lyžích. Zaplatila jsem 10.000,- korun, tedy stejně jako v cestovní kanceláři. Výhodou bylo, že jsem byla na horách týden s lidma, se kterýma si mám co říct. Pokud se mi něco pokazí na autě /tak jednou za čtvrt roku/, jedu do servisu a neotevírám si svoji velkoopravnu, protože podle toho, kolik vždy peněz v servise nechám, si myslím, že autoopravna je dobrý kšeft. Letos o vánocích jsme měli v lékárně otevřeno též 24.12, 26.12 a 31.12 vždy po osmi hodinách. Celkově mi to hodilo 2.360,- korun, 500,- padlo na hlídání dcery. Čtvrtina pacientů nás navštívila o svátcích s prosíkem o léky, které jsou na předpis, neboť pan doktor odjel na lyže již 19.12, což jsem si teleonicky ověřila. Další povedenou skupinou klientů byli lékaři, oční, ortoped... kteří si nevěděli rady s rýmou nebo povánočním obžerstvím. Bez mé pomoci by sami recept nevyplodili.
Váš další velký omyl je, že by doktorovi stačilo v ordinaci 80 druhů léků. Dala jsem si tu práci a spočítala, kolik druhů léků si nechávají u obvoďáka předepisovat lidi v našem vchodu. Vyšlo mi 42 druhů léků.
A nakonec-pane, já nebrečím. Já řvu vzteky. Ještě štěstí že jste ten milion neměl! To by bylo mrtvých.
Petra Neoralová

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: redakce Apatykáře
Datum: 04.01.2006, 19:47:27

Vážený čtenáři, nejste Vy náhodou z ministerstva zdravotnictví, které také rádo vytrhává slova a věty z celkového kontextu? Když už chcete opisovat jiné články, opisujte je, prosím, alespoň důkladně a nelžete! Předseda brněnského OSL totiž pouze na dotaz novináře odpověděl, že lékáren bylo před 15-ti lety méně. Takže dokončení:

..."smál se podnikatel Karel Josífek s hrstí receptů před jednou z brněnských ordinací a dodal: "Znám sídliště, kde už je víc lékáren než trafik. Osobně nevidím důvod, proč by lékárníci nemuseli o existenci bojovat tak jako ti, kdo prodávají třeba potraviny."

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Čtenář Apatykáře
Datum: 04.01.2006, 19:24:32

Přikládám publijkovaný názor jedoho z Vaších kolegů.
Komentář zřejmě není třeba.

Předseda brněnského okresního sdružení ČLK Vladimír Holub Právu potvrdil, že v Brně a v okrese Brno-venkov je nyní 145 lékáren, zatímco před patnácti lety jich byla zhruba třetina. "O krach lékáren se rozhodně nebojím, je to zaručený byznys, jaký má obdobu snad jen v energetice či ve vodárenství,"

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: M. Dočkal
Datum: 01.01.2006, 18:41:11

Pane Rycka,
současný ministr sice (zatím) přímo neříká, že se lékárny budou rušit, nicméně postupuje přesně tak, že jim možná zanedlouho nic jiného nezbude (doufám, že přeháním).
Ty podmínky, které jsem jmenoval, jsou ale, bohužel, jen zlomkem všech, které lékárna základního (tj. žádná nemocniční, jak uvádíte) typu musí ze zákona splňovat. Chce-li praktický lékař vydávat léčivé přípravky, nic mu tomu možná zanedlouho nebude bránit, nicméně věřím, že podmínky by měly být stejné pro všechny (myslím, že ve Vašem předchozím příspěvku jste o tom psal také). Nemohu tedy souhlasit s nějakými "výjimkami", které byste navrhoval.
Lékárna rovněž již nějakou dobu nemůže mít z finančních důvodů tak rozsáhlé skladové zásoby, aby např. plně využila požadavek na prostory, které jí ukládá vyhláška. Ale toto platí a stát velmi direktivně nařizuje, co vše musí (ne může) lékárna splňovat. A to především to, co mně osobně vadí.
Výdejny - ano ty jsou svým způsobem "okleštěny", ale i výdejna patří k nějaké základní lékárně a ta musí uvedené podmínky splňovat. Není možné mít "jen" výdejnu. Věřte, že by mě rovněž bavilo vydělávat na výdejně, kde bych nic nemusel splnit a jen vydělával..
Stále omílané Švýcarsko - je to všechno hezké, ale je třeba říct lidem úplnou pravdu, ne jen část. Ministr si umně vezme to, co se mu hodí "do krámu" a ostatní taktně zamlčí. Lidé jásají, aniž by věděli, oč vlastně přesně jde. Připomíná mi to slavné tvrzení z počátku devadesátých let minulého století v kupónové privatizaci o "jistotě desetinásobku". Kde ten nyní je, že...
Teď jednu do vlastních řad - uznávám, že mnohdy zbytečně fňukáme a málo se snažíme. Na druhé straně se lékárníkům ale nesmíte divit, že jim vadí mnozí všeználci, kteří nikdy nepodnikali, do ničeho nemuseli dát peníze, nemuseli mít nesčetně bezesných nocí, zda jim pojišťovna zaplatí a oni pak zaplatí distribuci a jen vše kritizují. Pokud je podnikání v lékárenství tak triviální a vše je jasné a bezproblémové, nikomu už nějakou dobu žádný předpis nebrání, aby lékárnu provozoval. Proč to tedy nezkusí?
A k našemu ministrovi - líbila by se mi jeho opatření, pokud by je ale důsledně uplatňoval na celý sektor. Není možné tvrdit, že nejsou peníze a omezovat všechny včetně (a to mi zvlášť vadí!) pacientů a na druhou stranu nemocničním lékařům přidávat. To je nesystémové. Pokud chybějí peníze a musíme šetřit, nemůže dostat přidáno kdokoli. Takto zůstává pořád jen a jen odborářem...

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Helena Třísková
Datum: 29.12.2005, 08:44:29

Ševče,drž se svého kopyta!

Mě osobně by nikdy nenapadlo lidem vrtat zuby nebo jim stanovovat diagnozu,když na to nemám kvalifikaci.
Když chce někdo provozovat lékárnu,tak ať jde studovat farmacii .

Návod k podnikání!

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Rycka
Datum: 28.12.2005, 22:38:16

Pane Dočkale,
netvrdím, že systém zdravotní péče v ČR je ideální. Předmětem diskuse přece není kapitační platba prakt. lékářů. Mimochodem např. pojišťovna 207 takto prakt. lékařům neplatí.
Souhlasím s Vámi, že Vy jako pacient by jste chtěl být jako plátce regulátorem, aby veškerý paušál nebyl vyplýtván. Toto přece na Vašem servru v krátkých sděleních ukazujete, jak to funguje na západ od nás: e-karta a pod.
Také nejsem příznivcem současného stavu fungování zdravotnictví. Nemožnost si legálně připlatit nadstandard a zajistit třeba aby v rámci nadstandardu byl pro mne třeba 24 hodin lékař na telefonu apod.
Nikdo přece neříká, že se mají rušit lékárny. Ať sjou to spec. pracoviště vybavené všemi nutnými a validovanými přístroji. Proč by však prakt. lékař, který má ve svém léčebném portfoliu cca 50 max. 100 preparátů, které dobře zná a obvykle je předepisuje měl mít skoro stejné vybavení jako nemocniční lékárna. Vždyť to co uvádíte cituji: (mj. příprava IPLP, laminární box, pravidelné vizitace SÚKL, kompletní evidence léčiv, OPL, kalibrace, validace, důsledné dodržování cenotvorby včetně dokladů, skladovací podmínky ad.) nemají ani výdejny léčiv. Umožnění výdeje léčiv prakt. lékařům by přece neznamenalo 100% nahrazení lékáren. Viz Švýcarsko, tam je stejný počet lékáren jako v ČR a prakt. lékaři přesto mohou léky svým pacientům legálně vydávat. A neviděl jsem nikde v ambulanci laminár.
Možná Vás zajímá, proč zrovna já elektroinženýr se zajímám o lékárenství. Jednoduchá odpověď: V začátku 90. let jsme si chtěli se ženou otevřít lékárnu. Připadalo nám to logické. Žena byla donucena se privatizovat coby prakt. lékařka. Já jsem hledal místo na slunci a napadlo mne logicky provozovat lékárnu. Dokonce jsem měl už i odborného zástupce, který by mi lékárnu vedl. Co jsem však neměl, to byl milion korun, který po mně tehdy chtěla jako nelékarníkovi lék. komora. To byla v této době nepřestavitelná suma peněz. Našel jsem si proto jiný business. Přesto z povzdálí sleduji dění v lékárenství. Pravidelně navštěvuji Váš server. Líbí se mi jaké informace podávate. Nelíbí se mi však nářky nad tím, že Rath snížil o 3% marži lékárnám a ty to vidí coby totální katastrofu. Dnes také snížil platby léčebnám, snížil limity na léky doktorům. Ačkoli 100% nesouhlasím s jeho počináním, přesto uznávám, že to doposud "plýtvání" ve zdravotnictví donekonečna nejde. Že to chce změnu systému, to přece všichni víme. Že ta změna bude bolestná to víme také. Tak teď jenom aby byla správná. A to je otázka zda doleva nebo doprava.
Přeji Vám hodně zdraví a úspěchů v novém roce.
PF 2006

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Rycka
Datum: 28.12.2005, 21:48:36

Omlouvám se paní doktorce Třískové.
Jak jsem si dodatečně zjistil její lékárna Velká Bystřice jde také s dobou. Viz její internetová lékárna levneleky.cz
Štěstí přeje připraveným. Blahopřeji.
Takže dovézt lék starým a nemocným pacientům aby nemuseli do lékárny PĚŠKY asi není pro ni problém.
Rycka

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: M. Dočkal - redakce Apatykáře
Datum: 28.12.2005, 21:47:23

Pane Rycko,
dovolím si jen pár "technických" připomínek. Jsem zaměstnanec, takže Vámi uváděné "výhody", které údajně lékárníci dostávají se mě netýkají (spíše si však myslím, že jste zaměnil stran zájezdů lékaře za lékárníky).

1. Píšete, že Vaše žena je praktická lékařka na vesnici. Předpokládám tedy, že stejně jako ve Švýcarsku poskytuje svým pacientům standardně služby pevné ordinační doby alespoň od 7 do 18 hod. poté, samozřejmě, je k dispozici kdykoli na zavolání na telefonu i mimo pracovní dobu.
2. Jistoty - co říkáte na "jistotu" kapitační platby? To není "státní zakázka" jako hrom? Lékař nemusí splňovat vůbec nijakou pevnou prac. dobu (vzato do extrému - nebude-li dělat vůbec, bude jej mít pojišťovna ráda, jelikož jí nespotřebovává její peníze) a přesto má zaplaceno.
3. Chcete nestejné ceny - konkurence. Dobrá, proč lékaři mají stejnou hodnotu bodu? Já si chci třeba vybrat lékaře, který bude levnější, aby "nespotřeboval" všechen paušál na několik pacientů, ale na dvojnásobek, abych příp. nemusel v budoucnosti platit něco navíc. Co je to "soukromé léčení"? Podnikání jako každé jiné, včetně podnikatelského rizika.
4. Výdej léčiv u lékaře - klidně souhlasím za stejných podmínek, které jsou nyní nutné pro lékárny (mj. příprava IPLP, laminární box, pravidelné vizitace SÚKL, kompletní evidence léčiv, OPL, kalibrace, validace, důsledné dodržování cenotvorby včetně dokladů, skladovací podmínky ad.). Předpokládám, že lékař bude vydávat léčivé přípravky jen dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, bez úplaty firem a po dohodě s pacientem ne jen omezený sortiment, ale klidně pacient od pacienta třeba x generik od jednoho originálu či různé originály (není možné pacienta omezovat a každému vyhovuje něco jiného, je přece dobře, že tu máme takovou nabídku). Tj. nebude preferovat pouze 1-2 firmy, ale bude jich mít trvale "skladem" (objednáním pozbývá služba smyslu) klidně i několik desítek.
5. Internetové lékárny - jedna věc je "mít licenci" na e-lékárnu a druhá věc je prakticky tento servis poskytovat (když jste zmiňoval to Německo, podívejte se, prosím, důkladně, jak to tam reálně funguje). Vámi zmiňovaný server je možná "skvělý", nicméně už jen název "internetová lékárna" je zavádějící, jelikož internetové lékárny, jak sám uvádíte, zákon v ČR nepovoluje. Navíc nejde o lékárnu, ale o drogerii. I já jsem příznivcem internetu, avšak radit po telefonu či anonymním netu pacientovi stran jeho zdrav. problému je, jistě uznáte, něco jiného, než radit, kterak naladit televizor. Tím se Vás nechci dotknout, ačkoli poté, co mi satelitní technik málem "odvařil" satelit, protože si nebyl jist zapojením, jsem si raději příště vše sám nastudoval a kompletní rozvod udělal sám. Ale, já narozdíl od Vás, nepaušalizuji. Myslím, že je to, jako jinde, o lidech.

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Rycka
Datum: 28.12.2005, 21:12:21

Vážený pane magistře.
Přečtěte si prosím znovu můj diskusní příspěvek a zvláště pasáž "Nesnáším však ubrečenost a především histerii lékárníků v souvislosti se sníženou marži !!!
Podnikání je vždy riziko. "
Čtěte níže, zda si snad stěžuji na svůj nový podnikatelský osud ? Vůbec ne. Prostě jsem se musel, tak jako tisíce jiných podnikatelů přizpůsobit měnícím se podnikatelkým podmínkám. A nebrečím. A závist. To snad závidí jedině ti, co nikdy nepodnikali.
Lékareství je podnikání jako jiné, včetně podnikatelských rizik. To však vy zajiste popřete a budete tvrdit, že vy nejste obchodníci ale zdravotníci. Vy však chcete jistotu - pevnou marži, nejlépe dosavadní nebo vyšší. A najednou se ohánite pacienty a babičkami, kteří musí chodit PĚŠKY jak uvádí paní doktorka.
Když ji tak leží na srdci osud babiček, které musí chodit pěšky pro svůj lék,tak ať zajistí donáškovou službu léku až do domu nebo sama přiveze. Pak ji uvěřím. Stejně jak to musím v nově měnicích se podmínkách učinit ve svém businessu já. Pokud chci v éře supermarketu přežít msím zkvalitnit své služby, zboží dovést, nainstalovat, pradit s naladěním např. TV, DVD aj. a po telefonickém zavolání přijet naladit. No a to skutečně řada starších zákazníků v dnešní digitální éře neumí.
Lékarnické lobby v ČR nedovolí např. internetové lékárny (běžné v USA, jsou v Německu, Holandsku), legální výdej léčiv v ambulancích prakt. lékařů (Švýcarsko). Už vidím, jak oponujete, že poskytujete odborné poradenství atd. To děláme přece všichni ve svých oborech. Jenom prosím NEBREČTE. Berte danou situaci jako VÝZVU. Místo na slunci budou mít pouze ti nejlepší.

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Mgr.Pavel Jaroš
Datum: 28.12.2005, 19:01:52

Pane Rycko, kde jste vzal jistotu, že nejste závistivý člověk? Z Vašeho příspěvku závist jen čiší. Máte pocit, že lékárníci brečí? Zatímco Vy se litujete jak to máte těžké věřte, že pokud v příštím roce onemocníte, budete to mít ještě těžší. A to právě´chceme my lékárníci, a nejen lékárníci, i ostatní zdravotníci, svým "brekotem" zvrátit!
Do nového roku přeji hlavně zdraví nejen Vám, ale všem občanům této "nemocné" země. Nedej bože, abychom se dostali do spárů Ráthova socialistického zdravotnictví!!
Pavel Jaroš

Re: K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)
Autor: Helena Třísková
Datum: 28.12.2005, 17:56:14

Dobrý večer pane Rycka,
mám radost ,že čtete lékárnický web,ale asi jste nepochopil,že nejsme obchodníci ,ale zdravotníci a proč vlastně brečím.Brečím nad těmi starými a nemocnými lidmi,kteří do naší lékárny chodí ze spádových vesnic přes pole PĚŠKY ,pane Rycka,PĚŠKY!!Protože každý nemá vůz,aby mohl okamžitě frknout do HYPERNOVY.
A o sebe už vůbec strach nemám!V časopise českých lékárníků jsou stránky inzerátů pro lékárníky a kromě toho ovládám 4 světové jazyky,neboť jsem za studií pracovala jako průvodce ČEDOKU.
Takže se možná uvidíme v DUBAJI!

S pozdravem PharmDr.Helena Třísková

NEZAPOMEŇTE, TÉMA TÉTO DISKUZE JE:

K článku Otázka pro: PharmDr. Helenu Třískovou a PharmDr. Pavla Grodzu (provozovatele lékáren v menších městech)

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O lékárenských stojatkách...

Mgr. Ladislava Valášková,...
07.12.2008

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

E-preskripce – benefit pr...

PharmDr. Jiří Skalický, P...
09.06.2016

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.

Lékárenství z pohledu min...

Doc. MUDr. Leoš Heger, CS...
31.10.2011

Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík

Reakce právního zástupce ...

Mgr. MUDr. Jaroslav Marší...
22.12.2008

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek...
27.11.2009

Petra Jurczeková

Vítání prváků, burza učeb...

Petra Jurczeková
20.09.2009

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková
13.12.2010

Barbara Škodová

Miss Univerzity Karlovy 2...

Barbara Škodová
17.12.2012

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba
03.04.2012

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá
19.11.2012

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.